TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопјанец запрен на автопат за прекршок, па приведен поради агресивност кон полицајци

Сител - 04.05.2021

Полицајци вчера на автопатот Тетово-Гостивар привеле жител на Скопје поради агресивност, откако претходно го запреле за да му укажат дека сторил сообраќаен прекршок. Настанот се случил околу 12 часот и 30 минути.

19 годишник од Гостивар прекршил полициски час и агресивно се однесувал кон полицајци

Gostivarpress.mk - 04.05.2021

Вчеравечер (3 мај) околу 23 часот и 15 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар, на улица „18 Ноември“ во Гостивар, лишиле од слобода 19-годишен гостиварец, кој агресивно се однесувал и ги спречувал полициските ...

Запрен на автопат за прекршок, па приведен поради агресивност кон полицајци

Канал5 - 04.05.2021

Полицајци вчера на автопатот Тетово-Гостивар привеле жител на Скопје поради агресивност, откако претходно го запреле за да му укажат дека сторил сообраќаен прекршок. Настанот се случил околу 12 часот и 30 минути.

Запрен на автопат за прекршок, па приведен поради агресивност кон полицајци

ТВ21 - 04.05.2021

Полицајци вчера на автопатот Тетово-Гостивар привеле жител на Скопје поради агресивност, откако претходно го запреле за да му укажат дека сторил сообраќаен прекршок. Настанот се случил околу 12 часот и 30 минути.

Го запреле за да му укажат дека сторил сообраќен прекршок а тој агресивно ги нападнал – приведен 37 годишно лице од ...

Курир - 04.05.2021

Полицајци вчера на автопатот Тетово-Гостивар привеле жител на Скопје поради агресивност, откако претходно го запреле за да му укажат дека сторил сообраќаен прекршок. Настанот се случил околу 12 часот и 30 минути.

Запрен на автопат за прекршок, па приведен поради агресивност кон полицајци

Слободен Печат - 04.05.2021

Приведениот бил задржан во полициска станица во Тетово за целосно расчистување и документирање на случајот. Полицајци вчера на автопатот Тетово-Гостивар привеле жител на Скопје поради агресивност, откако претходно го запреле за да му укажат дека ...

Скопјанец со „крајслер“ се силел на полицијата што го запрела за прекршок

Република - 04.05.2021

Полицајци вчера на автопатот Тетово-Гостивар привеле жител на Скопје поради агресивност, откако претходно го запреле за да му укажат дека сторил сообраќаен прекршок. Настанот се случил околу 12 часот и 30 минути.

Запрен на автопат за прекршок, па приведен поради агресивност кон полицајци

iPortal - 04.05.2021

Полицајци вчера на автопатот Тетово-Гостивар привеле жител на Скопје поради агресивност, откако претходно го запреле за да му укажат дека сторил сообраќаен прекршок. Настанот се случил околу 12 часот и 30 минути.

Скопјанец со „крајслер“ се силел на полицијата што го запрела за прекршок

Скопје инфо - 04.05.2021

Полицајци вчера на автопатот Тетово-Гостивар привеле жител на Скопје поради агресивност, откако претходно го запреле за да му укажат дека сторил сообраќаен прекршок. Настанот се случил околу 12 часот и 30 минути.