TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пролет ја доби битката за второто место и неочекувано лесно го надигра Тиквеш

Gol.mk - 26.11.2022

Тинекс Пролет целосно го надигра ривалот за висок пласман Тиквеш (24-19) и му ја прекина победничката серија во домашното првенство. Мечот се одигра во рамки од 12. коло од тековната сезона.

Пролет го растури Тиквеш, прилепчани ја добија драмата во Неготино

Екипа - 26.11.2022

Ракометарите на Пролет се зацврстија на второто место во својата група од Супер-лигата, откако во денешниот дерби дуел го декласираа Тиквеш со 24-19. Избраниците на Данило Брестовац допатуваа во Скопје со надеж за изненадување, но налетаа на ...

Пролет подобар во дербито со Тиквеш

24 Ракомет - 26.11.2022

Пролет се зацрвсти на втората позиција од група Б во македонската Суперлига откако на домашен терен беше поуспешен од директниот конкурент Тиквеш од Кавадарци. Скопјани славеа победа од 24-19(13-9) и ја задржаа втората позиција на табелата веднаш ...

Пролет убедлив во дербито против Тиквеш

SportMedia - 26.11.2022

Дербито во групата Б за второто место на табелата му припадна на Пролет. Скопскиот тим го совлада Тиквеш со 24-19 (13-9), ја запиша петтата победа во низа и стави крај на триумфалната серија на избраниците на Данило Брестовац.

Палевски пред дуелот со Тиквеш: Сакаме победа за зацврстување на второто место

Екипа - 26.11.2022

Пролет денеска во салата „Македонско Сонце“ ќе го пречека составот на Тиквеш (18.30 часот), дуел што е од огромно значење бидејќи со победа избраниците на тренерот Лембанов имаат можност да го осигураат второто место во групата.