TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бугарија гласа, ќе добие ли стабилна влада во четвртиот обид за две години?

Канал5 - 02.10.2022

Без големи очекувања дека ќе се формира стабилна влада, во Бугарија денеска се одржуваат четвртите предремени парламентарни избори во последните две години.. Право на глас имаат над шест милиони граѓани, а главната битка се очекува да се води меѓу ...

Почнаа парламентарните избори во Бугарија, четврти во последните 18 месеци

360 степени

Во Бугарија се гласа на четвртите парламентарни избори во помалку од две години

Р.С.Европа

Во Бугарија денеска се спроведуваат нови парламентарни избори, четврти за 18 месеци

Курир

Парламентарни избори во Бугарија

ТВ21

За Путин: зошто толку многу бугарски партии ја поддржуваат Русија

Р.С.Европа

Четврти парламентарни избори во Бугарија во нецели 2 години

Фокус

Опсервер Либертас 24 Вести OhridNews Слободен Печат ММС Бизнис Вести А1 On

Петков: Изборот во Бугарија е меѓу враќање назад во минатото и нова Бугарија

Либертас - 02.10.2022

Поранешниот бугарски премиер, Кирил Петков, кој е копретседател на партијата „Промените продолжуваат”, откако го даде својот глас на вонредните парламентарни избори изјави дека денешното гласање во Бугарија е многу важно.

Петков: Изборот во Бугарија е меѓу враќање назад во минатото и нова Бугарија

Република

Петков: Изборот во Бугарија е меѓу враќање назад во минатото и нова Бугарија

Опсервер

Петков: Изборот во Бугарија е меѓу враќање назад во минатото и нова Бугарија

Сител

Петков: Изборот во Бугарија е меѓу враќање назад во минатото и нова Бугарија

А1 On

Петков: Изборот во Бугарија е меѓу враќање назад во минатото и нова Бугарија

Слободен Печат

Петков: Изборот во Бугарија е меѓу враќање назад во минатото и нова Бугарија

Курир

Н.Македонија Фокус Нетпрес Во Центар 24Инфо Независен Вечер Прес Lider

И утрешните избори во Бугарија тешко дека ќе доведат до формирање на стабилна влада, велат тамошните експерти

360 степени - 01.10.2022

Околу односите меѓу Бугарија и С Македонија и што може да донесе новиот состав на бугарскиот парламент и новата влада на земјата, доколку биде составена, по ова прашање, политикологот Андреј Врапчев за „360 степени“ вели дека очекува одговорните за ...

Избори во Бугарија, од попишани 3054 Бугари во Македонија, ќе гласаат само 181

24 Вести

Утре повторно избори во Бугарија, тешко до стабилна Влада

Алсат-М

Бугарија: Нови избори пред тешката зима

Deutsche Welle

Бугарија утре оди на четврти парламентарни избори во последните 18 месеци

А1 On

Бугарите стравуваат од политички хаос по изборите в недела

Кајгана

Бугарија утре оди на четврти парламентрани избори во последните 18 месеци

Слободен Печат

Вечер Прес Макфакс MTM Скопје1 24Инфо Република Канал5 Точка