TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фото: Сите бои убаво и стојат - новогодишната елка на Ана и Дарко е нешто што треба да се види

Press24 - 07.12.2017

Како што наближува Нова Година така и луѓето сѐ повеќе сакаат да навлегуваат во празничното расположение. Една од нив е и Ана Севиќ, која едвај дочека да ја накити својата елка. Она што прво се забележува е како е украсена.

Божиќни ангели

Боза - 07.12.2017

Еден од наједноставните Божиќни украси, но со огромен потенцијал да станат најомилени за време на празниците. Со нивната едноставност и убавина ќе бидат главна атракција на вашата елка. За изработка на овој прекрасен украс потребни ви се: Хартија ...

Дали сијаличките на елката и вие ги ставате погрешно цел живот?

Црнобело - 07.12.2017

Хоризонтално или вертикално, како ги поставувате вие сијаличките на вашата новогодишна елка? Има многу дилеми околу китењето не елката – која големина е совршена за вашиот дом, каква боја да бидат лампионите, дали е прерано да ја накитите сега и ...

Каков е вашиот стил на новогодишно украсување во домот?

Црнобело - 07.12.2017

Претпразничната атмосфера веќе почнува да се чувствува и наскоро сите ќе почнат да ги украсуваат своите домови. Како вие ќе го украсите вашиот дом? Дали ќе биде исто како и минатата или нешто ќе промените? Дали ќе се одлучите за традиционална елка ...

Како преку ноќ фирмата која го украсува Скопје стана прифатлива за Петре Шилегов и СДС?

Пулс24 - 07.12.2017

Една фирма веќе десетина години успева да ги добие сите тендери за новогодишно украсување на главниот град, но и на повеќе општини во Скопје и низ Македонија, а за последните 10 години компанијата која има монопол врз украсите заработила речиси два ...

Петмина загинаа додека украсувале Божикна елка

Канал5 - 06.12.2017

Девојка и четири момчиња загинаа од струен удар додека украсувале Божикна елка во парк. Трагедијата се случила во Гватемала , во гратчето Кармен Фронтера, во близина на границата со Мексико.

Скопје ќе се стиши за Нова година

Слободен Печат - 06.12.2017

Од Општина Центар најавуваат дека планираат да организираат новогодишна програма, затоа што, како што велат, од многуте контакти и предлози на граѓаните констатирале дека голем број граѓани инсистираат центарци на едно место да ја дочекаат новата ...

Што можете да откриете за човекот според тоа како му е накитена новогодишната елка?

Црнобело - 06.12.2017

Голема или мала, зелена или шарена, со многу или малку лампиони... Каква елка накитивте во вашиот дом годинава? Тече и последниот месец од годината, а празничната атмосфера започнува да се чувствува на сите страни.

Линк Медиа Плус за 150 илјади евра ќе го украсува Скопје за Нова Година

Скопје инфо - 06.12.2017

Линк Медиа Плус од Скопје оваа година го доби тендерот за новогодишно украсување на градот кој што е вреден 10.169.491,00 денари или нешто повеќе од 150 илјади евра. Според тендерската документација, договорот ќе се реализира во две фази.

ФОТО: Утрово се местеше новогодишната елка пред општината

Шеталиште - 06.12.2017

Утрово пред зградата на Општина Битола се местеше новогодишната елка која ќе биде дел од новогодишното украсуавње на самата ...

Како ги поставувате Вие сијаличките на вашата новогодишна елка?

ЗаЗабава - 07.12.2017

Како ги поставувате Вие сијаличките на вашата новогодишна елка – хоризонтално или вертикално? Има многу дилеми околу китењето не елката – која големина е совршена за вашиот дом, каква боја да бидат лампионите, дали е прерано да ја накитите сега и ...

Божиќни украси за сечиј џеб!

Точка - 05.12.2017

Покрај многубројните подароци и разновидна храна која ја подготвуваме за време на празниците, секогаш се појавуваат непланирани трошоци поврзани со уредувањето на домот за најубавиот период во годината.

Започна новогодишното украсување на Охрид

OhridNews - 05.12.2017

Охридската чаршија вечерва блесна во новогодишно руво. По целата нејзина должина поставено е ѕвездено небо, а амбиентот ќе го надополнат дуќанџиите кои исто така започнаа со празнично украсување.

ФОТО: Битола новогодишно се украсува

Шеталиште - 05.12.2017

Последните неколку денови се поставуваат новогодишните украси низ Битола. Изминатите дена се поставуваа украсите по канделабрите, на Широк Сокак, пред Борово, во паркот… Денеска пак, пред Центарот за култура се поставуваа штрумфовите и светлечките ...

(ГАЛЕРИЈА) 16 идеи за интересни Божиќни декорации

Локално - 05.12.2017

Секоја зима сакаме уште и уште нови идеи за омилени божиќни декорации. Како да бидете уникатни, но истовремено и економични? Погледнете во ...

(ВИДЕО) Зеде обична закачалка и евтини новогодишни украси, а направи нешто што вреди многу повеќе

Маркукуле - 05.12.2017

Новогодишните празници се ближат, а ние имаме идеа како на наједноставен и најевтин начин да го украсите вашиот дом. Потребна ви е една закачалка и неколку новогодишни ...

Плукаа и држеа пресови, а сега склучуваат договори со истата фирма за украсување на Скопје

Курир - 06.12.2017

Додека во минатото СДСМ и партијата на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов плукаа и држеа говори за фирмата „Линк медиа“ која секоја година ги добивала тендерите за украсување на главниот град, овој пат истото го повторува и Шилегов.

Божиќни украси за сечиј џеб!

Вечер - 06.12.2017

Покрај многубројните подароци и разновидна храна која ја подготвуваме за време на празниците, секогаш се појавуваат непланирани трошоци поврзани со уредувањето на домот за најубавиот период во годината.

150.000 евра за новогодишно украсување на центарот на Скопје

Нетпрес - 06.12.2017

„Линк Медиа Плус“ и оваа година го доби тендерот за новогодишно украсување на Скопје, вреден 10.169.491 денари или нешто повеќе од 150.000 евра. Според тендерската документација, договорот ќе се реализира во две фази.