TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО СРБИЈА – Повторно се затресе тлото во Петровац

Во Центар - 07.12.2023

Земјотрес со јачина од 2,5 степени го погоди Петровац вечерва во 21 часот и 25 минути, објавено е на веб-страницата на Републичкиот сеизмолошки завод на Србија (РСЗ). Земјотрес со јачина од четири степени се случи во Петровац i рано утринава во 4 ...

Утрово повторно се тресеше Петровац на Млава

24Инфо

По двата земјотреса во Србија, експертите сугерираат дека ќе следи уште посилен удар

Локално

7-ми земјотрес за неколку дена во Србија: Сеизмолог – МОЖЕН Е ПОСИЛЕН УДАР!

Вечер Прес

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО СРБИЈА Потресот ги разбуди жителите на Петровац на Млава

+инфо

Се тресе тлото во Србија: Утрово два земјотреси

Вечер Прес

2 земјотреси регистрирани во Србија: Првиот земјотрес беше 4,1 степени според Рихтеровата скала

Во Центар

Курир Нетпрес Lider Денешен 4NEWS

Силен земјотрес го погоди Азербејџан

Кумановски м. - 07.12.2023

Земјотрес со јачина од 5,6 степени го погоди денеска Азербејџан, покажуваат податоците на официјалната веб-страница на Републичкиот сеизмолошки центар на Азербејџан. Претходно Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар EMSC извести за земјотрес со ...

Силен земјотрес го погоди Азербејџан

Макфакс

Силен земјотрес го погоди Азербејџан

Опсервер

Силен земјотрес го погоди Азербејџан

Скопје1

Земјотрес од 5,6 степени го погоди Азербејџан

Бриф

Земјотрес од 5,6 степени го погоди Азербејџан

Frontline

Земјотрес од 5,6 степени го погоди Азербејџан

Канал5

Независен Точка Centar