TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса и Алтернатива ги повлекуваат амандманите, Собранието деблокирано

24 Вести - 13.04.2021

Собраниската комисијата за финансирање и буџет денеска или утре ќе биде закажана или свикана за да се дискутира за економскиот пакет закони. Ова доаѓа како резултат на одлуката на Алијансата за Албанците откако информираа дека ќе ги повлечат ...

Опозицијата ги повлече амандманите на Законот за државјанство за да се деблокира економската помош

Сител

ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса ги повлекоа амандманите, се отвора патот за петтиот пакет економски мерки и Законот за државјанство

Алфа

Амандманите повлечени седниците незакажани

Телма

ВМРО-ДПМНЕ ги повлече амандманите, на ред се Алијанса и Алтернатива

Вечер Прес

Опозициските партии почнаа да ги повлекуваат амандманите на блокираните закони во Собранието

Мета

И Алијанса и Алтернатива најавија повлекување на амандманите

Слободен Печат

360 степени Скопско Ехо Нова ТВ Локално 24Инфо Слободен Печат Либертас Р.С.Европа

ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса/Алтернатива ги повлекуваат амандманите – 5 пакет антикризни мерки наскоро на усвојување пред ...

ТВ21 - 13.04.2021

И ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците најавија дека ќе ги повлечат амандманите и со тоа се отвора патот за деблокирање на Собранието за да се донесе петтиот пакет економски мерки за помош на стопанството погодено од Ковид кризата.

ВМРО-ДПМНЕ ги повлече амандманите на Законот за државјанство, на потег се Алијанса и Алтернатива за петтиот пакет мерки

+инфо

Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ ги повлекува амандманите на Законот за државјанство

Курир

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги повлече сите амандмани за да се изгласа петтиот пакет мерки

Канал5

Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ ги повлекува амандманите на Законот за државјанство

Press24

ВМРО-ДПМНЕ ги повлече амандманите на Законот за државјанство, се чека ист потег и од Алијанса и Алтернатива за петиот пакет мерки

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ ги повлече амандманите на Законот за државјанство

PressingTV

Lider Centar Опсервер Н.Македонија Сител МКД 24 Вести Република

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ дури и во опозиција се соочува со притисокот од народот

Сител - 13.04.2021

Граѓаните знаат дека ВМРО-ДПМНЕ мора да биде притиснато и гласно да му се реагира. И резултатот е на повидок. Откако ќе ги повлечат аманмданите, ќе се свика Комисијата за финансирање и буџет за законите поврзани со економските мерки.

СДСМ: Граѓаните знаат дека ВМРО-ДПМНЕ мора да биде притиснато и гласно да му се реагира

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ дури и во опозиција се соочува со притисокот од народот- ќе ги повлечат амандманите и економската помош ќе стигне до граѓаните

24Инфо

СДСМ: Повлекувањето на амандманите на Законот за државјанство потврдува дека постоел договор помеѓу АА и ВМРО- ДПМНЕ

Локално

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ дури и во опозиција се соочува со притисокот од народот – ќе ги повлечат амандманите и економската помош ќе стигне до граѓаните

iPortal

ВМРО-ДПМНЕ се соочува со притисокот од народот – ќе ги повлечат амандманите и економската помош ќе стигне до граѓаните, велат од СДСМ

Frontline