TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ужас на голф терен: Гром удри во дрво под кое стоеја десетина лица, шестмина завршија во болница

Сител - 25.08.2019

Во текот на голем голф турнир од серијата ПГА во Атланта се случи несекојдневна несреќа. Најмалку шест лица завршија во болница со повреди бидејќи се наоѓале во близина на дрво во кое удрил гром.

Шест луѓе повредени откако гром удри на голф турнир во Атланта (видео)

Макфакс - 25.08.2019

Шест гледачи беа повредени откако гром удри во дрво во саботата навечер на голферскиот турнир, Тур шампионат во Атланта, Џорџија. ПГА турнејата потврди дека ударот повредил шест луѓе кои веднаш биле однесени во болница, но не се работи за посериозни ...

Неверојатно, удар на гром повреди шест лица на турнир во голф

Слободен Печат - 25.08.2019

Поголем дел од гледачите одлучија од силниот дожд да се задолнат под дрвата, а во едно од нив удрил гром по што повредил шест гледачи. Шест гледачи се повредени откако гром удрил во дрво на ФедЕкс Купот во Атланта, турнир во голф во прганизација на ...

Шест лица повредени од удар на гром за време на турнир во голф

Локално - 25.08.2019

За време на турнирот во голф во Ист-Лејк (Атланта, САД), во текот на вчерашниот ден молња удри во дрво. Од громот повредени се шест лица, објави „Скај њуз“. Пријавено е дека пет мажи и една девојка се криеле под едно дрво од дождот. Тогаш удрил гром.

Шест луѓе повредени откако гром удри на голф турнир во Атланта

Точка - 25.08.2019

Шест гледачи беа повредени откако гром удри во дрво во саботата навечер на голферскиот турнир, Тур шампионат во Атланта, Џорџија. ПГА турнејата потврди дека ударот повредил шест луѓе кои веднаш биле однесени во болница, но не се работи за посериозни ...

Неверојатно, удар на гром повреди шест лица на турнир во голф

Курир - 25.08.2019

Шест гледачи се повредени откако гром удрил во дрво на ФедЕкс Купот во Атланта, турнир во голф во прганизација на професионалната голф асоцијација (ПГА). Несреќата се случила половина час откако организаторите поради лошото време го прекинале ...

Шест лица повредени од удар на гром за време на турнир во голф

Опсервер - 25.08.2019

За време на турнирот во голф во Ист-Лејк (Атланта, САД), во текот на вчерашниот ден молња удри во дрво. Од громот повредени се шест лица, објави „Скај њуз“. Пријавено е дека пет мажи и една девојка се криеле под едно дрво од дождот. Тогаш удрил гром.

Шест луѓе повредени откако гром удри на голф турнир во Атланта

Скопје1 - 25.08.2019

Шест гледачи беа повредени откако гром удри во дрво во саботата навечер на голферскиот турнир, Тур шампионат во Атланта, Џорџија. ПГА турнејата потврди дека ударот повредил шест луѓе кои веднаш биле однесени во болница, но не се работи за посериозни ...

Шест лица повредени од удар на гром за време на турнир во голф

Либертас - 25.08.2019

За време на турнирот во голф во Ист-Лејк (Атланта, САД), во текот на вчерашниот ден молња удри во дрво. Од громот повредени се шест лица, објави „Скај њуз“. Пријавено е дека пет мажи и една девојка се криеле под едно дрво од дождот. Тогаш удрил гром.

Шест лица повредени по удар на гром на голф турнир во Атланта

Н.Македонија - 25.08.2019

Шест гледачи беа повредени откако гром удри во дрво на голф турнир од Тур шампионат во Атланта, САД. ПГА турнејата потврди дека ударот повредил шест луѓе кои веднаш биле однесени во болница, но не се работи за посериозни повреди.

Шест лица повредени од удар на гром за време на турнир во голф

А1 On - 25.08.2019

За време на турнирот во голф во Ист-Лејк (Атланта, САД), во текот на вчерашниот ден молња удри во дрво. Од громот повредени се шест лица, објави „Скај њуз“. Пријавено е дека пет мажи и една девојка се криеле под едно дрво од дождот. Тогаш удрил гром.

Шестмина повредени од удар на гром за време на турнир во голф

+инфо - 25.08.2019

За време на турнирот во голф во Ист-Лејк (Атланта, САД), во текот на вчерашниот ден молња удри во дрво. Од громот повредени се шест лица, објави „Скај њуз“. Пријавено е дека пет мажи и една девојка се криеле под едно дрво од дождот. Тогаш удрил гром.

Шест лица повредени од удар на гром за време на турнир во голф

MakPress - 25.08.2019

За време на турнирот во голф во Ист-Лејк (Атланта, САД), во текот на вчерашниот ден молња удри во дрво. Од громот повредени се шест лица, објави „Скај њуз“. Пријавено е дека пет мажи и една девојка се криеле под едно дрво од дождот. Тогаш удрил гром.

Гром на турнир во голф во САД: Повредени 6 лица во Атланта

Sport M - 25.08.2019

За време на турнирот во голф во Ист-Лејк (Атланта, САД), во текот на вчерашниот ден молња удри во дрво. Од громот повредени се шест лица, објави „Скај њуз“. Пријавено е дека пет мажи и една девојка се криеле под едно дрво од дождот. Тогаш удрил гром.

Гром на турнир во голф во САД: Повредени 6 лица во Атланта

Денешен - 25.08.2019

За време на турнирот во голф во Ист-Лејк (Атланта, САД), во текот на вчерашниот ден молња удри во дрво. Од громот повредени се шест лица, објави „Скај њуз“. Пријавено е дека пет мажи и една девојка се криеле под едно дрво од дождот. Тогаш удрил гром.

Шест лица повредени од удар на гром за време на турнир во голф

Сител - 25.08.2019

За време на турнирот во голф во Ист-Лејк (Атланта, САД), во текот на вчерашниот ден молња удри во дрво. Од громот повредени се шест лица, објави „Скај њуз“. Пријавено е дека пет мажи и една девојка се криеле под едно дрво од дождот. Тогаш удрил гром.

Шест лица повредени од удар на гром за време на турнир во голф

4NEWS - 25.08.2019

За време на турнирот во голф во Ист-Лејк (Атланта, САД), во текот на вчерашниот ден молња удри во дрво. Од громот повредени се шест лица, објави „Скај њуз“. Пријавено е дека пет мажи и една девојка се криеле под едно дрво од дождот. Тогаш удрил гром.