TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повреден пешак на Прилепска во Битола

Тера - 13.01.2018

На 12.01.2018 година околу 06,45 часот во Битола на ул.„Прилепска“ се случила сообраќајна незгода во која 63 годишен битолчанец, управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, удрил во 65 годишен пешак.

Пешак со крварење на мозокот итно донесен на скопските Клиники

Press24 - 13.01.2018

Во 06 часот и 45 минути во Битола на улицата „Прилепска“ се случила страшна сообраќајна незгода во која има тешко повреден. Полицијата денеска информира дека 63-годишниот М.В. од Битола, управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со битолски ...

Жена се бори за живот откако ја удрил автомобил на патот Тетово-Јажинце

Вечер - 12.01.2018

На регионалниот пат Тетово-Јажинце синоќа околу 22.30 часот се случила сообраќајна несреќа во која патничко возило „Голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.С. (39) од с. Џепчиште удрило во пешак Ќ.С.(56) од с.Џепчиште.

Пешак од Битола со внатрешно крварење, настрадан во сообраќајка, итно префрлен на Клинички

Локално - 13.01.2018

Рано наутро во 6.45 часот на улицата „Прилепска“ во Битола се случила страшна сообраќајка во која има тешко повреден. Полицијата денеска информира дека 63-годишниот М.В. од Битола, управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со битолски ...

Жена се бори за живот откако ја удрил автомобил на патот Тетово-Јажинце

Кајгана - 12.01.2018

На регионалниот пат Тетово-Јажинце синоќа околу 22.30 часот се случила сообраќајна несреќа во која патничко возило „Голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.С. (39) од с. Џепчиште удрило во пешак Ќ.С.(56) од с.Џепчиште.

Пешак со тешка повреда итно пренесен на скопските Клиники

Сител - 13.01.2018

Во 06 часот и 45 минути во Битола на улицата „Прилепска“ се случила страшна сообраќајна незгода во која има тешко повреден. Полицијата денеска информира дека 63-годишниот М.В. од Битола, управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со битолски ...

Жена е тешко повредена откако ја удрил автомобил на патот Тетово-Јажинце

Република - 12.01.2018

На регионалниот пат Тетово-Јажинце синоќа околу 22.30 часот се случила сообраќајна несреќа во која патничко возило „Голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.С. (39) од с. Џепчиште удрило во пешак Ќ.С.(56) од с.Џепчиште.

Страшна сообраќајка во Битола со повредени

Sky - 13.01.2018

На 12.01.2018 година околу 06,45 часот во Битола на ул.„Прилепска“ се случила сообраќајна незгода во која М.В. (63) од Битола, управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, удрил во пешакот З.П. (65) од Битола.

Тешка сообраќајка кај Тетово - жена итно пренесена на скопските клиники

Сител - 12.01.2018

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на регионалниот пат Тетово - Јажинце. Како што информираат од полицијата, несреќата се случила околу 22.30 часот во сообраќајката учествувало патничкото возило „Голф“ со тетовски регистарски ознаки, ...

Жена се бори за живот по сообраќајна незгода...

Н.Македонија - 12.01.2018

Жена се бори за живот по сообраќајна незгода На регионалниот пат Тетово - Јажинце вчера околу 22.30 часот се случила сообраќајна несреќа во која патничко возило „голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.С.

Жена се бори за живот откако ја удрил автомобил на патот Тетово-Јажинце

Точка - 12.01.2018

На регионалниот пат Тетово-Јажинце синоќа околу 22.30 часот се случила сообраќајна несреќа во која патничко возило „голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.С. (39) од с. Џепчиште, удрило во пешак Ќ.С.(56) од с. Џепчиште.

Жена се бори за живот: Ја удрил автомобил на патот Тетово-Јажинце, веднаш пренесена на скопска Клиника

Курир - 12.01.2018

На регионалниот пат Тетово-Јажинце синоќа околу 22.30 часот се случила сообраќајна несреќа во која патничко возило „Голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.С. (39) од с. Џепчиште удрило во пешак Ќ.С.(56) од с.Џепчиште.

Жена се бори за живот, прегазена на патот Тетово – Јажинце

Нетпрес - 12.01.2018

На регионалниот пат Тетово-Јажинце синоќа околу 22.30 часот се случила сообраќајна несреќа во која патничко возило „голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.С. (39) од с. Џепчиште удрило во пешак Ќ.С.(56) од с.Џепчиште.

Жена се бори за живот на скопските Клиники

Press24 - 12.01.2018

На регионалниот пат Тетово-Јажинце синоќа околу 22 часот и 30 минути се случила сообраќајна несреќа во која патничко возило „Голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 39-годишниот М.С. од селото Џепчиште удрило во пешак.

Жена се бори за живот откако ја удрил автомобил на патот Тетово-Јажинце

Локално - 12.01.2018

На регионалниот пат Тетово-Јажинце синоќа околу 22.30 часот се случила сообраќајна несреќа во која патничко возило „Голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.С. (39) од с. Џепчиште удрило во пешак Ќ.С.(56) од с.Џепчиште.

Тешка сообраќајка кај Тетово – жена итно пренесена на скопските клиники

Скопје24 - 12.01.2018

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на регионалниот пат Тетово – Јажинце. Како што информираат од полицијата, несреќата се случила околу 22.30 часот во сообраќајката учествувало патничкото возило „Голф“ со тетовски регистарски ознаки, ...

Во сообраќајка тешко повредена жена-пешак

МКД - 12.01.2018

Вчеравечер околу 22.30 часот на регионалниот пат Тетово-Јажинце се случила сообраќајна несреќа во која е тешко повредена жена-пешак. Незгодата се случила кога автомобил голф, со тетовски регистарски ознаки, управуван од М.С. (39) од с.

Жена се бори за живот откако ја удрил автомобил на патот Тетово-Јажинце

Sky - 12.01.2018

На регионалниот пат Тетово-Јажинце синоќа околу 22.30 часот се случила сообраќајна несреќа во која патничко возило „голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.С. (39) од с. Џепчиште, удрило во пешак Ќ.С.(56) од с. Џепчиште.

Жена се бори за живот откако ја удрил автомобил на патот Тетово-Јажинце

А1 On - 12.01.2018

На регионалниот пат Тетово-Јажинце синоќа околу 22.30 часот се случила сообраќајна несреќа во која патничко возило „голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.С. (39) од с. Џепчиште, удрило во пешак Ќ.С.(56) од с. Џепчиште.