TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Советничка на српскиот претседател откри детали: Вучиќ два дена практично беше на апарати

А1 On - 17.11.2019

Советничката за медиуми на претседателот на Србија, Сузана Васиљевиќ, говорејќи за здравствената состојба на Александар Вучиќ кој во петокот беше хоспитализиран, поради кардио-васкуларни проблеми, рече дека и самиот тој видел дека нешто сериозно не ...

Расправија со новинар го довела Вучиќ во прединфарктна состојба?!

Телма - 17.11.2019

Поради оваа расправија со новинарот Миодраг Совиљ од српската телевизија Н1, на претседателот Вучиќ во петокот попладнето му се качил притисокот, добил тахикардија, и беше примен на Воено-медицинската академија во Белград.

Србија: И денеска се напаѓа новинарот кој му поставуваше прашања на Вучиќ пред да биде хоспитализиран

Локално - 17.11.2019

„Ајде да не се занесуваме“ – реченицата која му ја постави новинарот на српската Н1 телевизија на претседателот Александар Вучиќ и која два дена српските провладини медиуми ја пласираат како клучна за неговата здравствена состојба и денеска ги полни ...

Лончар: Вучиќ беше животно загрозен, лекарите му го спасија животот

МКД - 17.11.2019

Српскиот министер за здравство, Златибор Лончар изјави дека српскиот претседател Александар Вучиќ има хронични, помали проблеми со срцето, но дека во петокот неговата здравствена состојба се влошила кога решил да се обрати до лекарите од ВМА, ...

Вучиќ бил во животна опасност, лекарите го спасиле!

Expres - 17.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ завчера бил примен на Военомедицинската академија во Белград во сериозна состојба и лекарите му го спасиле животот, откри министерот за здравство Златибор Лончар.

Српскиот министер за здравство тврди дека Вучиќ бил во животна опасност

360 степени - 17.11.2019

Српскиот министер за здравство, Златибор Лончар, вели дека претседателот Александар Вучиќ, има помали хронични проблеми со срцето, но дека во петокот дошло до сериозно влошување на неговата здравствена состојба, кога решил да им се обрати на ...

Лекарите од ВМА го спасиле животот на Вучиќ

ТВ21 - 17.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ, во петокот попладнето е примен на Воеаната медицинска академија во Белград, поради кардиоваскуларни проблеми. Иако се чинеше дека ситуацијата не е сериозна, сепак, министерот за здравство Златко Лончар денеска ...

Министерот за здравство на Србија: Вучиќ беше во животна опасност

+инфо - 17.11.2019

Српскиот министер за здравство, Златибор Лончар, денеска во изјава за Танјуг нагласи дека претседателот на државата Александар Вучиќ имал хронични, помали проблеми со срцето, но дека неговата здравствена состојба се влошила во петокот, кога решил да ...

Вучиќ се огласи откако итно беше хоспитализиран

Press24 - 17.11.2019

Откако беше итно хоспитализиран поради проблеми со срцето, српскиот претседател Александар Вучиќ се огласи на Твитер. - „Им благодарам на докторите и персоналот на ВМА. Им благодарам на сите што се грижеа.

МИНИСТЕРОТ ОТКРИ: Лекарите од ВМА го спасиле животот на Вучиќ

Магазин - 17.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ, пред два дена беше примен на Воеаната медицинска академија во Белград, поради кардиоваскуларни проблеми. Министерот за здравство Златко Лончар денеска истакна дека лекарите го спасиле животот на претседателот ...

Прашањата на ТВ Н1 поврзани со здравствената состојба на Вучиќ

Локално - 17.11.2019

Новинари од таблоиди и аналитичари на телевизии со национална фреквенција, блиски до српскиот претседател Александар Вучиќ, како и заменик-градоначалникот на Белград ги поврзаа поставувањето новинарски прашања кон претседателот од страна на новинар ...

Телевизијата „Н1“ обвинета за покачениот крвен притисок на Александар Вучиќ

360 степени - 16.11.2019

Таблоиди и аналитичари во Србија, блиски до власта на Александар Вучиќ, но и претставници на власта, ја обвинија телевизијата „Н1“ за покачениот крвен притисок на претседателот Александар Вучиќ поради што тој од вчера е хоспитализиран на ...

Вучиќ: Од понеделник во полн работен погон

МКД - 16.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва порача дека веќе од понеделник ќе биде во „полн работен погон". Вучиќ преку Инстаграм и Твитер им се заблагодари на сите лекари и персонал во Воено-медицинската академија (ВМА): „Им благодарам на ...

Вучиќ се огласи: Благодарам на сите кои се грижат

А1 On - 16.11.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ се огласи со кратка напишана порака, во која се заблагодари на персоналот на ВМА и на сите кои се грижат за него. Тој најави дека од понеделник се враќа на работните обврски.

Вучиќ се уште е во болница, имал проблеми со висок крвен притисок

Фокус - 16.11.2019

Освен краткото соопштение утринава испратено од Генералниот секретеријат на српскиот претседател, во кое се наведува дека „Александар Вучиќ поради кардиоваскуларни проблеми е примен на Военомедицинската академија (ВМА)“ и потврдата на неговата ...

Вучиќ хоспитализиран на ВМА

Телма - 16.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ вчера доцна попладне заврши во болница. Примен е на Военомедицинската академија во Белград поради кардиоваскуларни проблеми, соопштија од неговиот кабинет.

СЕ ОГЛАСИ И ВУЧИЌ: Веќе од понеделник ќе бидам во полн работен погон! (ФОТО)

Слободен Печат - 16.11.2019

Благодарност до сите доктори и на вработените во ВМА. Им благодарам на сите кои изразија загриженост за мојата здравствена состојба, пишува Вучиќ. По хоспитализацијата и проблемите со здравјето, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, преку ...

Вучиќ: Им благодарам на докторите, од понеделник сум во полн работен погон

Макфакс - 16.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ, кој беше примен на одделение на Воената медицинска академија (ВМА) во Белград поради проблеми со срцето, преку социјалните мрежи им се заблагодари на вработените во оваа установа и порача дека од понеделник ќе ...

Се огласи Вучиќ: Со полна пареа од понеделник продолжувам со работа

+инфо - 16.11.2019

Претседателот на Србија Александар Вучиќ се огласи со кратка пишана порака, во која се заблагодарува на персоналот на ВМА и на сите кои се грижеле за него и најави дека од понеделник продолжува со работа со полна пареа.

Откриено кога ќе го пуштат Вучиќ од болница - Останува закажаната средба со Пендаровски

Press24 - 16.11.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ е во добра здравствена состојба и останува закажаната средба за в петок со македонскиот претседател Стево Пендаровски, потврдуваат за ТВ21 од двата кабинети на претседателите.

Вучиќ во болница

Deutsche Welle - 16.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ е примен на Военомедицинската академија во Белград поради кардиоваскуларни проблеми. Според соопштението од кабинетот на српскиот претседател, Александар Вучиќ бил хоспитализиран поради проблеми со срцето.

Вучиќ во добра здравствена состојба – останува закажаната средба со Пендаровски

ТВ21 - 16.11.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ е во добра здравствена состојба и останува закажаната средба за в петок со македонскиот претседател Стево Пендаровски, потврдуваат за ТВ21 од двата кабинети на претседателите.

Александар Вучиќ итно примен во болница

МКД - 16.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ е примен во Воено-медицинската академија во Белград (ВМА) поради кардиоваскуларни проблеми, објави Радио-телевизија Србија, повикувајќи се на извори од канцеларијата на Вучиќ.

Вучиќ сеуште во болница - Детали за состојбата на српскиот претседател

Press24 - 16.11.2019

Претседателството на Србија за Н1 потврди дека здравствената состојба на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е стабилна откако вчера тој беше итно хоспитализиран поради проблеми со срцето.

Стабилна е здравствената состојба на Вучиќ

Слободен Печат - 16.11.2019

Засега не се знае кога ќе биде пуштен дома и тоа ќе зависи од проценка на лекарите, изјавија од неговиот Кабинет. Српскиот претседател Александар Вучиќ поради кардиоваскуларни проблеми примен е на Воено-медицинската академија (ВМА) во Белград, ...

Здравствената состојба на српскиот претседател Вучиќ е стабилна

OhridNews - 16.11.2019

Здравствената состојба на српскиот претседател Александар Вучиќ е стабилна, но поради претпазливост и понатаму се наоѓа во Воено-медицинската академија во Белград, информираа од кабинетот на претседателот.

Српскиот претседател Вучиќ вчера примен во болница поради проблеми со срцето

ТВ21 - 16.11.2019

Во вчерашните попладневни часови, српскиот претседател Александар Вучиќ е примен во болница поради проблеми со срцето, јавуваат српските медиуми. Меѓутоа денеска стигна соопштение од неговиот кабинет дека ситуацијата е стабилна.

Претседателството на Србија: Здравствената состојба на Вучиќ е стабилна

Макфакс - 16.11.2019

Претседателството на Србија за Н1 потврди дека здравствената состојба на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е стабилна. Засега не е познато кога тој ќе биде пуштен на домашно лекување, што ќе зависи од проценката на лекарите, велат од ...

Александар Вучиќ задржан во болница заради кардиоваскуларни проблеми

Алсат-М - 16.11.2019

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, синоќа е примен и задржан на Воено-медицинската академија во Белград. Како што пренесуваат локалните медиуми, се работи за кардиоваскуларни проблеми, но неговата состојба била стабилна.

Вучиќ хоспитализиран поради крадиоваскуларни проблеми

А1 On - 16.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ е примен на Воено-медицинската академија (ВМА) поради кардиоваскуларни проблеми, соопшти Генералниот секретаријат на претседателот на Србија. Вучиќ бил хоспитализиран вчера, во доцните попладневни ...

Српскиот претседател Вучиќ итно однесен во болница

Press24 - 16.11.2019

Српскиот претседател, Александар Вучиќ доцна синоќа бил примен во болница поради кардиоваскуларни проблеми. Српскиот претседател бил примен на Воено-медицинската академија во Белград, соопшти Генералниот секретаријат на Претседателот на Србија, а ...

Вучиќ примен на ВМА поради кардиоваскуларни проблеми

AKO - 16.11.2019

Поради проблеми со срцето, српскиот претседател, Александар Вучќ, доцна синоќа е примен на Воено-медицинската академија во Белград, соопшти Генералниот секретаријат на Претседателот на Србија. Веста ја објавија рано утрината српските медиуми.

ВУЛИН: Верувам дека Вучиќ ќе биде добро, тој е ЈАК И ХРАБАР ЧОВЕК!

Магазин - 16.11.2019

Министерот за Одбрана на Република Србија, Александар Вулин изјави денеска дека е сигурен дека претседателот Вучиќ ќе биде добро. Сигурен сум дека се ќе биде добро затоа што Вучиќ е тврдоглав и јак, а не поради што ги слуша докторите, рече Вулин.

Позната здравствената состојба на претседателот Александар Вучиќ!

Магазин - 16.11.2019

Српскиот претседател, Александар Вучиќ доцна синоќа бил примен во болница поради кардиоваскуларни проблеми. Српскиот претседател вчера беше примен на Воено-медицинската академија во Белград, соопшти Генералниот секретаријат на Претседателот на ...

Не им успеа: Едиствен начин противниците да дојдат на власт е ако Вучиќ некој го убие или да умре

Република - 16.11.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ се уште се наоѓа во болница, каде што е примен поради кардиоваскуларни проблеми. Како што дознава Ало.рс, Вучиќ, поради големиот обем на работа имал помали здравствени проблеми, но неговата состојба сега е ...

Вучиќ примен во болница, имал проблем со срцето

PressingTV - 16.11.2019

Претседателот на Србија Александар Вучиќ е примен во болница поради проблеми со срцето, соопштија од неговиот кабинет. Оттаму велат дека тој ќе биде на ВМА се додека не му се стабилизира состојбата.

НАЈНОВА ВЕСТ: Српскиот претседател Александар Вучиќ ИТНО примен во болница!

Магазин - 16.11.2019

Генералниот секретар на претседателот на Република Србија денеска ја извести јавноста дека претседателот Александар Вучиќ, примен е на Војно медицинската академија поради кардиоваскуларни проблеми.

Српскиот претседател Александар Вучиќ ИТНО примен во болница, поради крадиоваскуларни проблеми

Скопје1 - 16.11.2019

Поради проблеми со срцето, српскиот претседател, Александар Вучќ, доцна синоќа е примен на Воено-медицинската академија во Белград, соопшти Генералниот секретаријат на Претседателот на Србија. Веста ја објавија рано утрината српските медиуми.

Состојбата на Вучиќ е стабилна, но не се знае до кога ќе биде задржан во болница

Република - 16.11.2019

Здравствената состојба на српскиот претседател Александар Вучиќ е стабилна, тврдат извори од Воено-медицинската академија, пренесуваат спрските медиуми. Сепак се уште не се знае до кога ќе биде задржан во болницата и тоа ќе зависи од проценката на ...

Александар Вучиќ хоспитализиран

Република - 16.11.2019

Претседателот на Србија Александар Вучиќ вчера бил примен на Воено-медицинската академија во Белград. Како што соопштил Генералниот секретаријат на претседателот на Република Србија, во доцните попладневни часови бил хоспитализиран поради ...

Српскиот претседател Вучиќ хоспитализиран на ВМА

Expres - 16.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ вчера беше примен на Воената медицинска академија во Белград. Според генералниот секретаријат на Претседателот на Република Србија, тој бил примен на ВМА вчера попладне, 15 ноември, поради кардиоваскуларни ...

Александар Вучиќ хоспитализиран на ВМА

Слободен Печат - 16.11.2019

Во доцните попладневни часови бил хоспитализиран поради кардиоваскуларни проблеми. Претседателот на Србија Александар Вучиќ вчера бил примен на Воено-медицинската академија во Белград. Како што соопштил Генералниот секретаријат на претседателот на ...

Вучиќ хоспитализиран поради кардиоваскуларни проблеми

Локално - 16.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ е примен на Воено-медицинската академија (ВМА) поради кардиоваскуларни проблеми, соопшти Генералниот секретаријат на претседателот на Србија. Вучиќ бил хоспитализиран вчера, во доцните попладневни ...

Вучиќ примен во болница, имал проблеми со срцето

+инфо - 16.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ е примен на Воено-медицинската академија (ВМА) поради кардиоваскуларни проблеми, соопшти Генералниот секретаријат на претседателот на Србија. Вучиќ бил хоспитализиран вчера, во доцните попладневни ...

Српскиот претседател Вучиќ заврши во болница

Фактор - 16.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ вчера е примен на Воено-медицинската академија во Белград. Како што соопштил Генералниот секретаријат на претседателот на Република Србија, во доцните попладневни часови бил хоспитализиран поради ...

Српскиот претседател Александар Вучиќ хоспитализиран поради кардиоваскуларни проблеми

24 Вести - 16.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ е примен на Воено-медицинската академија (ВМА) поради кардиоваскуларни проблеми, соопшти Генералниот секретаријат на претседателот на Србија. Вучиќ бил хоспитализиран вчера, во доцните попладневни ...

Вучиќ примен во болница поради проблеми со срцето

Фокус - 16.11.2019

Поради проблеми со срцето, српскиот претседател, Александар Вучќ, доцна синоќа е примен на Воено-медицинската академија во Белград, соопшти Генералниот секретаријат на Претседателот на Србија. Веста утрината ја објавија српските медиуми.

Вучиќ поради кардиоваскуларни проблеми примен во болница

iPortal - 16.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ е примен на Воено-медицинската академија (ВМА) поради кардиоваскуларни проблеми, соопшти Генералниот секретаријат на претседателот на Србија. Вучиќ бил хоспитализиран вчера, во доцните попладневни ...

Најнова вест: Српскиот претседател Александар Вучиќ итно примен во болница!

Курир - 16.11.2019

Поради проблеми со срцето, српскиот претседател, Александар Вучќ, доцна синоќа е примен на Воено-медицинската академија во Белград, соопшти Генералниот секретаријат на Претседателот на Србија. Веста ја објавија рано утрината српските медиуми.

Вучиќ хоспитализиран поради крадиоваскуларни проблеми

Денешен - 16.11.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ е примен на Воено-медицинската академија (ВМА) поради кардиоваскуларни проблеми, соопшти Генералниот секретаријат на претседателот на Србија. Вучиќ бил хоспитализиран вчера, во доцните попладневни ...