TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со песна и вратоврски на кои пишува “премиер Албанец”, ДУИ го славеше премиерското место на Џафери

Сител - 29.01.2024

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети не пропушта прилика пеејќи да прослави значајни моменти за неговата партија. Па неговиот собраниски кабинет, ечеше со песна во негова изведба откако го прогласија првиот премиер албанец во Македонија.

Крунисувањето на Талат Џафери: Од здравици со виски до регионално признание и извинувања – историски триумф на ДУИ или ...

Lider - 29.01.2024

Во приказ што може да се опише само како карневал на политичка екстаза, ДУИ радосно го прослави изборот на Талат Џафери за технички премиер. Во приказ што може да се опише само како карневал на политичка екстаза, ДУИ радосно го прослави изборот на ...

📽️ ЕЧЕШЕ И СОБРАНИЕТО ОД ПЕСНАТА НА АХМЕТИ Лидерот на ДУИ и со црвена вратоврска го прослави првиот технички премиер ...

+инфо - 29.01.2024

Многу емоции, пријатели. Али Ахмети пее за Калош Дани - напиша Груби во описот на видеото. Лидерот на ДУИ Али Ахмети и овој пат со песна го овековечи изборот на Талат Џафери за технички премиер.

ЦРВЕНА ВРАТОВРСКА „ПРЕМИЕР АЛБАНЕЦ“: Еве како Ахмети и врвот на ДУИ го славеа премиерското место

Фактор - 29.01.2024

На социјалните мрежи се споделуваат бројни видеа од прославата на ДУИ за премиерското место кое го зазема Талат Џафери. На видеата лидерот на ДУИ, Али Ахмети и останатите членови ги покажуваат црвените вратоврски на кои од внатрешната страна пишува ...

ДУИ го слави изборот на Џафери за технички премиер со црвени вратоврски

360 степени - 28.01.2024

Видеа од славјето на социјалната мрежа „тик-ток“, објавува Бленди Февзиу – водител на популарното ТВ-шоу „Мислење“ (Опиниони) на ТВ Клан Албанија, кој е еден од четворицата ВИП гости на ДУИ за кои порталот „Икс“ објави дека цел ден се превезуваат со ...

(ВИДЕО) ДУИ на прослава: Не играа фудбал, туку носеа црвени вратоврски со порака – Премиер Албанец 28.01.2024!

Lider - 28.01.2024

Демократска унија за интеграција, ДУИ со интересна прослава после именувањето на Талат Џафери за технички премиер Демократска унија за интеграција, ДУИ со интересна прослава после именувањето на Талат Џафери за технички премиер.

(ВИДЕО) Ахмети повторно пее во Собранието: ДУИ слават за првиот премиер Албанец

Lider - 28.01.2024

Лидерот на ДУИ видно расположен за гласањето на Талат Џафери денеска пееше во Собранието песна на албански јазик за Калош Дани. Во собраниски кабинет каде се гледа чад од цигари Ахмети и Груби го овековечија моментот за новата функција на Талат ...

ВИДЕО| ДУИ го славеше назначувањето на Џафери за премиер со црвени вратоврски

Нетпрес - 28.01.2024

По денешното назначување на Талат Џафери за технички премиер, Али Ахмети и другите членови на ДУИ го славеа чинот, меѓу другото, и со облечени црвени вратоврски на кои пишува: Премиер Албанец ...

Ахмети запеа во чест на првиот премиер Албанец во Македонија

Република - 28.01.2024

Непосредно пред изгласувањето на техничката влада, која првпат ќе биде предводена од премиер Албанец, лидерот на ДУИ е видно расположен. Денот му започна со песната на Калош Дани. Министерот Артан Груби реши да го овековечи тој момент, па ги сними и ...

Ахмети пее на денот кога се избира прв премиер Албанец во Македонија (ВИДЕО)

Курир - 28.01.2024

Артан Груби реши да го овековечи тој момент, па ги сними и видеото го објави на социјалната мрежа „Фејсбук“. Непосредно пред изгласувањето на техничката влада, која за првпат ќе биде предводена од премиер Албанец, лидерот на ДУИ беше видно ...

Ахмети запеја за првиот премиер на УЧК (ВИДЕО)

PressingTV - 28.01.2024

Непосредно пред изгласувањето на техничката влада, која првпат ќе биде предводена од премиер Албанец, лидерот на ДУИ е видно расположен. Денот му започна со песната на Калош Дани. Министерот Артан Груби реши да го овековечи тој момент, па ги сними и ...

Ахмети запеа поради изборот на Албанец за премиер

Денешен - 28.01.2024

Непосредно пред изгласувањето на техничката влада, која за првпат ќе биде предводена од премиер Албанец, лидерот на ДУИ беше видно расположен. Денот му започна со песната на Калош Дани. Артан Груби реши да го овековечи тој момент, па ги сними и ...

ВИДЕО| Ахмети пее на денот кога се избра прв премиер Албанец во Македонија

Нетпрес - 28.01.2024

Непосредно пред изгласувањето на техничката влада, која за првпат ќе биде предводена од премиер Албанец, лидерот на ДУИ беше видно расположен. Денот му започна со песната на Калош Дани. Артан Груби реши да го овековечи тој момент, па ги сними и ...

ДУИ го слави изборот на Џафери за технички премиер со црвени вратоврски

365 - 29.01.2024

Со црвени вратоврски на кои пишува премиер – Албанец – 28.01.2024, Али Ахмети со сопартијците денеска слави за изборот на Талат Џафери за премиер на преодната влада. Видеа од славјето на Тик-ток објавува Бленди Февзиу – водител на популарното ТВ-шоу ...

ДУИ со црвени вратоврски го прослави изборот на Џафери за технички премиер

Либертас - 29.01.2024

Со црвени вратоврски на кои пишува премиер – Албанец – 28.01.2024, Али Ахмети со сопартијците денеска слави за изборот на Талат Џафери за премиер на преодната влада. Видеа од славјето на Тик-ток објавува Бленди Февзиу – водител на популарното ТВ-шоу ...

ДУИ со црвени вратоврски го прослави изборот на Џафери за технички премиер

Курир - 29.01.2024

Со црвени вратоврски на кои пишува премиер – Албанец – 28.01.2024, Али Ахмети со сопартијците денеска слави за изборот на Талат Џафери за премиер на преодната влада. Со црвени вратоврски на кои пишува премиер – Албанец – 28.01.2024, Али Ахмети со ...

Ахмети славеше со вратоврска „премиер Албанец“

Независен - 29.01.2024

На социјалните мрежи се споделуваат бројни видеа од прославата на ДУИ за премиерското место кое го зазема Талат Џафери. На видеата лидерот на ДУИ, Али Ахмети и останатите членови ги покажуваат црвените вратоврски на кои од внатрешната страна пишува ...

(Видео) Со песна и црвени вратоврски на кои пишува „Премиер Албанец“, Ахмети и неговите сопартијци го прославија ...

Макфакс - 29.01.2024

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од прославата на ДУИ за премиерското место на Талат Џафери во техничката влада. На видеата, лидерот на ДУИ, Али Ахмети и останатите членови ги покажуваат црвените вратоврски на кои од внатрешната страна ...

(Видео) Со песна и црвени вратоврски на кои пишува „Премиер Албанец“, Ахмети и неговите сопартијци го прославија ...

Опсервер - 29.01.2024

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од прославата на ДУИ за премиерското место на Талат Џафери во техничката влада. На видеата, лидерот на ДУИ, Али Ахмети и останатите членови ги покажуваат црвените вратоврски на кои од внатрешната страна ...

Со вратоврски на кои пишува „Премиер Албанец“, Ахмети и неговите сопартијци го прославија премиерското место

Кајгана - 29.01.2024

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од прославата на ДУИ за премиерското место на Талат Џафери во техничката влада. На видеата, лидерот на ДУИ, Али Ахмети и останатите членови ги покажуваат црвените вратоврски на кои од внатрешната страна ...

Со песна и црвени вратоврски на кои пишува „Премиер Албанец“, Ахмети и неговите сопартијци го прославија премиерското ...

Скопје инфо - 29.01.2024

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од прославата на ДУИ за премиерското место на Талат Џафери во техничката влада. На видеата, лидерот на ДУИ, Али Ахмети и останатите членови ги покажуваат црвените вратоврски на кои од внатрешната страна ...

СЛАВЈЕ ЗА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Со црвени вратоврски на кои пишува премиер Албанец, виски и цигари во канцеларијата на Али ...

Денешен - 29.01.2024

Со црвени вратоврски на кои пишува премиер – Албанец – 28.01.2024, Али Ахмети со сопартијците денеска слави за изборот на Талат Џафери за премиер на преодната влада, објавија медиумите за вчерашното славје за изборот на Талат Џафери за премиер на ...

[ВИДЕО] Со песна и црвени вратоврски на кои пишува „Премиер Албанец“, Ахмети и неговите сопартијци го прославија ...

Точка - 29.01.2024

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од прославата на ДУИ за премиерското место на Талат Џафери во техничката влада. На видеата, лидерот на ДУИ, Али Ахмети и останатите членови ги покажуваат црвените вратоврски на кои од внатрешната страна ...

Со песна и црвени вратоврски на кои пишува „Премиер Албанец“, Ахмети и неговите сопартијци го прославија премиерското ...

Република - 29.01.2024

Со црвени вратоврски на кои пишува премиер – Албанец – 28.01.2024, Али Ахмети со сопартијците го славеше изборот на Талат Џафери за премиер на преодната влада. Видеа од славјето на Тик-ток објавува Бленди Февзиу – водител на популарното ТВ-шоу ...