TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голем проблем за Симеоне: Бунт во соблекувалната на „Јорганџиите“

СуперСпорт - 09.11.2018

Атлетико Мадрид не делува така лошо од стартот на сезоната. Мадриѓаните го делат првото место со Борусија во Лигата на шампионите, моментално се наоѓаат на четвртата позиција во Примера со не така големо заостанување зад лидерот Барселона, но во ...

Бунт во Мадрид: Симеоне ќе мора да ги смирува незадоволните фудбалери!

Sport 1 - 09.11.2018

Атлетико Мадрид го дели првото место со Борусија Дортмунд во Лигата на шампиони, а во моментов се наоѓа на четвртата позиција во Ла Лига, но сепак атмосферата во клубот воопшто не е добра.

Проблем за Симеоне, побуна во Атлетико?

Спортски - 09.11.2018

Aтлетико Мадрид го дели првото место со Борусија во Лигатан а шампионите, додека во Примера се наоѓаат на четвртата позиција. Еден од најважните луѓе во стручниот штаб на Атлетико е кондициониот тренер, Ортега, ко је познат по неговите ригорозни ...