TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поглед во луксузниот дом на Елон Маск

Кајгана - 12.02.2019

Милијардерот Елон Маск одлучи да ја продаде вилата во Лос Анџелес, купена во 2014 година за 3.7 милиони долари. Сега, истата ја продава за 4.5 милиони долари, пренесува Forbes. Вилата има четири спални соби, три бањи и карактеристична е по големите ...

Русите му одговорија на Илон Маск по повод моторите „Раптор“ и РД-180

Руска реч - 12.02.2019

„Едно е кога некој систем ќе се прилагоди да има одредени параметри, а сосема друго е стабилното функционирање на системот“, изјави за весникот „Взгљад“ Андреј Јонин, дописен член на Руската академија за космонаутика „К. Е.

Погледнете како изгледа CV-то на Елон Маск

Friday.mk - 12.02.2019

Да речеме дека сте Елон Маск, еден од највлијателните претприемачи во технолошката историја чија кариера опфаќа две децении успешни стартапи. Да речеме дека вашите достигнувања се движат од создавање на електронски плаќања, потикнување на пазарот на ...

Голем инвеститор во Tesla го зголемува уделот

Денар - 11.02.2019

Компанијата „Baillie Gifford“, еден од водечките акционери во американската компанија „Tesla“ и втор по големина институционален инвеститор во компанијата, го зголеми својот удел во производителот од 7,64% до 7,71 отсто, пренесува „Techcrunch“, ...

Конечно намалена цената на автомобилите на Tesla

Friday.mk - 11.02.2019

Компанијата Tesla е пионер во производство на електични автомобили и компанија која направи револуција на ова поле. Првите модели кои што се појавија во продажба, беа навистина со висока цена.

Tesla ја намалува цената на Model 3

Локално - 10.02.2019

Во октомври минатата година, производителот започна со испорака на верзијата со средниот опсег која поминува 418 километри во основната верзија за 45.000 долари, но само една недела подоцна моделот се зголеми на 46.000 долари Сите овие цени, сепак, ...

Tesla започна со испорака на Model 3 во Европа

USB - 10.02.2019

Година и половина откако потрошувачите во САД почнаа да ги прават своите нарачки, првите модели на Tesla Model 3 веќе стигнаа до своите сопственици во Европа. Првата група електрични автомобили пристигна на почетокот на неделава во Белгија, при што ...

Tesla ја намали цената на моделот 3

24auto - 10.02.2019

Американскиот производител Tesla на својот официјален веб сајт објави дека ја намaлува почетната цена на моделот 3 за 1,100 американски долари. Така, почетата цена на моделот 3 со основно ниво на опрема изнесува 42,900 долари.