TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Беласица го пронајде наследникот на Беќаров

Дерби - 08.12.2023

Македонскиот фудбалски второлигаш Беласица експресно реагираше и го именуваше наследникот на Васе Беќаров. Струмичани одлучија да се разделат со тренерот Беќаров, а на негово место го назначија Александар Стојанов.

Стојанов се врати на клупата на Беласица

SportSport - 08.12.2023

По скоро 1,5 година, Александар Стојанов се врати на клупата на струмичка Беласица. Како што потврдија денеска од второлигашот, тој ќе го предводи тимот во продолжението на тековната сезона.

По Беќаров, Беласица го потврди новиот шеф на стручниот штаб

Спортклуб - 08.12.2023

После сезона ипол на клупата на Беласица Струмица, се враќа познатото име за главен тренер Александар Стојанов. Поради разделбата на струмичкиот клуб со Васе Беќаров од пред некој ден, Беласица мораше да реагира и го враќа името кое е познато на ...

Стојанов одново седнува на клупата на Беласица!

Sport 1 - 08.12.2023

Александар Стојанов по една ипол сезона од денеска повторно е тренер на екипата на Беласица, каде што доаѓа на местото на Васе Беќаров, кој завчера ја прекина соработката со второлигашот. Струмичани под негово водство во сезоната 2021/22 беа на ...

Познато име се враќа на клупата на Беласица!

Gol.mk - 08.12.2023

Фудбалскиот клуб Беласица преку социјалните мрежи извести дека Александар Стојанов е старо-нов тренер на струмичката фудбалска гордост. Стојанов на клупата на Беласица ќе седне на местото на Васе Беќаров, кој пред два дена спогодбено го раскина ...

Александар Стојанов повторно тренер на Беласица

Екипа - 08.12.2023

После 1,5 година, Алекасндар Стојанов повторно се врати како шеф на стручниот штаб на Беласица, потврдија од струмичкиот клуб. Стојанов ја водеше екипата во сезоната 21/22 кога тимот беше на чекор до пласман во Првата лига, каде што струмичани ...

Александар Стојанов е нов тренер на Беласица

МакФудбал - 08.12.2023

Александар Стојанов се враќа на кормилото на Беласица по една и пол година. Тој досега беше координатор на младинската школа, а оваа функција ќе продолжи да ја извршува и во иднина, напоменуваат од клубот.