TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За разводот на Мелинда и Бил Гејтс се огласи и нивната ќерка Џенифер: Ова беше предизвик за целото наше семејство

Слободен Печат - 04.05.2021

Веста дека Мелинда и Бил Гејтс се разведуваат по 27 години брак ја шокираше јавноста, најмногу затоа што немаше индиции дека нешто не е во ред со нивниот брак. Во понеделникот попладне Мелинда Гејтс сподели со јавноста дека поднела барање за развод ...

Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат – ги спои работата, па ја основаа најголемата фондација на светот

Сакам да кажам

Бил и Мелинда Гејтс најавија развод по 27 години брак

Точка

Фотографија на денот: Се разведуваат Бил и Мелинда Гејтс

Deutsche Welle

Се разведуваат Мелинда и Бил Гејтс: Потврдија дека ставаат крај по 27 години брак

Женски магазин

(Видео) Се разведуваат Бил и Мелинда Гејтс – Како ќе се подели богатството

ММС

Бил Гејтс се разведува

Р.С.Европа

Независен Пулс24 Expres Локално Локално Локално Lider Независен

Бил и Мелинда Гејтс ќе продолжат да ја водат нивната фондација

MTM - 04.05.2021

Бил и Мелинда Гејтс, кои водат една од најголемите светски филантропии, се разведуваат по 27 години брак, објавија светските медиуми. И двајцата го објавија разводот на Твитер во исто време.

Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат по 27 години брак

Fashionel

Не можат повеќе да се “чипираат”: Се разведуваат Бил и Мелинда Гејтс. Вирусот “растури” многу бракови!?

Во Центар

„Нашиот брак е скршен“: Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат – немаат предбрачен договор, децата нема да добијат ништо

Црнобело

По 27 години на бракот му дојде крајот- Мелинда и Бил Гејтс се разведуваат

Press24

Мелинда и Бил Гејтс се разведуваат

MTM

Фондацијата на Бил Гејтс ќе опстане наспроти разводот со влог од 146 милијарди долари

Н.Македонија

Денар Фокус Скопско Ехо Сакам да кажам Вечер Прес OhridNews Пулс24 Денешен