TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Групата „Манескин“ победи на „ Сан Ремо“ и ќе ја претставува Италија на Песна на Евровизија

24 Вести - 07.03.2021

Финалната вечер на 71то издание на фестивалот Сан Ремо ги донесе хитовите од претходната вечер, наречена „Шампиони“. Годинава, поради корона пандемијата фестивалот мораше да воведе дополнителни мерки меѓу кои за првпат фестивалот се одржува без ...

„Сан Ремо“ пред големото финале

24 Вести - 06.03.2021

Полуфиналето како што се нарекува претпоследната вечер на фестивалот Сан Ремо беше исполнета со два дела, шампиони, и дебитанти. Вечерта ја отвори настапот на дебитантите, кои на ова издание ги имаше осум.

Видео-Фото: Ибрахимовиќ и Михајловиќ ѕвезди на Сан Ремо

Канал5 - 05.03.2021

Светските фудбалски ѕвезди Златан Ибрахимовиќ и Синиша Михајловиќ направија вистински спектакл на легендарниот италијански музички фестивал Сан Ремо. Некогашните соиграчи од Интер, Михајловиќ е сега тренар на Болоња а Ибрахимовиќ фудбалер на Милан ...

(ВИДЕО) Ибра и Миха го запалија Сан Ремо!

Спортклуб - 05.03.2021

Двајцата талентирани фудбалери покажаа дека и музичката сцена не им е непозната и дека можат да направат спектакл. На третата вечер на фестивалот Сан Ремо, Синиша Михајловиќ и Златан Ибрахимовиќ го изведоа италијанскиот хит Io Vagabundo, стар ...