TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повторно одложено петтото продолжение на франшизата за Индијана Џонс

Кајгана - 12.07.2018

Враќањето на Харисон Форд, во улогата на истражувачот и авантурист Индијана Џонс, на големите екрани одложенo е до 2021 година, објави компанијата Walt Disney во вторникот, две години откако петтиот дел на оваа филмска франшиза, првобитно требаше да ...

„Индијана Џонс 5“ одложен по вторпат, ќе излезе во 2021

Сакам да кажам - 11.07.2018

Индијана Џонс нема да се врати во кината пред 2021 година. Компанијата „Волт Дизни“ соопшти дека планираниот петти дел од авантуристичката франшиза ќе биде објавен во јули 2021, место една година порано.