TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бројката на активни случаи на корона вирус падна под 10.000

Фокус - 24.01.2021

Бројката на активни случаи на корона вирус денеска се спушти под 10.000. Само денеска се регистрирани 1.731 оздравен пациент. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 90654, бројката на оздравени ...

СКОПЈЕ ГО ПРЕПОЛОВИ БРОЈОТ НА АКТИВНИТЕ СЛУЧАИ - се симна на пет и пол илјади, но сепак има повеќе од сите други општини заедно

Фактор

Бројот на активни случаи со ковид падна под 10 000: Регистрирани се 183 новозаразени и 1 731 излекувани

360 степени

Бројот на активни случаи на корона вирус падна под 10.000

Вечер Прес

Регистрирани 183 нови случаи на Ковид-19, починаа 6 пациенти

Алсат-М - 24.01.2021

Во последновно деноноќие во државава се регистрирани 183 новозаболени од ковид-19. Бројката е добиена по извршени 1.466 теста. Оздравеле 1.731, а починале 6 пациенти позитивни на ...

Нови 183 случаи на корона, починати 6, а оздравени 1731 пациент

Р.С.Европа

КОВИД 19: 11 починати во последните 24 часа, 347 позитивни од 2 013 тестови или 17 отсто!

Денешен

Дневен ковид биланс: 184 новозаразени и 6 починати

Кајгана - 24.01.2021

Во последните 24 часа се направени 1.466 тестирања, регистрирани се 183 нови случаи на COVID-19, додека 6 лица починаа. Новозаразените се во следниве градови: Починати се 6 лица: 2 пациента од Охрид (72 и 45г), а по 1 од Скопје (90г), Куманово ...

Вкупно 2.785: Од Ковид-19 починаа 6 лица

еМагазин

Починаа 6 лица како последица од Ковид-19, вкупно 2.785 од почетокот на кризата

Локално

Корона: Шестмина починати, во еден ден оздраевеа 1.731 пациент

Expres

Во Македонија 347 нови случаи на Ковид-19, починаа 11 лица

MTM - 23.01.2021

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 347 нови случаи на коронавирус, 11 лица починаа, а 378 оздравеа, соопшти Министерството за здравство. Направени се 2.013 тестирања, а регистрирани се во: Скопје-179 случаи, Куманово-24, Тетово-14, ...

Ковид-19 во Македонија: 90471 инфицирани, 2779 починати, 11269 активни случаи

MakPress

Нови 347 случаи на ковид-19 од 2.013 тестирања, во Скопје почина 35 годишен пациент

МКД

Повторно се качува бројот на новозаболени од корона: Починаа и 11 лица

Република