TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дончиќ си поигрува со противниците во НБА и во новата сезона (ВИДЕО)

Екипа - 10.10.2019

Еден од најталентираните млади кошаркари во светот, Лука Дончиќ беше прво име во поразот на Далас во подготвителниот меч со Детроит од 117-124. Најдобриот новајлија за минатата сезона во НБА натпреварот го заврши со 21 поен, 8 скока и 5 асистенции.

ВИДЕО: Дончиќ направи магичен потег, коментаторите немаа појма што се случи

Gol.mk - 10.10.2019

Лука Дончиќ го одигра првиот натпревар во НБА претсезоната и постигна 21 поен, проследен со осум скока и пет асистенции. Словенецот, кој е на прагот на втората сезона во САД , не заборави и да се забавува на теренот.

Уште една мајсторија на Дончиќ: Магичен дриблинг и кош за заокружување на соло акцијата (Видео)

Дерби - 10.10.2019

Составот на Денвер Нагетс беше подобар од Далас Маверикс со 124-117 во пријателската средба пред почетокот на новата сезона. Најефикасен играч на овој дуел беше Лука Дончиќ кој реализираше 21 поен, 8 скокови, 5 асистенции и 3 украдени топки, ама ...