TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Отворено на Алфа“

Алфа - 09.11.2018

За обвинувањата дека е антизападен лидер, за двете делегации на Самитот на ВМРО-ДПМНЕ и за содржината на разговорите со Хан. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на овие и други теми вечерва во “Отворено на Алфа” разговара со Љупчо ...

Христијан Мицкоски денеска во „Отворено“ на „Алфа“

Република - 09.11.2018

За двете делегации на Самитот на ЕНП во Хелсинки, за вистинската соддржина на разговорите со Хан и за најновото писмо на избрканиот Мијалков… Со Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во „Отворено“ на овие и други теми ќе разговара Љупчо ...

Мицкоски гостин во „Отворено“ на Алфа вечерва во 18 часот

Курир - 09.11.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе биде гостин во отвореното студио на телевизија Алфа. Тој на својот Фејсбук го најави своето гостување и ги повика сите граѓани да го следат интервјуто.

Опозиција со две лица, за внатрешна и за надворешна употреба?

Н.Македонија - 09.11.2018

Различните тонови што во последниот период произлегуваат од најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ, во однос на начинот за решавањето на спорот за името со Грција за кој се определи Владата, како и во односите кон челниците на ЕУ, како да ...

Расколот во ВМРО-ДПМНЕ на меѓународна сцена

24 Вести - 08.11.2018

Силни пораки и предупредувања по конгресот на Европската народна партиja во Хелсинки. Најголемиот дел од нив на социјалните мрежи.Еврокомесарот Јоханес Хан по средбите со двете делегации на ВДПМНЕ и онаа предводена од Мицкоски и другата од ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да биде против процесот за промена на уставното име на Македонија

Курир - 08.11.2018

Добро е секогаш да се слушнат и двете страни односно да се вкрстат аргументите на двете страни така што можев да ги објаснам позициите на ВМРО-ДПМНЕ изминатиот период а истовремено да ги убедам дека ВМРО-ДПМНЕ никогаш во минатото, никогаш не би ...

На конгресот на ЕПП две делегации од ВМРО-ДПМНЕ, Мијалков до Мицкоски: Доживеа срам на меѓународна сцена

ТВ21 - 08.11.2018

Ревија на фотографии во Хелсинки. Како сестринска десничарска партија, ВМРО ДПМНЕ учествува на конгресот на Европската народна партија, но со две делегации. Едната ја предводи партискиот лидер Христијан Мицкоски, кој е во придружба на Александар ...

Мицкоски со значајни средби на ЕПП

Сител - 08.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ силно ја поддржува евроинтеграцијата на Македонија, но со сите демократски алатки ќе се бори против преспанскиот договор и промена на уставното име. Вакви пораки опозицискиот лидер им пренесе на претставниците на Европската народна ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ останува противник на договорот од Преспа, како и промената на Уставот со цел промена на ...

Курир - 08.11.2018

Во телефонска изјава за Сител лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека ВМРО-ДПМНЕ силно ја поддржува евроинтеграцијата на Македонија, но со сите демократски алатки ќе се бори против преспанскиот договор и промена на уставното име.

Мицкоски, кој војува со целиот свет, тој завршува како Милошевиќ или како Груевски!

Слободен Печат - 08.11.2018

Консолидацијата на ВМРО-ДПМНЕ може да биде само процес на реформирање и обновување на нејзината прозападна идеолошка ориентација, при што показ за тоа ќе бидат низа конкретни и храбри потези, што ќе значат јасна поддршка на нашиот пат кон НАТО и ЕУ.

СДСМ: Единствениот фокус на Мицкоски останува одбраната на криминалот на Груевски

Канал5 - 08.11.2018

Единствениот фокус на антизападниот пион Христијан Мицкоски останува одбраната на криминалот на Никола Груевски, велат од СДСМ. Според партијата, протестите пред судот во Скопје и собирите пред домови на пратеници, ја покажуваат спрегата ...

(Видео) Костадинов: Протестите потврдуваат – пионот Мицкоски го брани криминалот на Груевски

Макфакс - 08.11.2018

Единствениот фокус на антизападниот пион Христијан Мицкоски останува одбраната на криминалот на Никола Груевски.Протестите пред Судот во Скопје и собирите пред домови на пратеници, организирани од антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ го ...

Хан на средба со исклучените од ВМРО-ДПМНЕ

Алсат-М - 08.11.2018

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, на Конгресот на Европската народна партија(ЕНП) се сретна со поранешниот министер за здравство Никола Тодоров, реформаторот Петар Богојевски и пратеничката Емилија Александрова.

Хан до Тодоров: Заканите и притисоците мора да запрат, поддршка за храбрите чекори за интеграција на Македонија во ЕУ

МКД - 08.11.2018

Европерспективите на Македонија и на ВМРО-ДПМНЕ и заканите и притисоците со кои се соочуваат сите оние кои мислат поинаку од актуелното раководство на партијата беа теми на разговорот на Никола Тодоров со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во ...

Еврокомесарот Хан на средба со исклучените од ВМРО-ДПМНЕ

Р.С.Европа - 08.11.2018

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, на Конгресот на Европската народна партија(ЕНП) се сретна со поранешниот министер за здравство Никола Тодоров, реформаторот Петар Богојевски и пратеничката Емилија Александрова.

Хан: Мицкоски се заложи да не го опструира преспанскиот договор

Канал5 - 08.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ нема да го опструира носењето на амандманите, му ветил Мицкоски на еврокомесарот Хан на средбата за време на самитот на Европската народна партија во Хелсинки. -Бев кристално јасен дека ратификацијата на договорот од Преспа мора да се ...

Тодоров-Хан: Да запрат заканите кон оние кои не мислат како раководството на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 08.11.2018

Поранешниот висок партиски функционер и министер за здравство, Никола Тодоров, кој неодамна раководството на ВМРО-ДПМНЕ го исклучи од партијата, се сретна со еврокомесарот Јоханес Хан на маргините на самитот на Европската народна партија, кадешто се ...

Мицкоски се сретна со Орбан на маргините на самитот на ЕПП

Макфакс - 08.11.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа и во текот на денешниот ден, на маргините на самитот на Европската народна партија, оствари низа средби со претставници на ЕНП и лидери на држави од сестрински партии.

Мицкоски во Хелсинки се сретна со Зехофер, Тајани и Орбан (фото)

Република - 08.11.2018

На Конгресот на Европската Народна Партија (EPP) во Хелсинки, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера оствари средба со Хорст Зехофер вице-канцелар на Германија, министер за внатрешни работи и лидер на владејачката ЦСУ.

Хан: На Мицкоски му кажав дека Договорот од Преспа мора да се реализира

Мета - 08.11.2018

Еврокомесарот Јоханес Хан вчера на конгресот на Европските народни партии (ЕПП) во Хелсинки се сретнал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, а по средбата на Твитер напиша дека му нагласил на Мицкоски дека Договорот од Преспа мора да се ...

Прво полувреме: Мицкоски – Мијалков 0:0

CivilMedia - 08.11.2018

пишува: Сепак, уште додека траеше тој дваесетминутен разговор на Христијан и Ангела, операцијата за бојкотирање на референдумот детално оперативно се разработуваше во партијата на Мицкоски, под негова субординација, се разбира.

ЕКСКЛУЗИВНО: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска со важно гостување

Маркукуле - 09.11.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот Твитер профил напиша дека вечерва со почеток од 18:00 часот гостува на емисијата “Oтворено” на Алфа Телевизија. “За конгресот и самитот на Европската народна партија во Хелсинки, за штетноста на ...

Мицкоски „лабаво“ со Хан: Што побара еврокомесарот, а што ветил првиот опозиционер?

Фактор - 08.11.2018

Првиот опозиционер му се пожалил и на европскиот комесар за како што обвинува „политичкиот прогон и злоупотребата на правосудството против ВМРО-ДПМНЕ“ во рамки на конгресот на ЕНП. Според фотографиите објавени на сајтот на ВМРО ДПМНЕ се забележува ...

Мицкоски му ветил на Хан дека нема да го опструира договорот од Преспа

еМагазин - 08.11.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на маргините на Конгресот на Европската народна партија во Хелсинки оствари средба со еврокомесарот задолжен за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан, информираа од партијата.

Да престанат заканите кон пратениците кои гласаа за Преспанскиот договор, твитна Хан по средбата со исклучените од ...

Сакам да кажам - 07.11.2018

Еврокомесарот Јоханес Хан денеска во Хелсинки на конгресот на Европската народна партија (ЕПП) се сретна со исклучените членови на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров, пратеничката Емилија Александрова и реформаторот Петар Богојевски.

Хан: Ја поздравувам посветеноста на Мицкоски да не го опструира процесот во Собранието

Канал5 - 07.11.2018

Комесарот за проширување и соседска политика , Јоханес Хан , на својот Твитер профил објави дека имал корисен разговор со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. „Бев кристално јасен дека ратификацијата на Договорот од Преспа мора да се ...

Хан: Имав корисен разговор со Мицкоски

МКД - 07.11.2018

Имав корисен разговор со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски, напиша еврокомесарот Јоханес Хан на Твитер, на маргините на Конгресот на Европската народна партија во Хелсинки. „Бев кристално јасен дека ратификацијата на Преспанскиот договор сега мора да ...

Мицкоски му се пожалил на Хан за злоупотреба на правосудството против ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 07.11.2018

На маргините на политичкото Собрание на Европската народна партија (ЕПП), претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски остварил средба со еврокомесарот Јоханес Хан. -Остварив средба со комесарот за проширување на ЕУ Јоханес Хан.

Хан: Ја поздравив посветеноста на Мицкоски да не го кочи процесот Договорот од Преспа во Собранието

Телма - 07.11.2018

Комесарот за проширување Јоханес Хан на твитер мрежатa објави дека имал корисни разговори со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. „Бев кристално јасен дека ратификацијата на Договорот од Преспа мора да се финализира брзо и без никакви ...

Мицкоски се сретна со Хан и Пленковиќ на маргините на самитот на ЕПП

А1 On - 07.11.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на маргините на Конгресот на Европската Народна Партија оствари средба со еврокомесарот задолжен за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан.

Хан по средбата со Мицкоски: Бев кристално јасен дека Договорот од Преспа мора да се финализира

Макфакс - 07.11.2018

Корисен разговор со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски. Бев кристално јасен дека ратификацијата на Договорот од Преспа мора да се финализира брзо и без никакви пречки. Ја поздравувам неговата посветеност да не го опструира процесот во Собранието.

ФОТО: Мицкоски оствари средба со Андреј Пленковиќ

Курир - 07.11.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари билатерална средба со Андреј Пленковиќ, Премиерот на Република Хрватска. По тој повод тој на својот Фејсбук профил објави и фотографии од ...

Мицкоски се сретна со генералниот секретар на ЦДИ Цезар Росело

Република - 07.11.2018

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ денеска оствари билатерална средба со Цезар Росело, генерален секретар на Центристичката Демократска Интернационала (ЦДИ), Светската организација на центар-десни партии.

Хан ја поздрави посветеноста на Мицкоски да не го попречува процесот во Собранието

365 - 07.11.2018

Еврокомесарот за проширување – Јоханес Хан, преку својот Твитер профил денес информираше дека имал корисен разговор со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски. Хан информира дека кристално-јасно порачал дека ратификацијата на Преспанскиот договор ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да биде против процесот за промена на уставното име на Македонија

Република - 08.11.2018

Добро е секогаш да се слушнат и двете страни односно да се вкрстат аргументите на двете страни така што можев да ги објаснам позициите на ВМРО-ДПМНЕ изминатиот период а истовремено да ги убедам дека ВМРО-ДПМНЕ никогаш во минатото, никогаш не би ...

Сестринските партии го искараа Мицкоски

CivilMedia - 09.11.2018

На Конгресот на Европската народна партија, ВМРО ДПМНЕ како сестринска десничарска партија учествуваше со две делегации. Едната ја предводеше партискиот лидер Христијан Мицкоски, кој беше во придружба на Александар Николоски, Влатко Ѓорчев и Тимчо ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ останува противник на договорот од Преспа, како и промената на Уставот со цел промена на ...

Нетпрес - 08.11.2018

Во телефонска изјава за Сител лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека ВМРО-ДПМНЕ силно ја поддржува евроинтеграцијата на Македонија, но со сите демократски алатки ќе се бори против преспанскиот договор и промена на уставното име.

Мицкоски, кој војува со целиот свет, тој завршува како Милошевиќ или како Груевски!

+инфо - 08.11.2018

Консолидацијата на ВМРО-ДПМНЕ може да биде само процес на реформирање и обновување на нејзината прозападна идеолошка ориентација, при што показ за тоа ќе бидат низа конкретни и храбри потези, што ќе значат јасна поддршка на нашиот пат кон НАТО и ЕУ.

(ВИДЕО) Костадинов: Протестите пред судот и нападите кон пратениците потврдуваат – Мицкоски го брани криминалот на ...

А1 On - 08.11.2018

„Единствениот фокус на антизападниот пион Христијан Мицкоски останува одбраната на криминалот на Никола Груевски. Протестите пред Судот во Скопје и собирите пред домови на пратеници, организирани од антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ го ...

Хан на средба со исклучените од ВМРО-ДПМНЕ

Бриф - 08.11.2018

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, на Конгресот на Европската народна партија(ЕНП) се сретна со поранешниот министер за здравство Никола Тодоров, реформаторот Петар Богојевски и пратеничката Емилија Александрова.

Хан до Тодоров: Заканите и притисоците мора да запрат

Press24 - 08.11.2018

Никола Тодоров се сретна со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан. Според соопштението од кабинетот на Тодоров, од двете страни била изразена силна поддршка за евроинтегративните процеси на Македонија и запотребата од примена на реформите ...

Хан: Мицкоски се заложи да не го опструира Преспанскиот договор

Локално - 08.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ нема да го опструира носењето на амандманите, му ветил Христијан Мицкоски на еврокомесарот Јоханес Хан на средбата за време на самитот на Европската народна партија во Хелсинки.

Тодоров-Хан: Да запрат заканите кон оние кои не мислат како раководството на ВМРО-ДПМНЕ

Centar - 08.11.2018

Поранешниот висок партиски функционер и министер за здравство, Никола Тодоров, кој неодамна раководството на ВМРО-ДПМНЕ го исклучи од партијата, се сретна со еврокомесарот Јоханес Хан на маргините на самитот на Европската народна партија, кадешто се ...

Мицкоски на средби со Зехофер, Тајани, Орбан…

А1 On - 08.11.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа и во текот на денешниот ден, на маргините на самитот на Европската народна партија, оствари низа средби со претсавници на ЕНП и лидери на држави од сестрински партии.

Прво полувреме: Мицкоски – Мијалков 0:0

+инфо - 08.11.2018

Х ан ни твитна од Финска дека ја поздравува посветеноста на Мицкоски да не го попречува спроведувањето на Преспанскиот договор во Собранието. Мислам дека слична „посветеност“ Мицкоски ѝ беше пренел и на г-ѓа Меркел за време на нивната средба во ...

Хан: Ја поздравувам посветеноста на Мицкоски да не го кочи процесот во Собранието

Нетпрес - 07.11.2018

Комесарот за проширување и соседска политика , Јоханес Хан , на својот Твитер профил објави дека имал корисен разговор со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Бев кристално јасен дека ратификацијата на Договорот од Преспа мора да се ...

ФОТО: Мицкоски вечерва се сретна со Хан

Press24 - 07.11.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари вечерва средба со комесарот за проширување на ЕУ, Јоханес хан, па се огласи на Фејсбук. - Остварив средба со комесарот за проширување на ЕУ Јоханес Хан.

Хан: Ја поздравив посветеноста на Мицкоски да не го кочи процесот Договорот од Преспа во Собранието

Либертас - 07.11.2018

Комесарот за проширување Јоханес Хан на твитер мрежатa објави дека имал корисни разговори со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. „Бев кристално јасен дека ратификацијата на Договорот од Преспа мора да се финализира брзо и без никакви ...

Мицкоски на средба со Хан: Стратешки приоритет на ВМРО-ДПМНЕ е членство во ЕУ

Макфакс - 07.11.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на маргините на Конгресот на Европската народна партија се сретна со еврокомесарот задолжен за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан.

Хан: Бев кристално јасен дека Договорот од Преспа мора да се финализира

Нова ТВ - 07.11.2018

Корисен разговор со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски. Бев кристално јасен дека ратификацијата на Договорот од Преспа мора да се финализира брзо и без никакви пречки. Ја поздравувам неговата посветеност да не го опструира процесот во Собранието.