TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: На 15 јули победува Проект Обнова, доаѓаат најдобрите четири години за Македонија, доста беа порази и срам

Канал5 - 01.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Кичево порача дека пред 30 месеци многумина барале ВМРО-ДПМНЕ да настапува жестоко, се наведува во партиското соопштение. Мицкоски рече дека пред 30 месеци многумина барале ВМРО-ДПМНЕ да настапува ...

Николовски од Берово: Нашиот народ е мудар, знае да препознае чесност и искреност и затоа ниту Груевски ќе се врати на ...

Канал5 - 01.07.2020

„Ние на овие избори се бориме да воведеме нови стандарди и работите да ги промениме од корен. А тие нудат исти луѓе и кадри, тие ги нудат луѓето на Никола Груевски. Оние кои беа директори, функционери во времето на Груевски, денеска се носители на ...

Николовски: Мицкоски му го чува столчето на Груевски

Фокус - 01.07.2020

Оние кои беа функционери во времето на Никола Груевски, денеска се носители на изборните листи на Христијан Мицкоски, рече во Берово Љупчо Николовски, носител на пратеничката листа на СДСМ во третата изборна единица.

Мицкоски: Нула данок за секој што ќе вработи млад човек до 29 години

360 степени - 01.07.2020

Нашата програма ја нарековме читанка и во неа е предвидено зголемување на платите од минимум 25 проценти за еден мандат, а пензиите ќе се зголемат за минимум 20 проценти, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Хриситјан Мицкоски вечерва во обраќањето во ...

Мицкоски најави нула данок за фирми што ќе вработат млади до 29 години

Фокус - 01.07.2020

Се ближи денот кога практично треба оваа неуспешна влада предводена од ова раководство на СДСМ и Зоран Заев да замине, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Македонски Брод. -Нашиот мотив е да го смениме ова мочуриште. Но, имаше и критика.

Мицкоски од Кичево:15 јули победува Проектот Обнова, доаѓаат најдобрите четири години

Опсервер - 01.07.2020

Кичево, 1 јули 2020 () – Човек што има крајна цел вреди да се бори, ајде сите заедно, кога ни е најпотребно да се обединеме и на 15 јули да излеземе да гласаме. Кога е најтешко човек треба да не се повлекува, ова не се обични избори, да ја почнеме ...

Мицкоски: Ќе победиме на 15 јули

24 Вести - 01.07.2020

После победата на 15-ти јуни ќе мора сериозно да се фатиме за работа и да ја обновиме државата, иако тоа нема да биде воопшто лесно, порача од макдеонски број лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: Земете ги подароците што ви ги нудат пред избори, а потоа свртете им го грбот

Макфакс - 01.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва во рамките на кампањата „За обнова на Македонија“ се обрати пред жителите Македонски Брод. Тој им сугерираше да не потклекнуваат и да не им веруваат на подароците од власта што ги добиваат ...

Заев од трибина: За пари и моќ Мицкоски ја попречува правдата

Frontline - 01.07.2020

Од 800 000 работни места во државата Мицкоски избрал да му биде асистент на татко му, не дај боже да им ја оставиме државата на ваквите. Тој нема ништо ни од економија, ни од енергетика… Душата ни излезе за да најдеме 80 пратеници за Преспанскиот ...

Мицкоски од Пласница: Точно знаеме како до 25 % повисока просечна плата во еден мандат

Алфа - 01.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Општина Пласница порача дека ова не се обични избори, ова се избори во кои многу внимателно треба да заокружиме за онаа коалиција која ќе ни гарантира и ќе не убеди каква иднина сакаме да имаме, во ...

Заев бара шанса да држиме економски лекции во регионот, Мицкоски вети нула данок за секој што ќе вработи човек до 29 ...

Frontline - 01.07.2020

Дајте ни шанса да држиме економски лекции не на ВМРО-ДПМНЕ, туку на целиот регион. Оваа наша убава земја, има квалитетна почва, стратешка географска положба, работлив народ, млади образовани луѓе, со сиот овој потенцијал ние може еден ден да ...

Независните до Мицкоски: Новата „бомба“ покажа кој го штител криминалот

Независен - 01.07.2020

Независната пратеничка група во досегашниот парламент денеска го обвини претседателот на ВМРО-ДПМНЕ дека правел сѐ, да кочи и закони само за да штити криминал. Независните реагираат по денешната аудио „бомба“ во која Христијан Мицкоски му кажува на ...

Мицкоски: „Ние учевме од нашите грешки“

Независен - 01.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во Пласница изјави дека програмата на партијата за изборите ја правеле Кедев, Николов, Силјановска, Каракамишева, Спасеновски, Климовски, Славески, Андреевски, Лазаров… Внимателно оценувајќи дека претходните влади на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски од Кичево:Ова е одлучувачки момент, ова не се обични избори

Опсервер - 01.07.2020

Кичево, 1 јули 2020 () – Ова е можеби одлучувачкиот момент, ова не се обични избори и покрај тоа што можеби се најразлични од сите во независна Македонија затоа што се случи Ковид – 19 што го зафати целиот свет, порача вечерва лидерот на ВМРО – ...

(Видео) Мицкоски: Во градовите нема со кого здраво да се направи, да си ги вратиме децата дома со силна економија

Макфакс - 01.07.2020

Следниот четиригодишен мандат можеби ќе биде најдобриот мандат, затоа што точно знам како до крајот на истиот да се дојде до најмалку 25 проценти повисока просечна плата, рече на собир во Пласница, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Нова бомба од разговорот на Мицкоски, со Кичеец и Арсовска

24 Вести - 01.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, бил единствениот кој што се борел Законот за јавно обвинителство да не помине онака како што предлагаше СДСМ а со тоа автоматски да не помине и предметот „Империја“.

Мицкоски лажеше дека штити сопартијци кога го кочеше Законот за обвинителство, а всушност причината била „Империја“, ...

Сакам да кажам - 01.07.2020

Групата независни пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, навредени, како што велат, од честото прозивање од страна на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека се платеници кои гласале за промена на Уставот, за Законот за Јавното обвинителство и други закони ...

Мицкоски од Македонски Брод: За секој оној што ќе вработи млад човек до 29 години - нула данок

Вечер - 01.07.2020

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Македонски Брод во рамките на кампањата „За обнова на Македонија“, најпрво им се заблагодари на ветераните, оние кои во доцните 80-сетти и раните 90-сетти редеа тула по тула како што рече ...

Мицкоски: Македонија мора да оди напред

Курир - 01.07.2020

На 15 јули да излеземе масовно и да ја дадеме поддршката за бројот 14, да ја поддржиме коалицијата „За обнова на Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Македонија мора да оди напред! #ИсправиСеМакедонијо ...

Следете во живо обраќање на Христијан Мицкоски пред кичевчани

Република - 01.07.2020

Следете го во живо обраќањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во Кичево. ...

Независните пратеници за најновите „бомби“: Мицкоски нѐ убедувал да не гласаме за новиот Закон за ЈО, само за да го ...

360 степени - 01.07.2020

Очигледно е дека Мицкоски без срам ги лажеше и нашите сопартијци на кои им велеше дека главниот интерес е да ги заштити нив од прогон, реагираат независните пратеници кои беа исклучени од ВМРО-ДПМНЕ Независната пратеничка група остро реагира по ...

Заев подготвен да се обедини со Мицкоски против ДУИ, коментираа Бујар Османи и Аријанит Хоџа

ТВ21 - 01.07.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на телевизиска дебата на ТВ24 изјави дека тој ќе биде следниот премиер на Северна Македонија и доколку ДУИ продолжи со условот за премиер Албанец, тој е подготвен да размени пратеници и со ВМРО-ДПМНЕ.

Објавени нови два дела од разговорот на Мицкоски и Кичеец

Алсат-М - 01.07.2020

Нови два дела од разговорот помеѓу лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Зоран Милевски – Кичеец се објавија денеска на „Јутјуб“. Зборуваат за Сашо Мијалков и бизнисменот Орце Камчев.

Мицкоски од Пласница: Убеден сум дека по 15 јули и оние што не веруваат ќе се убедат дека има политичари кои стојат до ...

Вечер - 01.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Општина Пласница порача дека ова се избори во кои многу внимателно треба да се заокружи за онаа коалиција која ќе гарантира и ќе не убеди каква иднина сакаме да имаме, во каква држава сакаме да ...

Мицкоски и Заев согласни за укинување на моделот – техничка влада

Алсат-М - 01.07.2020

По две технички влади овој модел ќе биде укинат од следната влада. Лидерите на двете најголеми македонски партии, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, се согласуваат дека овој модел повеќе не треба да постои.

Заев и Мицкоски не прифаќаат коалиција преку уцени

Алсат-М - 01.07.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев е подготвен да им даде или да побара мандати на пратеници од ВМРО-ДПМНЕ за формирање на следната влада, за да не прифати какви било условување. Заев во телевизискиот дуел со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски на ...

Мицкоски не може да одолее на кршење на здравствените протоколи

Фокус - 01.07.2020

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски не може да одолее на кршењето на протоколите и мерките донесени со цел заштита од ширење на корона вирусот. Откако вчера јавноста можеше да ја види снимката направена за време на предизборен собир, на која ...

Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Македонски Брод

Република - 01.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во овие моменти остварува слредба со граѓаните од Македонски Брод. ...

Независна пратеничка група: Мицкоски кочел закони за да штити криминал поради личен интерес

Макфакс - 01.07.2020

Мицкоски нé лажеше дека му е грижа дека ќе се уништи партијата, а му било гајле само за некого, свој личен интерес и придобивки, велат од независната пратеничка група. Тие преку медиумите, се обратија до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ...

(АУДИО) Мицкоски му се жали на Кичеец: Јас се борам СЈО и „Империја“ да не поминат, а „жртвите“ се вљубуваат во Заев

360 степени - 01.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ има забелешки за односот кон него на Сашо Мијалков, еден од осомничените во „Империја“ на СЈО, покрај бизнисменот Орце Камчев. Мицкоски посочува дека Мијалков го плукал, дека правел театри „преку некои негови испрдоци од типот ...

( БЕЗ КОМЕНТАР ) Заев и Мицкоски

Канал5 - 01.07.2020

Гледаноста (рејтинзите) и визуелниот квалитет на двете последни ТВ дебати одржани на Канал 5 (28 февруари кога немаше кампања) и на ТВ 24 (вчера во ек на изборна кампања). Без ...

Мицкоски на Кичеец: Јас се борам СЈО и „Империја“ да не поминат (АУДИО)

Мета - 01.07.2020

Две нови аудио снимки денеска беа објавени на Јутјуб-профилот со корисничко име „Рекет“, во кои се слушаат гласовите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, поранешната директорка на Агенцијата за вработување во Скопје Слободанка Алексовска и ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Човек што се изгорел на Зоран Заев, дува на сите политичари

Фокус - 01.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот профил на Фејсбук објави нов видео клип од изборната кампања на неговата партија. Заеднички да ја обновиме Македонија Дајте ни шанса да ги поразиме омаловажувањата и срамот.

Ново аудио: Мицкоски бил против СЈО за да ги спаси Камчев и Мијалков од „Империја“

Centar - 01.07.2020

Ново продолжение од состанокот на Христијан Мицкоски со Зоран Милевски Кичеец и со Слободанка Алексовска се појави на интернет. Во новата аудио снимка Мицкоски одново зборува за Сашо Мијалков и Орце Камчев.

Промотивен спот на ВМРО-ДПМНЕ: Дајте ни шанса да ги поразиме омаложувањата и срамот (Видео)

MakPress - 01.07.2020

Дајте ни шанса да ги поразиме омаловажувањата и срамот. Да победи обновата на Македонија. Се обврзувам да не ве разочарам. Со заеднички сили да ја обновиме Македонија. #ОдбериОбнова #ИсправиСеМакедонијо, повика Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Се појави нова бомба во која наводно се слуша гласот на Мицкоски: Се борам ова СЈО да не помине…

ТВ21 - 01.07.2020

Во јавноста се појави нова „бомба“ наводно се слушаат гласовите меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, и Зоран Милевски – Кичеец. Во неа наводно се слуша гласот на Мицкоски како вели: „Се борам сам ова СЈО да не помине, автоматски и неговиот ...

Заев го доби дуелот, Мицкоски нема став за договорите со Грција и Бугарија

24Инфо - 01.07.2020

„Прашањето е многу едноставно и може да се одговори со два збора, што ќе направи Христијан Мицкоски со договорите со Грција и со Бугарија, како тоа ќе ги поништи и како може тоа да им го ветува на гласачите“- беше упорен лидерот на СДСМ, Зоран Заев ...

Пладневни вести: Новa аудио снимка: Мицкоски се борел да не помине законот за СЈО за да пропадне предметот „Империја“, ...

Frontline - 01.07.2020

НОВ аудио разговор повторно осамна на Јутјуб, каде се слуша разговор помеѓу Христијан Мицкоски, осудениот во „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец и Слободанка Алексовска, пренесе А1 он . НОВИОТ Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и ...

Нова снимка од разговорот на Мицкоски, со Кичеец и Арсовска

МКД - 01.07.2020

На каналот „Рекет“ на Јутјуб платформата утрово се објави нова снимка од разговорот во кој се слушаат наводно гласовите на Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Милески-Кичеец, осуден во случајот „Рекет“ и Слободанка Алексовска, ...

Мицкоски: Се обврзувам да не ве разочарам, со заеднички сили да ја обновиме Македонија

Курир - 01.07.2020

Лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ и кандидатот за премиер, Христијан Мицкоски на својата фејсбук страница сподели видео спот. Дајте ни шанса да ги поразиме омаловажувањата и срамот. Да победи обновата на Македонија. Се обврзувам да не ве разочарам.

Нова „бомба“ Мицкоски – Кичеец: Жртвите се вљубуваат во Заев

+инфо - 01.07.2020

На Јутјуб се појавија нови разговори меѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и осудениот во случајот „Рекет“ Зоран Милески Кичеец и Слободанка Алексовска. Тие зборуваат за судбината на Специјалното јавно обвинителство и за предметот ...

Нова бомба: Објавен нов разговор меѓу Мицкоски и Кичеец (ВИДЕО)

Press24 - 01.07.2020

На Јутјуб се појавија нови разговори меѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, оосудениот во случајот „Рекет“ Зоран Милески-Кичеец и Слободанка Алексовска. Тие зборуваат за судбината на Специјалното јавно обвинителство и предметот „Империја“.

Нова снимка за Мицкоски: Се борам да ваквото СЈО не помине, автоматски неговиот најголем предмет, тој ‘Империја’

А1 On - 01.07.2020

Нови разговори од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, осудениот во „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец и Слободанка Алексовска, повторно објавен на „Јутуб“ каналот именуван како „Рекет“. Во него се слуша како Мицкоски се жали од Мијалков и му тврди ...

Новa аудио снимка: Мицкоски се борел да не помине законот за СЈО за да пропадне предметот „Империја“

Frontline - 01.07.2020

Нов аудио разговор повторно осамна на Јутјуб, каде се слуша разговор помеѓу Христијан Мицкоски, осудениот во „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец и Слободанка Алексовска, пренесе А1 он . Во снимката се слуша како Мицкоски му се жали на Кичеец и вели дека ...

Нови „бомби“ со Мицкоски: „Се борам сам ова СЈО да не помине, автоматски и неговиот предмет, тој „Империја“

Локално - 01.07.2020

Утрово на каналот „Рекет“ на Јутјуб се објави нови снимки од разговорот во кој се слушаат наводно гласовите на Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Милески-Кичеец, осуден во случајот „Рекет“ и Слободанка Алексовска, членка на ...

(Аудио) „Рекет“ со нови „бомби“ со Мицкоски и Кичеец

еМагазин - 01.07.2020

Корисникот под псевдонимот „Рекет“ на Јутјуб објави нови нелегално снимени разговори со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски , неправосилно осудениот од случајот “Рекет“, Зоран Милески Кичеец и Слободанка Алексовска од ВМРО-ДПМНЕ.

По ТВ-дуелот: Објавена нова аудио-снимка, Мицкоски наводно се бори против „Империја“

Фактор - 01.07.2020

По вчерашниот ТВ-дуело со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, претпладнево во јавноста излезе уште една аудио-снимка во која наводно се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како му се обраќа на Зоран Милевски Кичеец , ...

Моќна фотографија на даскалите Христијан Мицкоски и Гоце Делчев

Вечер - 01.07.2020

Нема преговарање за Гоце Делчев. Гоце Делчев е Македонија. Не смее никој да преговара ниту за Гоце, ниту за Даме, ниту за Никола, ниту за Питу, ниту за Тодор. Тие се Македонија. Врз основа на тие луѓе државата ја градевме!, порача лидерот на ...

Продолжија „бомбите“, Мицкоски вели: Се вљубија во Зоран Заев, а он сака вака да помине за да ги уценува и понатаму

365 - 01.07.2020

По еден ден пауза, продолжува објавувањето на нелегално снимени разговори. На Јутјуб каналот „Рекет“ денеска се објавени две пократки видеа, насловени со редни броеви 4 и 6. Досега не е објавено видеото со реден број 3, барем според тоа како ги ...

Човек што се изгорел од Зоран Заев дува на сите политичари – ново видео со кое ВМРО-ДПМНЕ најавува обнова

Република - 01.07.2020

Дајте ни шанса да ги поразиме омаловажувањата и срамот. Да победи обновата на Македонија. Се обврзувам да не ве разочарам. Со заеднички сили да ја обновиме Македонија, порачува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во најновиот спот од кампањата ...