TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оставката на Заев во петок пред Извршниот и Централниот одбор на СДСМ

Канал5 - 25.11.2021

По завршувањето на три дневната жалост, во петок СДСМ ќе ги одржи одложените седници на највисоките партиски тела. Извори во партијата, за Канал 5 потврдуваат дека во петок во 17 часот ќе заседава Извршниот, а во 19 часот и Централниот одбор на ...

Оставката на Заев е најавена за утре

Нетпрес

Политичката криза во сенка поради трагедијата - оставката на Заев утре пред Цетралниот одбор на СДСМ

Точка

ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ УТРЕ Е НА ДНЕВЕН РЕД Ќе заседава и Алтернатива

+инфо - 25.11.2021

Еден од кандидатите за нов лидер и мандатар е актуелниот заменик министер за финансии Димитар Ковачевски, кој што го придружуваше Заев на лидерската средба со Африм Гаши од Алтернатива. Централниот и Извршниот одбор на СДСМ утре ќе расправаат за ...

Оставката на Заев в петок пред ЦО

Локално

Оставката на Заев в петок пред ЦО, истиот ден и Алтернатива на состанок

24 Вести

Оставката на Заев во петок пред ЦО на СДСМ

24Инфо

Заев утре ќе ја поднесе оставката од лидерската позиција во СДСМ

Centar - 25.11.2021

Претседателот на Владата и лидер на СДСМ Зоран Заев утре, петок, ќе поднесе оставка од лидерската функција во партијата. Несреќата на автопатот Струма ги одложи првичните планови за средба на највисоките партиски тела која требаше да се случи во ...

Заев утре ќе ја поднесе оставката од лидерската позиција во СДСМ

MTM

Политичката криза во сенка на трагедијата, оставката на Заев в петок

Сител - 24.11.2021

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев во петок треба да ја поднесе оставката за својата партиска позиција пред членовите на Извршниот и Централниот одбор. Сообраќајната несреќа во Бугарија ги одложи првичните планови тоа да се случи вчера.

Оставката на Заев в петок пред партискиот врв

Фокус

Познато е кога ќе биде констатирана оставката на Заев

Курир

Оставката на Заев в петок пред партискиот врв

Lider

Оставката на Заев в петок пред партискиот врв

Вечер Прес

Одложена оставката на Заев поради несреќата во Бугарија

Алфа - 24.11.2021

Најавената оставка на премиерот Зоран Заев повторно е одложена. Закажаните седници на Централниот и на Извршниот одбор на СДСМ, на кои требаше да се ефектуира оставката на премиерот се откажани поради автобуската несреќа во Бугарија, соопштија ...

Одложена оставката на Заев поради настанот во Бугарија

Скопје24