TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претреси во Кондово, приведен 34-годишен маж

Алфа - 16.09.2020

Денеска (16.09) полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје извршија претреси на две локации во С. Кондово- Скопје и при тоа го лишија од слобода С. И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување“ по чл.

Филмска драма се расплетува во скопско Кондово: Грабнување, “масерати“, уапсени – еве ги деталите!

Курир - 16.09.2020

Денеска (16.09) полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје извршија претреси на две локации во С. Кондово- Скопје и при тоа го лишија од слобода С. И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување“ по чл.

Претреси во Кондово, приведен 34-годишен маж

Слободен Печат - 16.09.2020

Денеска (16.09) полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје извршија претреси на две локации во С. Кондово- Скопје и при тоа го лишија од слобода С. И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување“ по чл.

Како на филм: Петмина кондовци со возила киднапирале гостиварец и го принудиле да им го препише своето „масерати“

+инфо - 16.09.2020

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска извршија претреси на две локации во село Кондово- Скопје и при тоа го лишија од слобода С. И. (34), осомничен за „грабнување“, соопшти МВР.

Го киднапирале и го однеле на автоплац, па го терале да им го препише „масератито“ - приведен скопјанец по претреси во ...

Press24 - 16.09.2020

Денеска полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје извршиле претреси на две локации во село Кондово- Скопје и го лишиле од слобода 34-годишниот С. И. , осомничен за кривично дело „грабнување“ по чл.

МВР:Претреси во Кондово, приведен 34-годишен маж

Канал5 - 16.09.2020

Денеска полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје извршија претреси на две локации во С. Кондово- Скопје и при тоа го лишија од слобода С. И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување“, извршено на 08.09.2020.

Претреси во Кондово, приведен 34-годишен маж

Опсервер - 16.09.2020

Скопје, 16 септември 2020 () – Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска извршија претреси на две локации во скопското село Кондово и го лишија од слобода С.И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување“ по чл.

Претреси во Кондово – приведен 34-годишен маж

ТВ21 - 16.09.2020

Денеска (16.09) полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје извршија претреси на две локации во С. Кондово- Скопје и при тоа го лишија од слобода С. И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување“ по чл.

Претреси во скопско Кондово, приведен 34-годишен маж

МКД - 16.09.2020

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска извршија претреси на две локации во скопското село Кондово и го лишија од слобода С.И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување" по чл.

Претреси во Кондово, приведен 34-годишен маж

Алсат-М - 16.09.2020

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска извршија претреси на две локации во скопското село Кондово и го лишија од слобода С.И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување“ по чл.

Претреси во Кондово, приведен 34-годишен маж

Либертас - 16.09.2020

– Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска извршија претреси на две локации во скопското село Кондово и го лишија од слобода С.И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување“ по чл.

Акција во Кондово, приведен 34-годишен маж

Кајгана - 16.09.2020

Скопје, 16 септември 2020 (МИА) – Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска извршија претреси на две локации во скопското село Кондово и го лишија од слобода С.И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување“ по чл.

Претреси во Кондово, приведен 34-годишен маж

24Инфо - 16.09.2020

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска извршија претреси на две локации во скопското село Кондово и го лишија од слобода С.И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување” по чл.

Приведен еден од осомничените за киднапирањето маж од Гостивар: Останатите заработија кривични пријави

ММС - 16.09.2020

Полицијата денеска приведе еден од петмината скопјани кои беа осомничени за киднапирање маж на осми септември годинава. Приведениот е на триесет и четиригодишна возраст и е со иницијали С.И..

Претреси во Кондово, приведен 34-годишен маж

iPortal - 16.09.2020

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска извршија претреси на две локации во скопското село Кондово и го лишија од слобода С.И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување“ по чл.

Претреси на две локации во Кондово, приведен 34-годишен маж

Макфакс - 16.09.2020

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје извршија претреси на две локации во С. Кондово – Скопје и при тоа го приведоа 34-годишниот С. И. осомничен за кривично дело грабнување, извршено на 8.9.2020.

ПРЕТРЕСИ ВО КОНДОВО, приведен 34-годишен маж

Вечер - 16.09.2020

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска извршија претреси на две локации во скопското село Кондово и го лишија од слобода С.И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување“ по чл.

Претреси на две локации во Кондово, приведен 34-годишпен маж

Вечер - 16.09.2020

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје извршија претреси на две локации во С. Кондово- Скопје и при тоа го приведоа 34-годишниот С. И. осомничен за кривично дело „грабнување“, извршено на 08.09.2020.

Претреси во Кондово – приведен 34-годишен маж

4NEWS - 16.09.2020

Денеска (16.09) полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје извршија претреси на две локации во С. Кондово- Скопје и при тоа го лишија од слобода С. И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување“ по чл.

Претреси во Кондово, приведен 34-годишен маж

Вечер Прес - 16.09.2020

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска извршија претреси на две локации во скопското село Кондово и го лишија од слобода С.И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување“ по чл.

Претреси на две локации во Кондово, приведен 34-годишен маж

Н.Македонија - 16.09.2020

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје извршија претреси на две локации во С. Кондово – Скопје и при тоа го приведоа 34-годишниот С. И. осомничен за кривично дело грабнување, извршено на 8.9.2020.

Претреси во Кондово, приведен 34-годишен маж

Бриф - 16.09.2020

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска извршија претреси на две локации во скопското село Кондово и го лишија од слобода С.И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување“ по чл.

Претреси на две локации во Кондово, приведен 34-годишен маж

Точка - 16.09.2020

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје извршија претреси на две локации во С. Кондово – Скопје и при тоа го приведоа 34-годишниот С. И. осомничен за кривично дело грабнување, извршено на 8.9.2020.

Претреси во Кондово, приведен 34-годишен маж

Сител - 16.09.2020

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска извршија претреси на две локации во скопското село Кондово и го лишија од слобода С.И. (34), осомничен за кривично дело „грабнување“ по чл.