TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови одрони кај делчевското село Очипала

Бриф - 15.10.2021

Нови одрони вечерва повторно блокираат дел од коловозот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица.Појавата е најизразена по првите свиоци кај месноста Очипала каде поради големите камења кои блокираат дел од коловозот сообраќајот се одвива по ...

Нови одрони вечерва: Внимавајте на овој патен правец, блокиран дел од коловозот

Курир - 15.10.2021

Нови одрони вечерва повторно блокираат дел од коловозот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица. Појавата е најизразена по првите свиоци кај месноста Очипала каде поради големите камења кои блокираат дел од коловозот сообраќајот се одвива по ...

Нови одрони кај делчевското село Очипала

ТВ21 - 15.10.2021

Нови одрони вечерва повторно блокираат дел од коловозот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица. Појавата е најизразена по првите свиоци кај месноста Очипала каде поради големите камења кои блокираат дел од коловозот сообраќајот се одвива по ...

Нови одрони кај делчевското село Очипала

24 Вести - 15.10.2021

Нови одрони вечерва повторно блокираат дел од коловозот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица. Појавата е најизразена по првите свиоци кај месноста Очипала каде поради големите камења кои блокираат дел од коловозот сообраќајот се одвива по ...

Сообраќајот умерен по влажни коловози

Опсервер - 16.10.2021

– Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива непречено по влажни коловози, со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот умерен по влажни коловози

Слободен Печат - 16.10.2021

Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива непречено по влажни коловози, со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот умерен по влажни коловози

Lider - 16.10.2021

Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива непречено по влажни коловози, со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот умерен по влажни коловози

Сител - 16.10.2021

Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива непречено по влажни коловози, со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот умерен по влажни коловози Скопје

Либертас - 16.10.2021

На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на ...

Сообраќајот умерен по влажни коловози

Канал5 - 16.10.2021

Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива непречено по влажни коловози, со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот умерен по влажни коловози

Вечер Прес - 16.10.2021

Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива непречено по влажни коловози, со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот умерен по влажни коловози

Frontline - 16.10.2021

Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива непречено по влажни коловози, со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Нови одрони кај делчевското село Очипала

Centar - 15.10.2021

Нови одрони вечерва повторно блокираат дел од коловозот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица.Појавата е најизразена по првите свиоци кај месноста Очипала каде поради големите камења кои блокираат дел од коловозот сообраќајот се одвива по ...

Нови одрони кај делчевското село Очипала

Канал5 - 16.10.2021

Нови одрони вечерва повторно блокираат дел од коловозот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица. Појавата е најизразена по првите свиоци кај месноста Очипала каде поради големите камења кои блокираат дел од коловозот сообраќајот се одвива по ...

Нови одрони кај делчевското село Очипала

Нетпрес - 16.10.2021

Нови одрони вечерва повторно блокираат дел од коловозот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица. Појавата е најизразена по првите свиоци кај месноста Очипала каде поради големите камења кои блокираат дел од коловозот сообраќајот се одвива по ...

Отстранети одроните за безбеден сообраќај на магистралата А3

Слободен Печат - 15.10.2021

Отстранета опасноста на коловозот од Регионалниот пат Делчево – М.Каменица кој како дел од магистралата А3 од утрово беше зафатен од појава на одрони на повеќе локации. Од „Македонија пат” кои благовремено интервенираа информираа дека поради дождот ...

Отстранети одроните за безбеден сообраќај на магистралата А3

Канал5 - 15.10.2021

Отстранета опасноста на коловозот од Регионалниот пат Делчево – М.Каменица кој како дел од магистралата А3 од утрово беше зафатен од појава на одрони на повеќе локации. Од „Македонија пат” кои благовремено интервенираа информираа дека поради дождот ...

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози

Канал5 - 15.10.2021

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на ...

Патиштата се безбедни: Отстранети одроните за безбеден сообраќај на магистралата А3

Press24 - 15.10.2021

Отстранета опасноста на коловозот од Регионалниот пат Делчево – М.Каменица кој како дел од магистралата А3 од утрово беше зафатен од појава на одрони на повеќе локации. Од „Македонија пат” кои благовремено интервенираа информираа дека поради дождот ...

Возете внимателно, доаѓа период на ниски температури, дожд, снег, голомразица и влажни коловози

OhridNews - 15.10.2021

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) апелира до учесниците во сообраќајот да бидат внимателни, одговорни и подготвени за безбедно управување на возилото при услови на влажни коловози, пониски температури и есенски и ...

РСБСП: Доаѓа период на ниски температури, дожд, снег, голомразица и влажни коловози - ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО!

MakPress - 15.10.2021

И покрај тоа што температурите се релативно високи за овој период од годината, сепак во последните неколку денови во земјава забележливо е значително влошување на временските услови. Во наредниот период се очекува да се интензивираат појавите на ...

Доаѓа период на ниски температури, дожд, снег, голомразица-ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО

Скопје24 - 15.10.2021

И покрај тоа што температурите се релативно високи за овој период од годината, сепак во последните неколку денови во земјава забележливо е значително влошување на временските услови. Во наредниот период се очекува да се интензивираат појавите на ...

ВАЖНИ СОВЕТИ: Возете внимателно, доаѓа период на ниски температури, снег и голомразица на патот

Курир - 15.10.2021

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) апелира до учесниците во сообраќајот да бидат внимателни, одговорни и подготвени за безбедно управување на возилото при услови на влажни коловози, пониски температури и есенски и ...

Одрони го попречуваат сообраќајот на магистралата А3 од Делчево кон М.Каменица

MakPress - 15.10.2021

Ситни и поголеми одрони го попречуваат сообраќајот на магистралата А3 во правец од Делчево кон Македонска Каменица. Одроните се најизразени веднаш по свиокот кај делчевскот село Очипала, додека појавата е забележлива на околу 20 места долж патниот ...