TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Британски таблоид треба да и исплати отштета од половина милион евра на Меган Маркл

Слободен Печат - 03.03.2021

Уредникот на магазинот „Mail on Sunday“, британскиот таблоид мора да исплати повеќе од половина милион евра за трошоците од судската постапка откако го загуби спорот со Меган Маркл. Имено, тие ја нарушиле приватноста на Меган објавувајќи го ...

Проговорија вработените:„Војвотката лошо се однесува кон персоналот, секогаш има некој на пик“

Попара - 03.03.2021

Наводите против Меган Маркл кои датираат од 2018 година пристигнуваат непосредно пред емитувањето на интервјуто со Опра Винфри. Војвотката од Сасекс е обвинета за суровост и малтретирање и целосно неприфатливо постапување со вработените во кралското ...

Британски таблоид треба да плати половина милион евра, поради рушење на приватноста на Меган Маркл

ММС - 03.03.2021

Уредникот на британски таблоид мора да плати повеќе од 500.000 евра за судски трошоци откако неговата компанија изгубила спор со Меган Маркл. Тие ја нарушиле приватноста на Меган објавувајќи нејзинот писмо упатено до нејзиниот татко.

Ексклузивно интервју на Принцот Хари и Меган Маркл за шоуто на Опра

Тера - 03.03.2021

Откриени се деталите за интервјуто на Меган Маркл и принцот Хари со Опра Винфри, кое наскоро ќе се емитува и се чини дека открива многу повеќе од очекуваното. Во првиот дел од најавата Хари рече дека се плашел дека историјата ќе се повтори и призна ...

Меган Маркл доби на суд: Британски таблоид мора да плати повеќе од 500.000 евра, сè започнало поради писмото до ...

Точка - 03.03.2021

Уредникот на британски таблоид мора да исплати повеќе од 500.000 евра за трошоци за судски постапки откако неговата компанија го изгубила спорот со Меган Маркл. Тие ја нарушиле приватноста на Меган, објавувајќи го нејзиното писмо упатено до татко ѝ.

Британски таблоид на Меган Маркл мора да ѝ плати 450.000 фунти за судски трошоци

Нетпрес - 03.03.2021

Уредникот на списанието The Mail on Sunday, британскиот таблоид кој со обајвување на писмо упатено до нејзиниот татко ја нарушил приватноста на поранешната американска актерка Меган Меркл и сопруга на британскиот принц Хари, мора да ѝ исплати ...

Британски таблоид мора да ѝ исплати на Меган Маркл половина милион евра

Локално - 03.03.2021

Уредникот на списанието „Мејл он сандеј“, британски таблоид, мора да исплати повеќе од половина милион евра за трошоците во судската постапка, откако го загубија спорот со Меган Маркл. Имено, тие ја нарушиле приватноста на Меган објавувајќи го ...

Меган Маркл доби 625.000 долари надомест за трошоци во спорот со британски таблоид

MTM - 03.03.2021

Британски судија во вторникот донесе одлука дека на Меган Маркл, војвотката од Сасекс, треба да ѝ бидат исплатени 625.000 американски долари како привремен надомест на трошоци на постапката, откако таа ја доби тужбата против „Мејл он сандеј“ за ...

Британски таблоид треба да ѝ плати на Меган Маркл 450.000 фунти за судски трошоци

Опсервер - 03.03.2021

– Уредникот на „Мејл сандеј“ треба да ѝ плати 450.000 фунти (520.000 евра) на Меган Маркл – сопруга на принцот Хари, како судски трошоци, откако таа неодамна победи во судски спор. Британскиот таблоид, според одлуката на судот, ја нарушил ...

„Хари имаш ли друг костум да облечеш, Меган добро се знае каква беше кон кралскиот персонал“ - нови напади кон ...

Црнобело - 03.03.2021

На принцот Хари очигледно сивиот костум му е омиленото парче од гардероберот, го носи за разни пригоди, па дури и за гостувањето кај Опра. Откако принцот Хари во шоуто на Опра се појави повторно со омилениот сив костум, британските медиуми објавија ...

Ја чувствува целата нејзина болка: Принцот Хари во интервју со Опра емотивно изрази емоции поврзани со мајката Дајана

Попара - 03.03.2021

Во краткиот, но ефективен преглед на претстојното интервју на принцот Хари и Меган Маркл со Опра, војводата од Сасекс се довери дека не може да замисли со што се борела неговата мајка. Принцот Хари беше исклучително близок со неговата покојна мајка, ...

Британски таблоид треба да ѝ плати на Меган Маркл 450.000 фунти за судски трошоци

iPortal - 03.03.2021

Уредникот на „Мејл сандеј“ треба да ѝ плати 450.000 фунти (520.000 евра) на Меган Маркл – сопруга на принцот Хари, како судски трошоци, откако таа неодамна победи во судски спор. Британскиот таблоид, според одлуката на судот, ја нарушил приватноста ...

Меган Маркл победи и се опари: Британски таблоид мора да ѝ плати 450.000 фунти за судски трошоци

+инфо - 03.03.2021

Уредникот на списанието „Мејл он сандеј“, британскиот таблоид ја наруши приватноста на Меган Маркл со обајвувањето на нејзиното писмо упатено до татко ѝ, мора да ѝ исплати 450.000 фунти, односно 520.000 евра, за трошоците во судската постапка, ...

Британски таблоид треба да ѝ плати на Меган Маркл 450.000 фунти за судски трошоци

Либертас - 03.03.2021

– Уредникот на „Мејл сандеј“ треба да ѝ плати 450.000 фунти (520.000 евра) на Меган Маркл – сопруга на принцот Хари, како судски трошоци, откако таа неодамна победи во судски спор. Британскиот таблоид, според одлуката на судот, ја нарушил ...

Британски таблоид треба да ѝ плати на Меган Маркл 450.000 фунти за судски трошоци

MakPress - 03.03.2021

Уредникот на „Мејл сандеј“ треба да ѝ плати 450.000 фунти (520.000 евра) на Меган Маркл – сопруга на принцот Хари, како судски трошоци, откако таа неодамна победи во судски спор. Британскиот таблоид, според одлуката на судот, ја нарушил приватноста ...

Меган Маркл ќе „инкасира“ половина милион евра само за судските трошоци

Убавина и Здравје - 03.03.2021

Меган Маркл би требало да добие 450.000 фунти (520.000 евра) од уредникот на „Мејл сандеј“, кој го загуби судскиот спор со сопругата на принцот Хари. Имено, британскиот таблоид, според одлуката на судот, ја нарушил приватноста на војвотката ...

Нов напад врз Хари и Меган Маркл: Што ќе се случи по емитувањето на телевизија на скандалозното гостување во шоуто на ...

Убавина и Здравје - 03.03.2021

Откако принцот Хари во видеоинтервјуто со Опра Винфри се појави стокмен во омилениот сив костум, британските медиуми објавија статии со пораки од типот: „Хари, имаш ли друг костум“? Инаку, по веста за интервјуто на парот со Опра, и Меган Маркл стана ...

Меган бара извинување на насловната страница и 870.000 евра отштета

Канал5 - 02.03.2021

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл бара извинување од „Мail on Sunday“ и „Мail“на насловните страници и 870 000 евра отштета за судските трошоци, во судскиот процес што неодамна го доби против двата британски медиуми.

Што ќе се случи со интервјуто на Меган и Хари доколку состојбата на принцот Филип се влоши? Продуцентите на емисијата ...

Слободен Печат - 02.03.2021

Одбивањето на продуцентите да се одложи големото телевизиско интервју на Меган Маркл и принцот Хари кај водителката Опра Винфри би можело да ја активира „дипломатската бомба“ доколку здравјето на принцот Филип се влоши, тврдат изворите.

(ВИДЕО) ИСКРЕНО – Принцот Хари, во интервјуто кое сите го чекаат, си ја отворил душата кај Опра: „Моја најголема грижа ...

Екран - 02.03.2021

Долго најавуваното интервју на Меган Маркл и принцот Хари со најпопуларната водителка ќе се емитува во понеделник, пренесуваат странските медиуми. Војводата и војвотката од Сасекс се очекува да откријат некои „прилично шокантни работи“.

Принцот Хари и Меган Маркл ја отворија душата во интервју со Опра

Stylist - 02.03.2021

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл, односно војводата и војјвотката од Сасекс, снимија ексклузивно двочасовно интервју со Опра Винфри, кое ќе се емитува на 7 март на CBS, a прв поглед можеме да видиме од двата тизери објавени ...

Меган Маркл во свилен фустан на „Армани“ за интервјуто на Опра

Н.Македонија - 02.03.2021

Разговорот на Меган Маркл и принцот Хари со познатата телевизиска водителка Опра Винфри беше прво заедничко телевизиско интервју на парот откако тие се повлекоа од своите должности како војвода и војвотка од Сасекс и откако објавија дека чекаат ...

Комбо на денот: Меган Маркл во моќно teen издание

Хаштаг - 02.03.2021

Убавата актерка и споруга на принцот Хари која носи второ негово дете, Меган Маркл честопати беше во центарот на медиумскиот фокус, особено поради нејзиниот моден стил, кој не може да остане незабележан.

Хари и Меган Маркл се возат со нејзината мајка Дориа низ Калифорнија, по интервјуто со Опра (фото)

Црнобело - 02.03.2021

По откривањето на скандалозни детали од кралскиот живот, парот мирно и релаксирано се вози... Фотографирани се во близина на нивниот дом во Калифорнија. Принцот Хари и Меган Маркл дадоа едно од најексплозивните интервјуа во историјата на кралското ...

Хари и Меган во интервју кај Опра: Ни беше неверојатно тешко (ВИДЕО)

Канал5 - 01.03.2021

Вчера вечер на каналот ЦБС е објавен трејлерот за големото интервју во кое принцот Хари и Меган Маркл си ги отворија душите на познатата водителка и нивна заедничка пријателка Опра Винфри.