TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во земјава има 588 активни случаи на ковид-19, најмногу во Скопје – 183

360 степени - 01.08.2021

Бројот на активни случаи на заразени со ковид-19 во Македонија изнесува 588, информира Министерството за здравство. Најмногу активни случаи има во Скопје – 183, следуваат Тетово со 149 и Куманово со 71 активен случај.

Во земјава има 588 активни случаи на Kовид-19, најмногу во Скопје – 183

Фокус

Најмногу заразени со Ковид-19 во Скопје и Тетово

Локално

Активни на коронавирус се 588 случаи, најмногу во Скопје

Вечер Прес