TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ако нема место во Барса, Гризман ќе го засили ПСЖ

Gol.mk - 15.05.2019

Антоан Гризман во Атлетико Мадрид е минато. Французинот конечно собра храброст и им соопшти на фановите дека си заминува ова лето. Шпанските медиуми веднаш го преселија во Барселона, но се чини таму нема место за него.

На Сосиедад му паѓаат 24 милиони евра од небо

Оff.net - 15.05.2019

Антоан Гризман, светскиот шампион со Франција летово ќе замине во нов клуб. Ваква вест во последните 2 години сигурно сте прочитале 15-20 пати. Ама овојпат дефинитвно оди и на својот поранешен клуб му носи ...

Гризман можеби нема да ја засили Барселона

Спортски - 15.05.2019

Антоан Гризман после пет години одлучи да го напушти Атлетико Мадрид. Клубот синоќа ја потврди одлуката на францускиот фудбалер кој се опрости од навивачите со видео порака на Твитер, а шпанските медиуми тврдат дека напаѓачот ќе потпиша договор со ...

Погба прави спектакуларен трансфер: Јунајтед добива примамлива понуда!?

СуперСпорт - 15.05.2019

Пол Погба не игра најдобро по пристигнувањето во Манчестер јунајтед, кој се соочува со катастрофална форма, па сезонава заврши на шестата позиција во Премиерлигата. Погба во претходните месеци се поврзуваше постојано со заминување од Јунајтед.

Хулигани испратија непријатни пораки до Гризман (ВИДЕО)

СуперСпорт - 15.05.2019

Најдобриот фудбалер на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман објави дека го напушта шпанскиот клуб, а на тоа реагираше бурно навивачката група Френте Атлетико. Оваа група ја сочинуваат најжестоките навивачи на клубот, опасни хулигани кои беа избришани од ...

Замената за Гризман во Атлетико Мадрид доаѓа од Јувентус

24Фудбал - 15.05.2019

Откако Французинот објави дека донел одлука да си замине од шпанската престолнина, Јорганџиите сигурно ќе мораат да ги активираат своите опции за негова достојна замена, таква опција имаат во Јувентус.

На Олд Трафорд стигнува спектакуларна понуда за Пол Погба

Спортски - 15.05.2019

Пол Погба зад себе има сезона за заборав. Французинот освен краткиот блесок поголемиот дел од сезоната ја одигра лошо. Погба изминатите месеци константно се поврзува со заминување од Олд Трафорд.

Можно ли е Барса пак да извиси без Гризман?

Екипа - 15.05.2019

Антоан Гризман доцна синоќа ги шокираше приврзаниците на Атлетико Мадрид објавувајќи дека на крајот од сезонава ќе го напушти клубот. Веднаш по оваа објава се чинеше дека трансферот во Барселона е завршена работа, со оглед на фактот колку блиску ...

Кој ќе го замени Гризман во Мадрид?

СуперСпорт - 15.05.2019

Се појави интересна опција за Атлетико. Антоан Гризман синоќа соопшти дека на крајот од оваа сезона ќе го напушти Атлетико Мадрид. Репрезентативецот на Франција, после пет години одлучи да го напушти клубот, а неговата нова дестинација најверојатно ...

Хулиганите на Атлетико Мадрид му испратија порака на Гриезман

Sport 1 - 15.05.2019

Најдобриот фудбалер на Атлетико Мадрид, Антоан Гриезман објави дека по пет години ќе ги напушти „јорганџиите“. На оваа негова одлука бурно реагираше навивачката група на клубот „Френте Атлетико“.

Заминувањето на Гризман може да повлече уште два големи трансфери!

Спортски - 15.05.2019

Од вчера вечер во спортските медиуми главна вест е потврдата на Антоан Гризман дека го напушта Атлетико Мадрид. Гризман Атлетико каде што пристигна од Реал Сосиедад ќе го напушти после пет години, засега не е потврдено, но скоро сите поголеми ...

Пресврт и изненадување: Гризман можеби сепак нема да оди во Барса туку во друг клуб

Спортклуб - 15.05.2019

Антоан Гризман по пет години одлучи дека е време да го напушти Атлетико Мадрид. Клубот синоќа ја потврди одлуката на францускиот фудбалер кој од навивачите се прости со видео порака на Твитер, а шпанските медиуми тврдат дека фантастичниот напаѓач ...

Хулиганите на Атлетико со порака до „стаорецот“ Гризман

TopSport - 15.05.2019

Антоан Гризман по пет години реши да го напушти Атлетико Мадрид. Одлуката на фудбалерот што постигна 133 гола за клубот, очекувано не мина најдобро кај фановите на Атлетико, особено кај оние најжестоките.

Јунајтед бара 170 милиони евра за Погба

Точка - 15.05.2019

Како што пренесува британски „Индепендент“, Пол Погба е подготвен да го напушти Јунајтед, но проблем би можело да претставува обесштетувањето кое го бара клубот од „Олд Трафорд“. Наводно од Реал Мадрид веќе ги започнале преговорите со Манчестер ...

Интересна опција: Кој е наследникот на Гризман во Мадрид?

Слободен Печат - 15.05.2019

Репрезентативецот на Франција, Гризман после пет години одлучи да се раздели со „јорганџиите“, а неговата нова дестинација најверојатно ќе биде Барселона. Французинот Антоан Гризман соопшти вчера дека официјално на крајот од сезоната ќе го напушти ...

Со видеото со кое му кажа збогум на Атлетико Гризман посебно израдува еден клуб

Спортски - 15.05.2019

Aнтоан Гризман после пет години ќе го напушти Атлетико Мадрид. Светскиот шампион од Русија со репрезентацијата на Франција својата одлука ја соопшти вчера. Иако минатото лето потпиша договор до 2023 година вреден 23 милиони евра по сезона одличниот ...

Егзодус во Атлетико: По Годин и Гризман, си оди и младата ѕвезда која беше купена минатото лето!

Дерби - 15.05.2019

Чоло Симеоне на последната прес-конференција истакна дека во ниту еден момент не планира да го напушти кормилото на бродот кој го води веќе извесно време, а иако на обраќањето кое го имаше пред две недели изгледаше сосема обична фразата „Атлетико е ...

Ќе се изјалови ли трансферот: Јунајтед за Погба бара - (пре)многу пари!

Sport 1 - 15.05.2019

„Индепендент“ пишува дека францускиот фудбалер Пол Погба инсистира на плата од 28 милиони евра годишно во Реал Мадрид, со што ќе стане најплатен фудбалер во екпата. „Кралевите“ почнаа преговори за неговиот потпис, но шансите да се пресели во Мадрид ...

Манчестер Јунајтед одредил цена за Погба, а Французинот сака да заработува богатство

Спортски - 15.05.2019

Пол Погба ова лето сигурно ќе биде некој за кого многу се пишува, англиските медиуми најавуваат негово заминување од Манчестер, а како најголем фаворит во овој момент се истакнува Реал Мадрид.

Гризман заминува од Атлетико, три клуба веќе го гледаат во своите редови

AKO - 15.05.2019

Антоан Гризман по пет години го напушта Атлетико Мадрид и се сели во нов клуб, засега нема детали каде, но има најави кој го сака во своите редови. Гризман вчера обајви дека заминува од Атлетико , три клуба сакат да го видат во своите редови но ...

(ФОТО) „Стаорецот“ Гризман да не одигра ни минута повеќе за Атлетико

Спортклуб - 15.05.2019

Антоан Гризман синоќа објави дека си заминува од Атлетико на крајот на сезоната, а иако не кажа, негова следна дестинација најверојатно ќе биде Барселона. За петте сезони во црвено-белиот дрес, Французинот постигна 133 гола, но и тоа не е доволно за ...

Гризман со видео порака се збогуваше од Атлетико: Која ќе биде негова следна дестинација? (ВИДЕО)

Спортски - 15.05.2019

Францускиот напаѓач Антоан Гризман и дефинитивно го напушта Атлетико Мадрид на крајот на оваа сезона. Вчера вечер шпанските медиуми објавија информација дека Гризман им соопштил на луѓето во Атлетико дека заминува, многумина можеби не поверуваа во ...

Сега сѐ е јасно: Гризман по крајот на сезоната го напушта Атлетико Мадрид

Точка - 15.05.2019

Шпанските медиуми во изминатиот период се повеќе шпекулираа дека Гризман ќе го напушти Атлетико Мадрид, а сега пристигна и потврда од самиот Французин. Од Атлетико Мадрид на социјалните мрежи објавија видео на кое Гризман им се заблагодарува на ...

ПСЖ сака да потпише нов договор со Мбапе

Локално - 15.05.2019

Раководството на францускиот фудбалски шампион, Пари Сен–Жермен, е задоволно од игрите на својот напаѓач Килијан Мбапе и затоа сака со него да потпише нов договор. Како што објавија француските медиуми, веќе се почнати преговорите меѓу двете страни ...

Гризман си оди, доаѓа Кавани

TopSport - 15.05.2019

Атлетико Мадрид е во потрага по нов напаѓач. откако вчера Антоан Гризман потврди дека ќе го напушти клубот. Атлетико од неговиот трансфер ќе заработат 120 милиони евра. Според шпекулациите најблиску до „Ванда Метрополитано“ е Уругваецот Единсон ...

Баснословна сума бара Јунајтед, ако Реал прифати – Погба ќе биде најскап во историјата

Спортклуб - 15.05.2019

Реал Мадрид, наводно, ги почнал преговорите со Манчестер Јунајтед за францускиот репрезентативец Пол Погба, но веќе на стартот се соочил со проблеми. Причина за тоа е високата сума што ја побарал премиерлигашот како отштета.

Голема чистка во Атлетико Мадрид: Кој се ќе си замине од клубот?

Слободен Печат - 15.05.2019

Лукас Хернандез веќе е продаден на Баерн Минхен, а Диего Годин како слободен играч ќе премине во ...

Не е само Гризман, половина тим на Атлетико Мадрид ќе си замине од клубот!

24Фудбал - 15.05.2019

Брзо по веста дека Антоан Гризман ќе го напушти Атлетико Мадрид, доаѓа и информацијата дека Родригез ќе го промени клубот, а веќе е најавено заминува уште на неколку фудбалери. Атлетико Мадрид ќе има значително променет лик во наредната сезона, ...

Откриено што му кажале Хил Марин и Симеоне на Гризман на денешниот состанок и го замолиле за една работа

24Фудбал - 14.05.2019

Антоан Гризман денеска го извести Атлетико дека заминува, „колчонероси“ му се заблагодариле на Французинот за досегашниот престој и му порачале дека треба да замине на голема врата. Главната вест која вечерва пристигна од Шпанија е одлуката на ...

Атлетико подготвува ѕвезден преоден рок: Кавани, Ди Марија, Дибала...

Gol.mk - 14.05.2019

Атлетико Мадрид има полна каса со продажбите на Лукас Хернандез и Антоан Гризман (преку 200 милиони евра), а и големата плата на Французинот (23 милиони евра годишно) ослободува големи средства кои клубот ќе ги искористи на пазарот.

Шпанците немаат дилема: Гризман доаѓа во Барса на местото на Кутињо!

Gol.mk - 14.05.2019

Шпанските медиуми се изненади од тајмингот и официјализацијата на разделбата на Антоан Гризман со Атлетико Мадрид. Само неколку дена по заминувањето на Годин, уште еден од клучните фудбалери на шпанскиот вицешампион ја менува среидната.

Гризман ја потврди разделбата со Атлетико: Тешко е да се избере овој пат, но… (Видео)

Дерби - 14.05.2019

Двата угледни шпански весници „Марка“ и „АС“ оваа вечер излегоа со ексклузива дека Антоан Гризман донел конечна одлука да го напушти Атлетико Мадрид, а неполн час по објавите на мадридските медиуми, се огласи и самиот француски напаѓач кој ...

ПРЕСВРТ: Гризман се прости со фановите, по пет години заминува од Атлетико!

Gol.mk - 14.05.2019

Пред една година велеше дека го слуша срцето и не размислува да го напушти Атлетико Мадрид , но по само една сезона Антоан Гризман се предомисли и се наоѓа на излезни врати од „Ванда Метрополитано“.

„Ова боли, но чувствувам дека морам да го направам“ - Гризман се огласи и објасни зошто заминува од Атлетико Мадрид

24Фудбал - 14.05.2019

Антоан Гризман дефинитивно заминува од Атлетико, Французинот ова го соопшти во видео порака и објасни зошто решил да стави крај на авантурата во Мадрид. Вечерва речиси сите медиуми од Шпанија пренесоа дека Антоан Гризман го известил раководството на ...

Уште една легенда го напушта Атлетико

Sport 1 - 14.05.2019

По Диего Годин по се изгледа уште една легенда ќе го напушти Атлетико Мадрид летово. Станува збор за 34- годишниот бек на „јорганџиите“, Хуанфран на кого договорот со клубот му истекува во летото 2020 година.

Готово: Гриезман потврди дека си заминува!

Sport 1 - 14.05.2019

Антоан Гриезман летово ќе го напушти Атлетико Мадрид. Тој минатото лето беше пред траснфер во Барселона, но во последен момент одлучи да остане во Мадрид. Сепак, сега дефинитивно одлучил да си замине.

Бомба од Мадрид: Атлетико објави видео на кое Гризман се збогува од клубот (Видео)

СуперСпорт - 14.05.2019

На официјалниот Твитер профил на Атлетико Мадрид пред 20тина минути осамна видео на кое првата ѕвезда на клубот упатува порака со која најавува заминување и се простува од сите во Мадрид. Гризман ќе може да си замине од „Ванда Метрополитано“ за сума ...

„Бомба“ од Мадрид: Гризман му соопштил на Чоло дека си заминува, откупната клаузула опаѓа за 80 милиони евра!

Дерби - 14.05.2019

Само една година откако Антоан Гризман преку мини документарец соопшти дека го послушал срцето за да остане во Атлетико Мадрид, сега следи нова епизода од сагата поврзана за францускиот напаѓач откако „Марка“ излезе со сензационална ексклузива ...

Гризман се збогува со Атлетико Мадрид: Беа неверојатни пет години…

Екипа - 14.05.2019

Францускиот интернационалец Антоан Гризман ова лето ќе си замине од Атлетико Мадрид. Негова следна дестинација, иако се уште неофицијално треба да биде Барселона. Трансферот треба да се реализира по 1 јули, кога отштетната клаузула во неговиот ...

На повидок голем трансфер, Гризман го известил Атлетико дека заминува!

24Фудбал - 14.05.2019

Антоан Гризман во сабота против Валенсија ќе го одигра последниот натпревар за Атлетико Мадрид откако денеска лично го известил клубот дека ќе си оди. Според „Марка“, Гризман денеска го известил клубот и своите соиграчи дека летово ќе замине од ...

Сумата која ја бара Погба од Реал Мадрид – ги кочи преговорите!

СуперСпорт - 14.05.2019

Пол Погба е само една од ѕвездите, кои сака да ги купи Реал Мадрид. Листата со желби на „кралевите“ никогаш не била поголема „Кралевите“ најпрво ќе го потврдат трансферот на Еден Азар, а тој на Погба станува невозможна мисија.

Барселона ќе плати 125 милиони евра, Гризман се збогува со фановите на Атлетико

SportMedia - 14.05.2019

Антоан Гризман и официјално го напушта Атлетико Мадрид и од следната сезона ќе го носи дресот на Барселона. Каталонскиот гигант е подготвен да плати 125 милиони евра за францускиот фудбалер, кој ќе потпише пет годишен договор.

Гризман потврди дека заминува од Атлетико! (видео)

TopSport - 14.05.2019

Иако минатата сезона потпиша продолжување на договорот, Антоан Гризман потврди дека заминува од Атлетико Мадрид преку видео поставено на официјалниот Твитер акаунт на шпанскиот клуб. Французинот потпиша продолжување на договорот на пет години ...

Тешки денови пред Атлетико: Завршува ли ерата на Чоло?!

Спортклуб - 14.05.2019

По објавата дека Диего Годин од следната сезона повеќе нема да го носи дресот на „душекчиите“, вечерва уште една лоша вест пристигна за фановите на Атлетико, заминува уште една легенда на клубот.

Гризман заминува од Атлетико Мадрид

OhridNews - 14.05.2019

Атлетико Мадрид ќе остане без првата виолина во екипата, откако Ентони Гризман побарал дозвола за трансфер од челниците на клубот и тренерот Диего Симеоне. Како што пренесува „Марка“, Гризман побарал итен состанок со Симеоне и челниците на кој им ...

БОМБА: Гризман го шокираше Атлетико – Довидување, ЗАМИНУВАМ!

Спортклуб - 14.05.2019

Долго се шпекулираше за заминување на Антоан Гризман од Атлетико, а тоа сега е и официјално. Вечерва Антоан Гризман испрати порака до сите фанови на Атлетико за љубовта која му ја пружиле сите овие години низ кои мина со „душекчиите“.

Евра: Имам чувство дека Погба ќе си замине

Точка - 14.05.2019

Англиските медиуми се повеќе шпекулираат дека Пол Погба би можел да ја напушти екипата на Манчестер Јунајтед по крајот на оваа сезона. Според поранешниот фудбалер на Јунајтед, Патрис Евра, Погба би можел да го напушти „Олд Трафорд“ доколку тој и ...

Ѕвездата на Арсенал се сели во Реал Мадрид?

24Инфо - 14.05.2019

Реал Мадрид по крајот на сезоната ќе направи голема реконструкција на тимот, а веќе неколку големи имиња се поврзуваат со трансфер на „Сантијаго Бернабеу“. Англиските медиуми тврдат дека во Мадрид на лето ќе се пресели ѕвездата на Челси, Еден Азар, ...

Јунајтед бара 170 милиони евра за Погба

24Инфо - 15.05.2019

Како што пренесува британски „Индепендент“, Пол Погба е подготвен да го напушти Јунајтед, но проблем би можело да претставува обесштетувањето кое го бара клубот од „Олд Трафорд“. Наводно од Реал Мадрид веќе ги започнале преговорите со Манчестер ...

ПСЖ сака да потпише нов договор со Мбапе

Курир - 15.05.2019

Раководството на францускиот фудбалски шампион, Пари Сен–Жермен, е задоволно од игрите на својот напаѓач Килијан Мбапе и затоа сака со него да потпише нов договор. Како што објавија француските медиуми, веќе се почнати преговорите меѓу двете страни ...