TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР потврди: Пронајденото тело во Вардар е на исчезнатата професорка

Нова ТВ - 07.12.2017

Полицијата потврди дека е пронајдено телото на 52-годишната Снежана Тројачанец од Скопје, која беше пријавена за исчезната пред два дена. Како што информира денеска МВР, вчера околу 13 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено ...

Телото на професорка Тројачанец на обдукција

Нетпрес - 07.12.2017

Телото на професорката Снежана Тројачанец по наредба на Јавен обвинител е предадено на обдукција по што ќе бидат познати причините за смртта. Од МВР информираат дека смртта кај Снежана била констатирана од страна на лекарски екипи од Итна медицинска ...

Телото на починатата професорка од Скопје на обдукција

Локално - 07.12.2017

Веста за смртта на професорката Снежана Тројачанец чие тело вчера беше пронајдо во водите на реката Вардар ја шокира македонска јавност. По дводневна потрага телото на исчезната, професорка беше извлечено од водите на Вардар во населбата Карпош 4 во ...

Телото на починатата професорка од Скопје на обдукција

Press24 - 07.12.2017

Веста за смртта на професорката Снежана Тројачанец вчера ја потресе цела македонска јавност. За жал, по дводневна потрага откако беше пријавена за исчезната, професорката беше извлечена од водите на Вардар во Карпош 4.

Телото на починатата професорка Тројачанец предадено на обдукција

Курир - 07.12.2017

Телото на професорката Снежана Тројачанец по наредба на Јавен обвинител е предадено на обдукција по што ќе бидат познати причините за смртта. Од МВР за Курир денес информираат дека смртта кај Снежана била констатирана од страна на лекарски екипи од ...

Неофицијално: Пронајденото тело во Вардар е од исчезнатата професорка

Нова ТВ - 06.12.2017

Полицијата информираше дека денеска било пронајдено тело во водите на Вардар кај Карпош 4. Неофицијално станува збор за телото на исчезнатата Снежана Тројачанец која исчезна вчера утрината.

Професорката Тројачанец пронајдена мртва: Се плашевме од најлошото, тоа и се случи!

Фокус - 06.12.2017

Пред околу еден час е пронајдено телото на професорката Снежана Тројачанец, по која што трагаше цело Скопје откако вчера наутро излегла од дома, и не се вратила. Веста за смртта на професорката ни ја потврди нејзиниот сопруг, Пламен, во телефонски ...

Најдено мртво тело во Вардар, неофицијално се работи за исчезнатата Тројачанец

МКД - 06.12.2017

Денеска во 13 часот во водите на реката Вардар кај „Александар палас“ најдено е мртво тело на жена. Случајот во МВР го пријавил граѓанин кој го забележал телото во водата. Според првичните неофицијални информации се работи за Снежана Тројачанец која ...

Исчезнатата професорка Снежана Тројачанец пронајдена мртва

А1 On - 06.12.2017

Професорката Снежана Тројачанец по која што се трагаше два дена, била пронајдена почината, соопшти нејзиниот син Филип на социјалните мрежи. Таа била пронајдена мртва во реката Вардар од страна на трагачи со кучиња.

Исчезнатата професорка пронајдена мртва во водите на Вардар

Макфакс - 06.12.2017

Пред околу еден час е пронајдено телото на професорката Снежана Тројачанец, која што изчезна вчера. По 24 часовна потрага, во која се вклучи нејзиното семејство, најблиските и полицијата, 52 -годишната скопјанка е пронајдена мртва во водите на ...

Телото на професорката Тројачанец најдено во Карпош 4

+инфо - 06.12.2017

Тројачанец пред 40 часа од најблиските беше пријавена дека исчезнала. Нејзиното тело го забележал минувач. Скопската полиција извести дека денеска околу 13 часот во близина на устието на Серава во Вардар во Карпош 4 е пронајдено телото на ...

Пронајдено телото на исчезнатата професорка Сњежана Тројачанец

Либертас - 06.12.2017

Педесет и две годишната професорка Сњежана Тројачанец е пронајдена почината, во близина на реката Вардар во Карпош 4. Информацијата беше споделена на социјалните мрежи од семејството, кое од вчера сабајлето ја бараше со апели до граѓаните.

Исчезнатата професорка Снежана пронајдена мртва во водите на Вардар

Таратур - 06.12.2017

Педесет и две годишната професорка Снежана Тројачанец која исчезна пред неколку дена, денес е пронајдена мртва во водите на Вардар. Информацијата е споделена на социјалните мрежи во име на синот на Снежана, Филип.

Телото на професорката Тројачанец го нашле кучиња трагачи

Press24 - 06.12.2017

Професорката од Скопје, Снежана Тројачанец, денеска беше пронајдена мртва во Вардар. Нејзиниот сопруг за Фокус скршен од болка телефонски изјавил дека се случило она од кое најмногу се плашеле, откако таа еден месец се лечела од депресија.

Семејството на професорката од Скопје скршено: "Се случи она од кое се плашевме"

Press24 - 06.12.2017

Професорката од Скопје, Снежана Тројачанец, денеска беше пронајдена мртва и извадена од водите на Вардар, откако беше пријавена од страна на семејството за исчезната пред два дена, по што цело Скопје се крена на нозе.

Македонија плаче: Познатата македонска универзитетска професорка пронајдена мртва во водите на Вардар

Sky - 06.12.2017

Попладнево е пронајдено телото на професорката Сњежана Тројачанец, којашто исчезна вчера. По 24-часовна потрага, во која се вклучи нејзиното семејство, најблиските и полицијата, 52 -годишната скопјанка е пронајдена мртва во водите на реката Вардар.

Пронајдено телото на исчезнатата професорка

Репортер - 06.12.2017

Професорката Снежана Тројачанец, по која се трагаше од вчераутро, е пронајдена мртва. Телото е пронајдено во реката Вардар. Информацијата е споделена на социјалните мрежи од името на нејзиниот син Филип.

Професорка Снежана Тројачанец е пронајдена мртва

Нетпрес - 06.12.2017

Педесет и две годишната професорка Снежана Тројачанец денеска е пронајдена мртва на местото каде што реката Серава се влева во Вардар. Од МВР информираа дека се работи на утврдување на причините за смртта.

Професорката Снежана Тројачанец пронајдена мртва

Стандард - 06.12.2017

52- годишната професорка, Снежана Тројачанец, која вчера беше пријавена дека исчезнала, пронајдена е мртва. Полицијата извести дека денеска околу 13 часот во близина на устието на Серава во Вардар во Карпош 4 е пронајдено телото на исчезнатата ...

Потврдено: Женскиот труп извлечен од Вардар е на професорката од Скопје

Press24 - 06.12.2017

Министерството за внатрешни работи официјално потврди за Курир дека пронајдениот леш во Вардар е на исчезнатата професорка Снежана Тројачанец по која се трагаше два дена. Како што информираат од Министерството женското тело е пронајдено на местото ...

МВР потврди: Пронајден женски леш, се утврдува идентитетот

Курир - 06.12.2017

Непознат женски леш околу 13 часот е пронајден во близина на улицата Скупи, потврдуваат од МВР за Курир. Како што информираат од Министерството женското тело е пронајдено на местото каде реката Серава се влева во Вардар и се работи на негова ...

Потрагата заврши трагично: Исчезнатата професорка од Скопје пронајдена мртва во Карпош, нови детали

Press24 - 06.12.2017

Трагично заврши потрагата за исчезнатата професорка од Скопје, Снежана Тројачанец, која семејството објави дека исчезнала, по што сите се кренаа на нозе. За жал, 52-годишната професорка била пронајдена почината, околу 13 часот во близина на устието ...

Исчезнатата Снежана Тројачанец пронајдена почината

Вечер - 06.12.2017

Педесет и две годишната професорка Снежана Тројачанец е пронајдена почината. Педесет и две годишната професорка Снежана Тројачанец е пронајдена почината. Информацијата е споделена на социјалните мрежи во име на синот на Снежана, Филип.

Сопругот на исчезнатата професорка скршен од болка: Имавме тешка ноќ!

Фокус - 06.12.2017

Поминавме тешка ноќ, баравме насекаде, и сеуште се трага по мојата сопруга Снежана – не извести утрово Пламен Тројачанец, сопруг на професорката која вчера рано наутро исчезна од нејзиниот дом во Тафталиџе, Скопје.

Исчезнатата Снежана Тројачанец пронајдена почината

Курир - 06.12.2017

Педесет и две годишната професорка Снежана Тројачанец е пронајдена почината. Информацијата е споделена на социјалните мрежи во име на синот на ...

Втор ден трагаат по професорката Тројачанец

+инфо - 06.12.2017

Најбилските апелираат ако некој ја препознае да пријави во полиција или да се јави на семејството на 078 257 878 или 078 261 126. Семејството, полицијата, граѓаните, повеќе од 24 часа трагаат по професорката на Земјоделскиот факултет, Снежана ...

Продолжува потрагата по професорката Тројачанец

Репортер - 06.12.2017

Откако професорката Снежана Тројачанец вчера беше пријавена за исчезната, во потрагата по неа се вклучи и полицијата. Граѓаните повеќе од 24 часа споделуваат фотографии од исчезнатата жена за да му помогнат на сопругот Пламен кој очајно трага по неа.

Се уште се трага по исчезнатата професорка Тројачанец

Канал5 - 06.12.2017

52 годишната Снежана Тројачанец вчера утрото во 6 часот излегла од семејниот дом и не се вратила дома. Нејзиниот сопруг шест часа потоа помош побарал од полицијата. За нејзиното исчезнување сопругот ги известил полициските службеници во полициската ...

Ни трага ни глас од исчезнатата професорка Тројачанец- семејството објави повеќе фотографии

Press24 - 06.12.2017

Исчезнатата професорка Сњежана Тројачанец се уште не е пронајдена и најблиските молат за помош. Според информациите на социјалните мрежи, Снежана е исчезната повеќе од 24 часа. -Ви благодарам на досегашната помош и ангажираност, но Снешка сѐ уште ја ...

Исчезна професорката Снежана Тројачанец – сопругот бара помош за да ја најде

Популарно - 05.12.2017

Професорката на Земјоделскиот факултет во Скопје, Снежана Тројачанец (52), утрово во 6 часот излегла од семејниот дом и не се вратила дома. Според описот на апелот кој ги преплави социјалните мрежи, Тројачанец го напуштила домот во пижами и јакна.

Професорката Снежана се уште не е пронајдена, блиските апелираат за помош

еМагазин - 06.12.2017

Исчезнатата професорка Снежана Тројачанец се уште не е пронајдена и најблиските молат за помош. Според информациите на социјалните мрежи, Снежана е исчезната повеќе од 24 часа. „Ви благодарам на досегашната помош и ангажираност, но Снешка сѐ уште ја ...

Телото на професорка Тројачанец на обдукција

Точка - 07.12.2017

Телото на професорката Снежана Тројачанец по наредба на Јавен обвинител е предадено на обдукција по што ќе бидат познати причините за смртта. Од МВР информираат дека смртта кај Снежана била констатирана од страна на лекарски екипи од Итна медицинска ...

Телото на починатата професорка Тројачанец предадено на обдукција

Скопје инфо - 07.12.2017

Веста за смртта на професорката Снежана Тројачанец вчера ја потресе цела македонска јавност. За жал, по дводневна потрага откако беше пријавена за исчезната, професорката беше извлечена од водите на Вардар во Карпош 4.

Телото на починатата професорка Тројачанец предадено на обдукција

Пулс24 - 07.12.2017

Телото на професорката Снежана Тројачанец по наредба на Јавен обвинител е предадено на обдукција по што ќе бидат познати причините за смртта. Од МВР за Курир денес информираат дека смртта кај Снежана била констатирана од страна на лекарски екипи од ...

Сопругот на професорката Тројачанец: Се плашевме од најлошото уште од самиот почеток

Либертас - 06.12.2017

Попладнево беше пронајдено телото на професорката Сњежана Тројачанец, по која што трагаше цело Скопје откако вчера наутро излегла од дома, и не се вратила. Веста за смртта на професорката за ,, Фокус ’’ ја потврди нејзиниот сопруг, Пламен, во ...

Исчезнатата професорка пронајдена мртва во водите на Вардар

Вечер - 06.12.2017

Пред околу еден час е пронајдено телото на професорката Снежана Тројачанец, која што изчезна вчера. По 24 часовна потрага, во која се вклучи нејзиното семејство, најблиските и полицијата, 52 -годишната скопјанка е пронајдена мртва во водите на ...

Пронајдено телото на професорката Тројачанец

Фактор - 06.12.2017

Полицијата соопшти дека денеска околу 13 часот во близина на вливот на Серава во Вардар во Карпош 4 е пронајдено телото на исчезнатата професорка од Скопје, 52-годишната Снежана Тројачанец. Нејзиното тело го забележал минувач.

Пронајдено телото на исчезнатата професорка Сњежана Тројачанец

Локално - 06.12.2017

Педесет и две годишната професорка Сњежана Тројачанец е пронајдена почината денеска околу 13 часот во близина на устието на Серава во Вардар во Карпош 4, извести полицијата. Нејзиното тело го забележал минувач.

Семејството на професорката скршено: „Се случи она од што се плашевме“

Пулс24 - 06.12.2017

Професорката од Скопје, Снежана Тројачанец, денеска беше пронајдена мртва и извадена од водите на Вардар, откако беше пријавена од страна на семејството за исчезната пред два дена, по што цело Скопје се крена на нозе.

Професорката Тројачанец е пронајдена мртва

Популарно - 06.12.2017

52-годишната професорка Снежана Тројачанец денеска е пронајдена мртва во Скопје, на сливот на реката Серава во Вардар. Од МВР информираат дека се работи на утврдување на причините за смртта.

Потврдено: Женскиот труп извлечен од Вардар е на професорката од Скопје

Скопје24 - 06.12.2017

Министерството за внатрешни работи официјално потврди за Курир дека пронајдениот леш во Вардар е на исчезнатата професорка Снежана Тројачанец по која се трагаше два дена. Како што информираат од Министерството женското тело е пронајдено на местото ...

МВР: Пронајден женски леш, се утврдува идентитетот

Сител - 06.12.2017

Непознат женски леш околу 13 часот е пронајден во близина на улицата Скупи, потврдуваат од МВР за Курир. Како што информираат од Министерството женското тело е пронајдено на местото каде реката Серава се влева во Вардар и се работи на негова ...

Нови детали за исчезнатата професорка

Пулс24 - 06.12.2017

Трагично заврши потрагата за исчезнатата професорка од Скопје, Снежана Тројачанец, која семејството објави дека исчезнала, по што сите се кренаа на нозе. За жал, 52-годишната професорка била пронајдена почината, околу 13 часот во близина на устието ...

Исчезнатата Снежана Тројачанец пронајдена почината

Канал5 - 06.12.2017

Педесет и две годишната професорка Снежана Тројачанец е пронајдена почината. Информацијата е споделена на социјалните мрежи од неколку нејзини пријатели. Потрагата по професорката траеше два дена, од вчера наутро кога нејзиниот сопруг забележал дека ...

Семејството се уште во потрага по Снежана Тројачанец – „Имавме тешка ноќ“

Либертас - 06.12.2017

Поминавме тешка ноќ, баравме насекаде, и сеуште се трага по мојата сопруга Снежана – не извести утрово Пламен Тројачанец, сопруг на професорката која вчера рано наутро исчезна од нејзиниот дом во Тафталиџе, Скопје.

Жална вест: Исчезнатата професорка Снежана Тројачанец пронајдена мртва

Сител - 06.12.2017

Педесет и две годишната професорка Снежана Тројачанец е пронајдена почината. Информацијата е споделена на социјалните мрежи во име на синот на ...

Втор ден потрага по професорката Тројачанец

Локално - 06.12.2017

Семејството, полицијата, граѓаните, повеќе од 24 часа трагаат по професорката на Земјоделскиот факултет, Снежана Тројачанец, којашто е исчезната од вчера утрото. Од дома излегла околу 6 часот наутро, а откако не се вратила и најблиските не знаеле ...

Ни трага ни глас од исчезнатата професорка Тројачанец - семејството објави повеќе фотографии

Скопје инфо - 06.12.2017

Исчезнатата професорка Сњежана Тројачанец се уште не е пронајдена и најблиските молат за помош. Според информациите на социјалните мрежи, Снежана е исчезната повеќе од 24 часа. -Ви благодарам на досегашната помош и ангажираност, но Снешка сѐ уште ја ...

Телото на починатата професорка од Скопје на обдукција

Маркукуле - 07.12.2017

Веста за смртта на професорката Снежана Тројачанец вчера ја потресе цела македонска јавност. За жал, по дводневна потрага откако беше пријавена за исчезната, професорката беше извлечена од водите на Вардар во Карпош 4.

Телото на починатата професорка Тројачанец предадено на обдукција

Скопје24 - 07.12.2017

Телото на професорката Снежана Тројачанец по наредба на Јавен обвинител е предадено на обдукција по што ќе бидат познати причините за смртта. Од МВР за Курир денес информираат дека смртта кај Снежана била констатирана од страна на лекарски екипи од ...