TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Осмата бомба – најдрски изборни манипулации

Телма - 10.03.2015

Осмата таканаречена бомба на Заев ги содржи најбезобразните и најдрски манипулации на највисоките владини функционери и на директорот на УБК Мијалков. Во преполната Универзална сала, се редеа десетици серии на разговори низ кои се даваат инструкции ...

Заев бара македонски Фалконе

Р.С.Европа - 10.03.2015

Претседателот на партијата Зоран Заев побара итна оставка на владата, оставка на јавниот обвинител Марко Зврлевски и на раководниот тим на МРТВ и да се формира преодна влада која треба да создаде услови за спроведување фер и демократски избори.

Објавени нови снимени разговори, Заев побара нови избори

Телеграф - 10.03.2015

Да се формира преодна влада што ќе спроведе фер и демократски избори, рече Зоран Заев Надвор од вообичаената атмосфера на штабот на СДСМ, вечерва социјалдемократите се собраа во Универзалната сала каде што објавија нови снимки, а кои беа поврзани со ...

Осма „бомба“ на СДСМ - Во Македонија немало избори, имало изборни кражби

Р.С.Европа - 10.03.2015

Во неколку сетови на телефонски разговори може да се слушнат муабети за печатење на лични карти пред изборите, злоупотреби на изборен материјал, притисоци, поништување на гласање, организирање на гласање од страна на починати лица итн.

СДСМ: Спрега власт - фирми за избори

Р.С.Европа - 10.03.2015

Во еден од сетовите разговори кои вечерва ги објавуваат од СДСМ може да се види спрегата власт - фирми во име на избори. Во еден од разговорите може да се слушне дека фирмата Бетон, еден од главните изведувачи на Скопје 2014, требало да ги подмири ...

Бомба 8 СДСМ: Главниот штаб за време на изборите, Министерството на Јанакиески

Нова ТВ - 10.03.2015

- Во петокот се слушна како Гордана Јанкулоска своето министерство го нарекува МВРО, сега ќе видите кое Министерството било главен штаб на ВМРО ДПМНЕ за време на изборите, велат од СДСМ на трибината.

Бомба 8 на СДСМ: Јанакиески и Мијалков договораат кражба на избирачки списоци

Нова ТВ - 10.03.2015

Во вториот блок „скандалозни материјали“ се договара кражба, потенцираше денеска СДСМ од Универзална. - Како во криминален филм министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, дошол до клуч од депото каде што се чуваат избирачките списоци и се ...

СДСМ: Мијалков сее страв, Јанакиевски брка од работа

Фокус - 10.03.2015

Следуваат се поскандалозни и поскандалозни снимки околу изборните измами. Јанакиевски со еден соговорник Алберт зборува како на гласачите им наложиле да излезат… Следуваат се поскандалозни и поскандалозни снимки околу изборните измами.

Бомба 8: Јанкулоска, Јанакиески и Ристовски нарачуваат лични карти

Нова ТВ - 10.03.2015

-Македонските граѓани ќе имаат прилика вечерва да се уверат во повеќе блокови докази за изборни малверзации, газење врз изборен процес но и врз луѓе, избори и закони. Со овие зборови започна трибината на СДСМ која во моментов се случува во ...

СДСМ: Полицаец да се избрка од работа, Жерновски да се измами за криминал

Фокус - 10.03.2015

Понатаму, Мијалков и Јанакиевски зборуваат за некое лице кое треба да оди кај Жерновски во посета. Мијалков е заинтересиран да му постават микрофон и да снимаат. Лицето да му се пушти на Жерновски со намера да го навлече на криминал.

Мијалков: Секој административец да донесе по 20 гласови

Фокус - 10.03.2015

Така си создаваме широка мрежа на гласачи – му вели Мијалков на Јанакиески. Главниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ е во министерството, му вели долгогодишниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески , на шефот на тајната полиција, Сашо Мијалков .

Разговори: Власта се одмаздувала на фирми кои соработувале со СДСМ

Фокус - 10.03.2015

На удар била фирмата Илинден. Протуѓер и Јанакиевски зборуваат како фирмата од Струга, која асфалтира низ Охрид по налог на Петревски од СДСМ, екс- градоначалник на Охрид. Протуќер се заканува со пцовки да престане фирмата да асфалтира.

Нов разговор: Мијалков и Јанакиевски договарале кражба на избирачки материјал

Фокус - 10.03.2015

Во другиот разговор Јанакиевски му пренесува на Миајлков за материјалите и му објаснува каде и како се чуваат гласачките материјали. Па му сугерира на Мијалков да испрати полицајци. Мијалков исплашен да не му го снимаат телефонот, му препоралува на ...

Утрешен Слободен печат: Заев побара оставка од Груевски и неговата екипа, преодна влада и нов јавен обвинител!

+инфо - 10.03.2015

- Опозицијата на голем собир во Универзална сала ги откри најбруталните изборни злоупотреби - СДСМ: Груевски ја зграпчил власта со украдени избори! - Заев побара оставка од Груевски и неговата екипа, преодна влада и нов јавен обвинител! - Нови ...

Бомба 8 на СДСМ: Печатење лични карти и кражба на изборен материјал

Р.С.Европа - 10.03.2015

Разговори за печатење на лични карти пред изборите меѓу, како што вели опозицијата, министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и заменик министерот за образование Спиро Ристовски со други ...

СДСМ: Министерот Јанакиески нарачува 300 лични карти

Фокус - 10.03.2015

Првата вечерашна бомба според СДСМ сведочи за нелегално изработување на лични карти На вечерашната трибина на СДСМ, беа објавени три снимки, кои според опозициската партија сведочат за нарачка на лични карти од владини функционери, а кои ќе послужат ...

Јанакиески договара гласање на затвореници и војници

Фокус - 10.03.2015

Нека гласаат за ВМРО-ДПМНЕ, инаку повеќе нема да бидат војници – дециден е Јанакиески. Министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески , според разговорите што ги објави опозицискиот СДСМ, влијае врз гласањето на затворениците во еден од затворите ...

Осма бомба на СДСМ: Нарачки за лични карти и кражби на избирачки списоци

Н.Македонија - 10.03.2015

На вечерашната трибина на СДСМ, предмалку беа објавени неколку снимки, кои според партијата, сведочат за нарачка на лични карти од владини функционери, а кои ќе послужат за изборите. СДСМ објави разговор во кој, според нив, министерот Миле ...

Заев побара итни оставки од Владата, Зврлевски и раководството на МРТ

Кирилица - 10.03.2015

Секој момент треба да започне трибина во организација на СДСМ во Универзалната сала во Скопје, на која, како што најавија од оваа партија, ќе биде објавен доказен материјал за изборен фалсификат направен од страна на владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

Цел кабинет ми работи на изборите во Центар

А1 On - 10.03.2015

СДСМ презентираше сет материјали за кои посочи дека се разговори помеѓу Миле Јанакиески и соговорник на кој му кажува дека Амди Бајрам за цела листа на починати лица пуштил луѓе лажно да се претстават и да гласаат со нивниот идентитет.

„Кај таму со висок ризик правиме тоа шо правиме...“

+инфо - 10.03.2015

Разговори за лажни лични карти за гласање и за списоци на ден на избори на, како што беше кажано, министрите Јанакиески, Јанкулоска и Ристовски, се дел од првиот блок на прислушкувани разговори што вечерва ги објави СДСМ во Универзална Сала.

Да го озвучиме и да му го пуштиме на Жерновски

А1 On - 10.03.2015

СДСМ презентираше аудио материјал во Универзалната сала за кој посочи дека е разговор на министерот Миле Јанакиски и Сашо Мијалков. На објавениот материјал се разговара за поранешен член на СДСМ кој се понудил да оди кај Андреј Жерновски кој се ...

Презентирани три снимки за штанцање лични карти за изборите

А1 On - 10.03.2015

СДСМ вечерва презентираше три снимки за манипулации со лилни карти.Беше посочено дека се работи за разговори на министрите Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески и Спиро Ристески како нарачуваат лични карти за да бидат искористени во изборниот процес ...

СДСМ: Јанакиевски притиска војниците и затворениците да гласаат за ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 10.03.2015

СДСМ во Универалната сала објави разговор во кој министерот Миле Јанакиевски бара од директорот на зарворот Живко Пеовски зарворениците да гласаат за ВМРО-ДПМНЕ. Со сталинистички методи, велат од СДСМ се бара и војниците да гласаат за ...

Да им ги исклучиме лифтовите, да не може да гласаат

А1 On - 10.03.2015

СДСМ презентираше разговори за кои посочи дека се помеѓу министрите Миле Јанакиески со Никола Тодоров. Се разговара за исклучувањето на лифтовите во Центар за да не може од повисоките спратови да излегуваат на ...

(АУДИО) Јанакиески нарачува лични карти за изборите во Струмица

Бриф - 10.03.2015

Телефонски разговори помеѓу министрите Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски во кои зборуваат за изборите и неовластено издавање на лични карти. Министерот за транспорт, Миле Јанакиески нарачува 300 лични карти за изборите во ...

СДСМ: Јанакиески и Мијалков се договарале да ги украдат вреќите со избирачки списоци

Либертас - 10.03.2015

Во втората серија разговори кои се презентирани вечерва во универзална сала се слуша разговор помеѓу, како што велат од СДСМ, министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и директорот на УБК, Сашо Мијалков да ги украдат вреќите со избирачки ...

(ВИДЕО) СДСМ: Јанкулоска, Јанакиески и Спире Ристески нарачуваат лични карти за гласање во Струмица и Ресен

Либертас - 10.03.2015

Во првите три разговри кои се презентирани вечерва во универзална сала награсено беше дека првите три разговора се помеѓу Гордана Јанкуловска, Миле Јанакиески и Спире Ристески разговараат меѓусебно и со службени лица за МВР и нарачуваат лични карти ...

Бомба 8 : Јанакиески и Мијалков договораат кражба на избирачки списоци

Локално - 10.03.2015

Во вториот блок „скандалозни материјали“ се договара кражба, потенцираше денеска СДСМ од Универзална. Како во криминален филм министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, дошол до клуч од депото каде што се чуваат избирачките списоци и се ...

Бомба 8 СДСМ: Мијалков е заинтересиран да го снимаат Жерновски

Нова ТВ - 10.03.2015

СДСМ продолжува да објавува скандалозни снимени материјали на кои, тврдат, дека се слушаат гласови на преставници на власта. На некои снимки се слуша како се договарале да се расипуваат лифтови низ станбени згради во Скопје.

Утрешен Слободен печат: Заев побара оставка од Груевски и неговата екипа, преодна влада и нов јавен обвинител!

Либертас - 10.03.2015

Утрешен Слободен печат: Опозицијата на голем собир во Универзална сала ги откри најбруталните изборни злоупотреби – СДСМ: Груевски ја зграпчил власта со украдени избори – Заев побара оставка од Груевски и неговата екипа, преодна влада и нов јавен ...

Бомба 8 на СДСМ: Печатење лични карти и кражба на изборен материјал

Тера - 10.03.2015

Разговори за печатење на лични карти пред изборите меѓу, како што вели опозицијата, министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и заменик министерот за образование Спиро Ристовски со други ...

Трибина СДСМ: Јанакиески договара гласање на војници

Фактор - 10.03.2015

Министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, според разговорите од снимките, што ги објави опозицијата, прави притисок за гласањето на војниците во некоја касарна и влијае врз гласањето на затворениците во еден од затворите.

Бомба 8 на СДСМ: Печатење лични карти и кражба на изборен материјал

МК News - 10.03.2015

На вечерашната трибина на СДСМ, предмалку беа објавени неколку снимки, кои според партијата, сведочат за нарачка на лични карти од владини функционери, а кои ќе послужат за изборите. СДСМ објави разговор во кој, според нив, министерот Миле ...

Бомба 8: „Кај таму со висок ризик правиме тоа шо правиме…“

Локално - 10.03.2015

Разговори за лажни лични карти за гласање и за списоци на ден на избори на, како што беше кажано, министрите Јанакиески, Јанкулоска и Ристовски, се дел од првиот блок на прислушкувани разговори што вечерва ги објави СДСМ во Универзална Сала.

Да го озвучиме и да му го пуштиме на Жерновски

Локално - 10.03.2015

СДСМ презентираше аудио материјал во Универзалната сала за кој посочи дека е разговор на министерот Миле Јанакиски и Сашо Мијалков. На објавениот материјал се разговара за поранешен член на СДСМ кој се понудил да оди кај Андреј Жерновски кој се ...

Презентирани три снимки за штанцање лични карти за изборите

Локално - 10.03.2015

СДСМ вечерва презентираше три снимки за манипулации со лилни карти. Беше посочено дека се работи за разговори на министрите Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески и Спиро Ристески како нарачуваат лични карти за да бидат искористени во изборниот процес ...

(АУДИО) Јанакиески и Мијалков договараат да ги украдат вреќите со избирачки списоци

Бриф - 10.03.2015

Во втората серија разговори кои се презентирани вечерва во универзална сала се слуша разговор помеѓу, како што велат од СДСМ, министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и директорот на УБК, Сашо Мијалков да ги украдат вреќите со избирачки ...

Мишева и Јанакиески бегаат од прашањата за блокирањето телефонски број

+инфо - 09.03.2015

Ирена Мишева, Миле Јанакиески и Градот Скопје не сакаат да коментираат за снимените разговори, во кои според претседателот на СДСМ, Миле Јанакиески нарачува блокирање на број на член на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија на денот на изборите.

АУДИО: СДСМ - Како се местат избори?

Р.С.Европа - 06.03.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, на денешната прес-конференција во партиското седиште, на која ја објави таканаречената седма бомба, објави, како што рече, докази за „изборните грабежи што ги прави премиерот Никола Груевски со неколкумина негови ...