TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Црниот петок“ создаде метеж пред продавниците во Сити Мол – се почитуваат ли мерките против вирусот?

Точка - 27.11.2020

Пандемијата на коронавирус и загрижувачките бројки на новозаразени луѓе очигледно не ги исплашија граѓаните денеска да ги посетат моловите. Поради попустите по повод „Black Friday“ (Црн петок), моловите во Скопје денеска се преполни, а луѓе во голем ...

Редици во „Сити Мол“, попустите поважни од мерките против коронавирусот

А1 On - 27.11.2020

И покрај кризната состојба прогласена во државата поради пандемијата, Сити Мол и останатите молови се преполнија со луѓе, поради попустите во продавниците по повод „Black Friday” (Црн петок).

Повеќето Американци се очекува да купуваат онлајн овој Црн петок

Глас на Америка - 27.11.2020

Центрите за контрола и превенција на болести предупредија дека одењето на шопинг пред и после Денот на благодарноста претставува голем ризик. ВАШИНГТОН — Продавниците, меѓу кои „Волмарт“ и „Бест бај“, го променија начинот на шопинг за таканаречениот ...

Најголемиот Black Friday e на Grouper.mk

Фактор - 27.11.2020

Празникот на шопингот и попустите e се пополуарен низ годите кај нас, па со нетрпение купувачите очекуваат да се впуштат во потрага по добри зделки и попусти во текот на наредните неколку денови.

Тeрминот „црн петок“ нема врска со купување

Н.Македонија - 27.11.2020

Анализите на некои истражувачи покажуваат дека изразот „црн петок“ нема никаква врска со купување. Во петок, по секој четврти четврток во ноември, милиони луѓе одат на шопинг и ги блокираат трговските центри газејќи сè пред себе, веб-страниците ...

Попусти, редови, гужви, тепачки: Вака изгледало за „Black friday“ претходните години, а еве како ќе изгледа во услови ...

Точка - 27.11.2020

Во текот на целата година, шопингхоличарите ширум светот го чекаат „Black friday“. Тој ден не е празник, туку традиција која се практикува веќе со децении. Тоа е ден кога во продавниците има распродажба, а многу земји во светот се приклучиле на овој ...

Над два милиони потрошувачи во Грција планираат да купуваат за Black Friday

Опсервер - 27.11.2020

– Околу два милиони потрошувачи во Грција планираат да купат нешто за Black Friday, две третини од нив, тоа ќе го сторат преку интернет, додека пак прометот се очекува да достигне до 280 милиони евра, покажуваат податоците од истражувањето на ...

Ова се попустите во Скопје Сити Мол за Black Friday

Скопје24 - 27.11.2020

’Oваа година најавуваме нов концепт на оваа кампања. Попусти кои ќе траат цели 7 дена. Ја ставивме безбедноста на посетителите и вработените на прво место. Black Friday прераснува во Black Friday Week.

Black Friday распродажба на Smartus.mk

Smartportal - 27.11.2020

Започна Black Friday распродажбата на веб-продавницата на Smartus.mk со супер намалени цени на најпопуларните Xiaomi паметни уреди Smartus.mk е македонската веб продавница на која можете да најдете голем дел од производите на познатиот бренд Xiaomi.

Како настана главниот ден за шопинг во годината, популарниот „Црн петок“?

Пари - 27.11.2020

Секој ноември со нетрпение се чека „црниот петок“ со цел да се пласираат производи по пониски цени. Сепак, малку се размислува за фактот дека потеклото на овој „празник на попустите“ не може да се поврзе со некоја весела прослава, напротив.

Петокот не може да биде поубав: Најдобрите Black Friday промоции во Fashion Group!

Фактор - 27.11.2020

Ако мислевте дека петокот не може да биде поубав од она што е, тогаш, сетете се дека последниот петок од месец ноември секогаш има добра приказна за раскажување! Во пресрет на празниците што секогаш носат возбуда со себе, го прогласуваме Black ...

Петокот не може да биде поубав: Најдобрите Black Friday промоции во Fashion Group!

Хаштаг - 27.11.2020

Ако мислевте дека петокот не може да биде поубав од она што е, тогаш, сетете се дека последниот петок од месец ноември секогаш има добра приказна за раскажување! Во пресрет на празниците што секогаш носат возбуда со себе, го прогласуваме Black ...

Петокот не може да биде поубав: Најдобрите Black Friday промоции во Fashion Group!

+инфо - 27.11.2020

Покрај селектираните артикли на намалување до -30%, можете да ја наполните кошничката со повеќе производи и да добиете -15 за еден или -20% намалување за две или повеќе купени парчиња, освен оние на актуелен попуст.

Ова се попустите во Скопје Сити Мол за Black Friday

Фактор - 27.11.2020

’Oваа година најавуваме нов концепт на оваа кампања. Попусти кои ќе траат цели 7 дена. Ја ставивме безбедноста на посетителите и вработените на прво место. Black Friday прераснува во Black Friday Week.

Ова се попустите во Скопје Сити Мол за Black Friday

Хаштаг - 27.11.2020

„Oваа година најавуваме нов концепт на оваа кампања. Попусти кои ќе траат цели 7 дена. Ја ставивме безбедноста на посетителите и вработените на прво место. Black Friday прераснува во Black Friday Week.

Како настанал најпопуларниот ден за шопинг во годината, популарниот „црн петок“?

Акцент - 27.11.2020

Секој ноември со нетрпение се чека „црниот петок“ со цел да се пласираат производи по пониски цени. Сепак, малку се размислува за фактот дека потеклото на овој „празник на попустите“ не може да се поврзе со некоја весела прослава, напротив.

Како настанал најпопуларниот ден за шопинг во годината, популарниот „црн петок“?

Курир - 27.11.2020

Секој ноември со нетрпение се чека „црниот петок“ со цел да се пласираат производи по пониски цени. Сепак, малку се размислува за фактот дека потеклото на овој „празник на попустите“ не може да се поврзе со некоја весела прослава, напротив.

Над два милиони потрошувачи во Грција планираат да купуваат за Black Friday

Независен - 27.11.2020

Околу два милиони потрошувачи во Грција планираат да купат нешто за Black Friday, две третини од нив, тоа ќе го сторат преку интернет, додека пак прометот се очекува да достигне до 280 милиони евра, покажуваат податоците од истражувањето на грчкиот ...

Над два милиони потрошувачи во Грција планираат да купуваат за Black Friday

24Инфо - 27.11.2020

Околу два милиони потрошувачи во Грција планираат да купат нешто за Black Friday, две третини од нив, тоа ќе го сторат преку интернет, додека пак прометот се очекува да достигне до 280 милиони евра, покажуваат податоците од истражувањето на грчкиот ...

Над два милиони потрошувачи во Грција планираат да купуваат за Black Friday

Вечер Прес - 27.11.2020

Околу два милиони потрошувачи во Грција планираат да купат нешто за Black Friday, две третини од нив, тоа ќе го сторат преку интернет, додека пак прометот се очекува да достигне до 280 милиони евра, покажуваат податоците од истражувањето на грчкиот ...

Над два милиони потрошувачи во Грција планираат да купуваат за Black Friday

Курир - 27.11.2020

Околу два милиони потрошувачи во Грција планираат да купат нешто за Black Friday, две третини од нив, тоа ќе го сторат преку интернет, додека пак прометот се очекува да достигне до 280 милиони евра, покажуваат податоците од истражувањето на грчкиот ...

Над два милиони потрошувачи во Грција планираат да купуваат за Black Friday

А1 On - 27.11.2020

Околу два милиони потрошувачи во Грција планираат да купат нешто за Black Friday, две третини од нив, тоа ќе го сторат преку интернет, додека пак прометот се очекува да достигне до 280 милиони евра, покажуваат податоците од истражувањето на грчкиот ...

Над два милиони потрошувачи во Грција планираат да купуваат за Black Friday

MakPress - 27.11.2020

Околу два милиони потрошувачи во Грција планираат да купат нешто за Black Friday, две третини од нив, тоа ќе го сторат преку интернет, додека пак прометот се очекува да достигне до 280 милиони евра, покажуваат податоците од истражувањето на грчкиот ...

Прво провери на Grouper.mk! Таму е најголемиот Black Friday

Пари - 27.11.2020

Празникот на шопингот и попустите e се пополуарен низ годите кај нас, па со нетрпение купувачите очекуваат да се впуштат во потрага по добри зделки и попусти во текот на наредните неколку денови.

Најголемиот Black Friday e на Grouper.mk

Иновативност - 27.11.2020

Празникот на шопингот и попустите e се пополуарен низ годите кај нас, па со нетрпение купувачите очекуваат да се впуштат во потрага по добри зделки и попусти во текот на наредните неколку денови.

Петокот не може да биде поубав: Најдобрите Black Friday промоции во Fashion Group!

Фокус - 27.11.2020

Ако мислевте дека петокот не може да биде поубав од она што е, тогаш, сетете се дека последниот петок од месец ноември секогаш има добра приказна за раскажување! Во пресрет на празниците што секогаш носат возбуда со себе, го прогласуваме Black ...

Black Friday: Обрт само онлајн

Deutsche Welle - 26.11.2020

Трговците во борба за што поголем профит - Black Friday е денот кога треба да се привлечат што повеќе муштерии. Но, во време на пандемија, веројатно најмал обрт ќе направат токму оние на коишто им е најнеопходен профит.

Black Friday (Црн петок) – од симболичен ден до потрошувачка и купувачка опсесија

Таратур - 26.11.2020

Денес, ширум светот, огромен дел од светското население, кога ќе се спомене „Black Friday“ (Црн петок), веднаш знае што значи тоа – масовни попусти во сите трговски центри и секаков вид на продавници.