TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пет дена пред издржување на затворската казна Кочан се разболе

МКД - 12.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан кој требаше да почне со издржување на казна затворот во „Идризово", каде на 17 јули треба да се пријави за издржување на казната од 4 години и 8 месеци, е примен на лекување во болница.

Сеад Кочан примен во болница–ќе го одложи ли со болеста одењето во затвор?

24 Вести - 12.07.2019

Ден пред Кривичниот совет да одлучи дали ќе го прати бизнисменот Сеад Кочан во затвор на 17-ти јули, тој заврши хоспитализиран во една приватна болница како итен случај. Независно од одлуката на Кривичниот совет која се смета за конечна, од судот ...

На пет дена пред затвор, Сеад Кочан се разболе! Дијагнозата не се соопштува

Алсат-М - 12.07.2019

Сеад Кочан се разболе на само пет дена пред да оди во затвор. Но, тој засега не ги пакува куферите за да ја издржи затворската казна од четири години и осум месеци бидејќи е хоспитализиран во една позната скопска приватна болница.

И Сеад Кочан легнал болен, бара да не оди во затвор на 17 јули

Сакам да кажам - 12.07.2019

Осудениот бизнисмен Сеад Кочан, кој на 17 јули треба да се појави на капија во затворот Идризово да почне да ја отслужува затворската казна од 4 години и осум месеци, е примен на лекување во една приватна болница во Скопје, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК.

Бизнисменот Кочан примен во болница, ќе бара ново одложување на затворската казна

Фокус - 12.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан кој требаше да се пакува за во затворот „Идризово“, бидејќи на 17 јули треба да се пријави за издржување на казната затвор од 4 години и 8 месеци, е примен на лекување во болница.

Кочан бара одложување на затворската казна поради здравствени проблеми?

Н.Македонија - 12.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан, наводно, е примен на лекување во болница, во пресрет на 17 јули кога треба да се јави издржување на затворската казна, објавуваат повеќе македонски медиуми. Според неофицијални информации, Кочан за својата здравствена ...

Сеад Кочан хоспитализиран, Агенцијата за запленет имот на чекор до конфискација

24 Вести - 12.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан неофицијално е хоспитализиран во една од приватните клиники во Скопје. Доброупатени извори за тв24 велат дека му е влошена здравствената состојба и за тоа е известен и Кривичниот совет кој попладнево треба да пресече дали ...

Сеад Кочан се разболе – неизвесно е дали ќе оди во затвор

А1 On - 12.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан, кој треба да се јави на издржување на затворската казна, бил примен на една приватните клиники во Скопје, дознава „А1 он“. На Кочан му се влошила здравствената состојба и за тоа бил известен кривичниот совет кој треба да ...

СДК: Сеад Кочан е во болница, бара да не оди во затвор за пет дена

+инфо - 12.07.2019

Осудениот бизнисмен Сеад Кочан, кој на 17 јули треба да се појави на капија во затворот Идризово да почне да ја отслужува затворската казна од 4 години и осум месеци, е примен на лекување во една приватна болница во Скопје, објави порталот ...

Кочан бил болен - Бара да не оди во притвор

Press24 - 12.07.2019

Осудениот бизнисмен Сеад Кочан, кој на 17 јули треба да се појави на капија во затворот Идризово да почне да ја отслужува затворската казна од 4 години и осум месеци, е примен на лекување во една приватна болница во Скопје, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК.

Сеад Кочан примен на лекување во болница

ТВ21 - 12.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан, кој на 17 јули требаше да се појави во затворот Идризово за одлежување на казна затвор од четири години и осум месеци, е примен на лекување во една приватна болница во Скопје, пренесува САКАМДАКАЖАМ.МК.

Сеад Кочан оболе пред одење в затвор

Фактор - 12.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан се пријавил на лекување во една приватна болница, дознава СДК, и за ова го известил Осноснвниот суд Скопје барајќи одлагање на извршувањето на казната. Ова се случува пред неговото одење в затвор на 17 јули по добиеното ...

Сеад Кочан хоспитализиран, пет дена пред да се пријави за издржување на казната затвор

Скопје1 - 12.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан кој требаше на 17 јули треба да се пријави за издржување на казната затвор од 4 години и 8 месеци, е примен на лекување во болница, бјави порталот САКАМДАКАЖАМ.МК . Бизнисменот е осуден во предметот „Труст“ на СЈО.

Пет дена пред да оди во затвор, Сеад Кочан легна болен

еМагазин - 12.07.2019

Пет дена пред да оди во затвор, бизнисменот Сеад Кочан бил хоспитализиран во една од приватните клиники во Скопје. Во исто време во Агенцијата за управување со запленет имот е формирана комисија која му го чешла замрзнатиот имот и треба да почне ...

Зборот е Збор: Премиерот најави дека бројчаникот ќе почне да врти по конфискацијата на 20 милиони евра од фирмата на ...

Centar - 11.07.2019

Конфискацијата од фирмата на Кочан ќе го заврти бројчаникот, очекуваме решение од судот за близу 20 милиони евра, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на ТВ Клан. – Трансмет 18 милиони евра од Кочан, други одлуки 2 милиони, судот кога ...

Кочан прво треба да ја плати казната, па потоа да бара спас од Врховен

Фокус - 11.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан го бара последниот спас од Врховен, каде што бара вонредно преиспитување на пресудата, бидејќи на 17 јули треба да влезе во затвор и да ја издржи затворската казна од 4 години и 8 месеци.

Ненаплатените пари од Трансмет- пречка барањето на Кочан за одлагање да стаса до Врховен

Телма - 11.07.2019

Кочан чека спас од Врховен но на 6 пред датумот кога треба да влезе во затвор Кривичен се уште не го испартиле предметот во Врховен затоа што се уште не биле наплатени парите од казната за Трансмет Минатата недела Кривичен не му дозволи на Кочан ...

Кривичен суд: Кочан прво нека плати, па после преиспитување

Фактор - 11.07.2019

Од Кривичен суд за Телма денеска соопштиле дека од бизнисменот Сеад Кочан прво треба, според процедурите, да биде наплатена паричната казна па дури потоа ќе може да се испрати до Врховен суд барањето да се преиспита неговата извршна казна затвор од ...

Кочан примен во болница, ќе бара ново одложување на затворската казна

1tv - 12.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан кој требаше да се пакува за во затворот „Идризово“, бидејќи на 17 јули треба да се пријави за издржување на казната затвор од 4 години и 8 месеци, е примен на лекување во болница.

Сеад Кочан паднал болен, примен на една приватна клиника

PressingTV - 12.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан неофицијално е хоспитализиран во една од приватните клиники во Скопје. Доброупатени извори за тв24 велат дека му е влошена здравствената состојба и за тоа е известен и Кривичниот совет кој попладнево треба да пресече дали ...

Кочан бил болен, бара да не оди во притвор

Слободен Печат - 12.07.2019

Деновиве Кочан поднел барање до Врховниот суд за вонредно преиспитување на пресудата од 4 години и 8 месеци, за случајот „Труст“, зашто конкурирал со лажна документација и неисполнети услови.

Сеад Кочан бара последен спас пред одењето в затвор

Фактор - 11.07.2019

Одбраната набизнисменот Сеад Кочан поднела барање за вонредно преиспитување на пресудата за случајот „Труст“ на СЈО или нејзино одложување, иако сопственикот на „Трансмет“ веќе има упатно решение да се пријави за издржување на затворска казна од ...

Заев: Бројчаникот ќе заврти, 20 милиони евра конфискација од фирмата на Кочан

24Инфо - 11.07.2019

Конфискацијата од фирмата на Кочан ќе го заврти бројчаникот, очекуваме решение од судот за близу 20 милиони евра, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на ТВ Клан. – Трансмет 18 милиони евра од Кочан, други одлуки 2 милиони, судот кога ...

Кочан прво треба да ја плати казната па да бара спас од Врховен

Press24 - 11.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан го бара последниот спас од Врховен, каде што бара вонредно преиспитување на пресудата, бидејќи на 17 јули треба да влезе во затвор и да ја издржи затворската казна од 4 години и 8 месеци.

Кочан примен во болница, ќе бара ново одложување на затворската казна

Либертас - 12.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан кој требаше да се пакува за во затворот „Идризово“, бидејќи на 17 јули треба да се пријави за издржување на казната затвор од 4 години и 8 месеци, е примен на лекување во болница.

Сеат Кочан завршил во болница

24Инфо - 12.07.2019

Сеад Кочан завршил наедна од приватните клиники во Скопје дознава СДК. Основниот суд Скопје 1 потврди за порталот дека тој и официјално го известил судијата за извршување санкции дека е хоспитализиран, притоа барајќи одлагање на извршувањето на ...

Зборот е Збор: Премиерот најави дека бројчаникот ќе почне да врти по конфискацијата на 20 милиони евра од фирмата на ...

Бриф - 11.07.2019

Конфискацијата од фирмата на Кочан ќе го заврти бројчаникот, очекуваме решение од судот за близу 20 милиони евра, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на ТВ Клан. – Трансмет 18 милиони евра од Кочан, други одлуки 2 милиони, судот кога ...

Кочан прво треба да ја плати казната, па потоа да бара спас од Врховен

24Инфо - 11.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан го бара последниот спас од Врховен, каде што бара вонредно преиспитување на пресудата, бидејќи на 17 јули треба да влезе во затвор и да ја издржи затворската казна од 4 години и 8 месеци.

Кочан примен во болница, ќе бара ново одложување на затворската казна

Локално - 12.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан кој требаше да се пакува за во затворот „Идризово“, бидејќи на 17 јули треба да се пријави за издржување на казната затвор од 4 години и 8 месеци, е примен на лекување во болница.

Бизнисменот Сеат Кочан завршил во болница

Магазин - 12.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан завршил во болница, дознава СДК. Како што дознава порталот, бизнисменот посетил една приватна клиника. Основниот суд Скопје 1 потврди за порталот дека тој и официјално го известил судијата за извршување санкции дека е ...

Кочан прво треба да ја плати казната, па потоа да бара спас од Врховен

1tv - 11.07.2019

Бизнисменот Сеад Кочан го бара последниот спас од Врховен, каде што бара вонредно преиспитување на пресудата, бидејќи на 17 јули треба да влезе во затвор и да ја издржи затворската казна од 4 години и 8 месеци.