TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Предметот Пуч се пресели во Специјалното обвинителство

Телма - 04.12.2015

Предметот Пуч се пресели во специјалното обвинителство. Во кутија на која стои бројот на предметот е досието на Ѓорѓи Лазаревски, 5-то обвинетиот во Пуч, случај за кој е обвинет и опозицискиот лидер Зоран Заев.

Специјалното јавно обвинителство отвара предистражна постапка за изборни нерегуларности

24 Вести - 04.12.2015

Кривичните дела поврзани со изборните нерегупарности ќе бидат првите за кои специјалното јавно обвинителство ќе отвори предистражна постапка. Ова го потврди Ленче Ристовска член на тимот на Катица Јанева.

Катица ќе почне со изборните измами

Вест - 04.12.2015

Специјалната обвинителка Катица Јанева и нејзините помошници ќе отворат предистражни постапки за изборните нерегуларности. На првата прес-конференција на Специјалното обвинителство која ја одржа портпаролката Ленче Ристоска, таа рече дека уште не се ...

ФОТО: Специјалното обвинителство се прогласи надлежно за изборните нерегуларности

Утрински - 04.12.2015

Специјалното Јавно обвинителство за гонење на кривичните дела за незаконското прислушување ги донесе првите одлуки за воспоставување на стварна надлежност. Сите предмети кои се однесуваат на изборните нерегуларности ќе ги работи тимот на Катица ...

Јанева побара истражители и докази од институциите за изборните нерегуларности

Правдико - 04.12.2015

На денешната прес конференција на Специјалното обвинителство се изнесоа детали за ангажирање на истражители во тимот на ова Јавно обвинителство и информации за воспоставување стварна надлежност врз предмети.

Специјалното обвинителство со истрага за изборните измами

Р.С.Европа - 04.12.2015

Изборните нерегуларности кои произлегуваат од незаконски следените комуникации се првите предмети за кои Специјалното јавно обвинителство ќе покрене истражна постапка. Ова денеска го најави обвинителката Ленче Ристоска која е дел од тимот на ...

Специјалното обвинителство ќе почне со предистражни постапки за изборните нерегуларнoсти

МКД - 04.12.2015

Сите предмети против високи државни функционери кои произлегуваат од прислушуваните материјали ќе бидат првите случаи во надлежност на специјалното јавно обвинителство за гонење на кривичните дела за незаконското прислушување.

Специјалното обвинителство ќе го истражува досието со фалсификуваните лични карти

Фокус - 04.12.2015

Специјалното јавно обвинителство ќе отвори предистражна постпка за кривичните дела поврзни со изборни нергиралности, соопшти на пресконференција Ленче Ристоска, член на тимот специјални обвинители.

(ВИДЕО) Јанева ќе почне истрага за криминалот во изборните процеси

А1 On - 04.12.2015

Специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева ја донесе првата одлука и се прогласи за надлежно за изборните нерегуларности кои според политичките бомби на Заев ги правеле првите луѓе на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ.

СПЕЦИЈАЛНО ОБВИНИТЕЛСТВО: Отворена предистражна постапка за изборните нерегуларности

Телеграф - 04.12.2015

Како што велат од таму, во изминатиот период спровеле анализа на доставените статистички податоци од Јавното обвинителство на Република Македонија како и на објавените материјали од незаконското следење на комуникациите што покажале основано ...

Прес конференција на Специјалното јавно обвинителство: Прво ќе се постапува по предметите за изборни нерегуларности

Канал5 - 04.12.2015

Прес - конференцијата која предмалку заврши ја одржа обвинителката Ленче Ристоска која објасни дека Катица Јанева била спречена. Ристоска информираше дека се донесени првите одлуки за надлежност на предметите.

Приоритет се предметите за изборни нерегуларности

Вечер Прес - 04.12.2015

Тимот на Јанева го добил и предметот “Пуч“ но во текот на идната недела ќе одлучи дали ќе се прогласи за надлежен и ќе го превземе Специјалното Јавно обвинителство кое го предводи обвинителот Катица Јанева е единствено надлежно за предметите ...

Специјалното обвинителство започнува со предметите поврзани со изборните нерегуларности

Макфакс - 04.12.2015

Од овој момент, единствено надлежно за постапување по предмети поврзани со изборните нерегуларности за изминатиот период, а кои се поврзани и кои произлегуваат од незаконски следените комуникации, е јавното обвинителство за гонење на кривични дела ...

Специјалното обвинителство започнува со предистражните постапки за изборните нерегуларности

Lider - 04.12.2015

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите донесе одлука да воспостави стварна надлежност врз сите предмети на ОЈО Скопје кои се однесуваат на изборните ...

Прва одлука: Специјално обвинителство ќе почне со изборните нерегуларности

еМагазин - 04.12.2015

Од Специјалното обвинителство денеска информираа дека по направените анализи на доставените статистички податоци од Јавното обвинителство, и од анализите на јавно објавените материјали од незаконското следење на комуникациите, дека предметот изборни ...

(ВИДЕО) Дали се ова „бомбите“ кои први ќе ги обработи специјалното обвинителство

Локално - 04.12.2015

Кривичните дела поврзани со изборните нерегупарности ќе бидат првите за кои специјалното јавно обвинителство ќе отвори предистражна постапка. Ова го потврди Ленче Ристовска член на тимот на Катица Јанева.

Специјалното обвинителство ќе ги истражува изборните малверзации од „бомбите“

+инфо - 04.12.2015

Специјалното јавно обвинителство се прогласи за надлежно за изборните нерегуларности кои според „бомбите“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ги правеле функционерите на власта. На попладневната прес-конференција, обвинителката Ленче Ристевска рече дека ...

Специјалното обвинителство започнува со предметите поврзани со изборните нерегуларности

Кајгана - 04.12.2015

„Од овој момент, единствено надлежно за постапување по предмети поврзани со изборните нерегуларности за изминатиот период, а кои се поврзани и кои произлегуваат од незаконски следените комуникации, е јавното обвинителство за гонење на кривични дела ...

Специјалното обвинителство започнува со предистражните постапки за изборните нерегуларности

Press24 - 04.12.2015

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите донесе одлука да воспостави стварна надлежност врз сите предмети на ОЈО Скопје кои се однесуваат на изборните ...

Јанева ќе почне истрага за криминалот во изборните процеси

Репортер - 04.12.2015

Специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева ја донесе првата одлука и се прогласи за надлежно за изборните нерегуларности кои според политичките бомби на Заев ги правеле првите луѓе на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ.

СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО: Ќе започнеме со предистражни постапки за изборните нерегуларности

Академик - 04.12.2015

Ленче Ристовска, јавен обвнител, член на тимот обвинители на Специјалното обвинителство „Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите донесе одлука да воспостави ...

Јанева ја донесе првата одлука и почнува предистражна постапка за изборните нерегуларности

Либертас - 04.12.2015

Специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева ја донесе првата одлука и се прогласи за надлежно за изборните нерегуларности кои според политичките бомби на Заев ги правеле првите луѓе на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ.

Специјалното обвинителство донесе одлука да воспостави надлежност врз постапките за изборни нерегуларности

Пулс24 - 04.12.2015

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите, донесе одлука да воспостави стварна надлежност врз сите предмети на ОЈО Скопје кои се однесуваат на изборните ...

Јанева прв го отвара предметот : Изборни нерегуларности на првите луѓе на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 04.12.2015

Специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева ја донесе првата одлука и се прогласи за надлежно за изборните нерегуларности кои според политичките бомби на Заев ги правеле првите луѓе на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ- јави А1он .

Специјалното обвинителство ќе почне со предистражни постапки за изборни нерегуларности

Нетпрес - 04.12.2015

Специјалното јавно обвинителство ќе започне со предистражни постапки кои ги засегаат изборните нерегуларности, информираше Ленче Ристоска, член на тимот обвинители, објави „ Академик.мк “ „Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и ...

(ВИДЕО) За изборните нерегуларности од „бомбите“ надлежно Обвинителството на Јанева

Бриф - 04.12.2015

На денешната прес-конференција, обвинителката Ленче Ристевска рече дека тие ќе бидат надлежни за изборните нерегуларности кои произлегуваат од „бомбите“ презентирани од опозицијата. Таа најави дека во следните неколку дена, обвинителството на Катица ...

Специјалното обвинителство за почеток ќе се зафати со изборните нерегуларности

Капитал - 04.12.2015

Специјалното јавно обвинителство, со цело име Јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и што произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите, прво ќе се зафати со предмети што се однесуваат на изборните ...