TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Остави куќа и два стана – Тозовац еден месец пред смртта го напишал тестаментот

ММС - 07.04.2021

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац месец дена пред смртта напишал тестамент. Се што има, наводно и препишал на сопругата Емилија, пишува Информер. Тозовац инсистирал да склопи граѓански бран, а после тоа и официјално неа да и го остави својот имот.

Затоа и се ожени на стари години: Тозовац составил тестамент, се им ставил на сопругата и на нејзината ќерка

Република - 07.04.2021

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац еден месец пред смртта напишал тестамент. Се што има, наводно ѝ препишал на сопругата Емилија, пишува Информер. Тозовац инсистирал да склопи граѓански брак, а после тоа и официјално да ѝ го остави својот имот.

Неда Украден скршена од смртта на Тозовац: „Ми беше како брат, како татко кој го немам!“

Убавина и Здравје - 07.04.2021

Пејачката Неда Украден се вклучи во емисијата „Искра на денот“ на телевизијата „Курир“ , каде зборуваше за покојниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац. Инаку, Тозовац ќе биде погребан во петок во Алеата на заслужни граѓани во ...

Поради хитот „Јеремија“ Тозовац бил принуден да се крие во Германија: По враќањето во Србија му го одземале пасошот, но ...

Хаштаг - 07.04.2021

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац помина на 85 години, како последица од коронавирусот. Зад себе остави многу хитови и песни кои со задоволство се слушаат, а за многумина една од омилените е „Јеремија“.

Неда Украден скршена од смртта на Тозовац се расплака среде емисија: „Ми беше како брат, како татко кој го немам!“ ...

Вистина.мк - 07.04.2021

Пејачката Неда Украден се вклучи во емисијата „Искра на денот“ на телевизијата Курир.рс, каде зборуваше за покојниот пејач Предраг Живковиќ Тозовац. “Морам да кажам дека ми беше страшно кога слушнав.

Објавено кога ќе биде погребан пејачот Тозовац и на кое место

Локално - 07.04.2021

Градоначалникот на Белград, Зоран Радојичиќ одобри денес големиот српски фолк музичар Предраг Живковиќ Тозовац да биде погребан во Алејата на заслужените граѓани на Новите гробишта во Белград, објави градскиот секретаријат за информации.

Сопругата на Тозовац по неговата смрт: Со него изгубив дел од животот

Женски магазин - 07.04.2021

Нивната љубов започна пред околу четири децении, на прв поглед, а Тозовац и Мима стапнаа на лудиот камен пред четири месеци. По неговата смрт се огласи Мима и скршена од болка едвај проговори. - Немам веќе сила да зборувам.

Предраг Живковиќ Тозовац почина од ковид, имаше 85 години

Телма - 06.04.2021

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац почина на 85-годишна возраст. Предраг Живковиќ Тозовац беше на лекување од коронавирусот во последните неколку недели, а веста дека починал за „Блиц“ ја потврди неговиот кум.

Почина легендарниот српски пејач Предграг Живковиќ - Тозовац

24 Вести - 06.04.2021

Легендарниот српски пејач на народна музика Предраг Живковиќ Тозовац почина на 85 години, откако во изминатите недели се лекуваше од последиците на коронавирусот, потврдија од неговото семејство.

Oд Ковид-19 почина пејачот Тозовац

Либертас - 06.04.2021

– За жал, тој не издржа, овој ковид целосно го уништи – изјавил Раѓеновиќ. Познатиот пејач почина на Воено-медицинската академија во Белград, а претходно се лекуваше во клиничката болница „Драгиша Мишовиќ“.

Изгубив дел од својот живот: Сопругата на Тозовац не може да ја прифати неговата смрт

Република - 06.04.2021

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац почина на 85 години како последица од коронавирус. По тој повод сега се огласи и неговата сопруга. Немам сила ни да зборувам. Изгубив дел од својот живот. Ова е момент кога навистина не можам повеќе.

Ја претчувствуваше смртта: Тозовац пред неколку дена ги молел лекарите да го пуштат да умре дома

Република - 06.04.2021

Српскиот пејач Предраг Живковиќ Тозовац, почина во 85 година од животот, како последица од компликации од коронавирусот. Тој неколку недели лежеше во болница, а за српски Телеграф раскажал дека би сакал да го пуштат дома да умре.

Неда Украден за Тозовац: Кога ми починаа родителите, тој ми беше како татко

Република - 06.04.2021

Српската пејачка Неда Украден го обожаваше Предраг Живковиќ Тозовац, кој почина денеска на 86 – годишна возраст од последиците од коронавирусот. Со голема тага се присети на последните разговори со пејачот и неговата сопруга Мима, но и на времето ...

Пoчина познатиот српски пејач Тозовац

Денар - 06.04.2021

Легендарниот фолк-пејач Предраг Живковиќ Тозовац почина од последици на коронавирусот на 86-годишна возраст. На 5 март Тозовац бил примен во клиничката болница „Драгиша Мишовиќ“ во Белград со потврден коронавирус и пневмонија.

Тозовац ќе биде погребан во Алејата на заслужни граѓани во Белград

Република - 06.04.2021

Градоначалникот на Белград проф. Д-р Зоран Радојичиќ одобри големиот српски фолк музичар Предраг Живковиќ Тозовац да биде погребан во Алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград. рече Радојичиќ.

Почина Тозовац, пејачот ја загуби битката со коронавирусот

Република - 06.04.2021

Српскиот пејач Предраг Живковиќ Тозовац почина на 85 годишна возраст. Последните недели кој се лекуваше од коронавирус, а веста за неговата смрт за Блиц.рс ја потврдил неговиот кум. -За жал, не издржа, овој ковид целосно го разори, изјавил тој за ...