TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПОЧНА СУДЕЊЕТО ЗА РОДИЛКАТА НА КОЈА Ѝ БЕА ИЗВАДЕНИ БУБРЕГ, ЈАЈНИК И МАТКА Веапоска тврди дека некој во салата се ...

+инфо - 24.01.2023

Веапоска тврди дека за време на операцијата го слушнала докторот Мухамед Асани, еден од тројцата осомничени доктори, како се договара со некого во салата за нејзините органи. По 7 месеци доцнење, почна судењето за родилката од Дебар на која ѝ беа ...

По седум месеци почна судењето за родилката, која остана без матка, бубрег и јајник

Канал5 - 24.01.2023

По седум месеци одложување, во Основниот суд во Струга започна судењето за родилката од Дебар, Јелдаз Веапоска, која при породување во 2020 остана без бубрег, матка и јајник. Докторот Мухамед Асани и неговиот син доктор Блертон Асани, не чувствуваат ...

Се одржа првото судско рочиште за родилката која остана без органи – лекарите ги негираат обвиненијата

ТВ21 - 24.01.2023

Со 7 месеци доцнење, денеска во Основниот суд во Струга се одржа рочиште од судскиот процес на дебарчанката Јилдиз Веапоска, која тврди дека во 2020 година откако се породи во Струга, и биле извадени неколку органи.

По седум месеци одложување почна судскиот процес за Јилдиз Веаповска, докторите не чувствуваат вина

Сител - 24.01.2023

По седум месеци одлагање денес започна судењето за родилката од Дебар. Веапоска посочи дека сеуште има болки и трауми од породувањето по кое остана без бубрег, матка и јајник додавајќи дека не престануваат да и одекнуваат гласовите од докторот Асани ...

Во струшкиот суд слушнати исказите на лекарите и родилката Веапоска

Канал5 - 24.01.2023

Во струшкиот Основен суд денеска се одржа рочиште од судскиот процес на Јилдиз Веапоска, родилката од Дебар на која и беа отстранети три органи по породувањето со царски рез, против тројца лекари од Болницата во Струга.

Докторите се изјаснија дека не се виновни за случајот со родилката Веапоска

Фокус - 24.01.2023

Доктор Мухамед Асани и неговиот син доктор Блертон Асани, како прво и второобвинети во случајот со родилката од Дебар, Јилдиз Веапоска, денес се појавија во судница. Заедно со Љиљана Јованоска, третообвинета докторка, на кои им се суди за тешки дела ...

Да останеш без органи е многу тешко, но тешко е и да се расправаш со лекари кои не ја признаваат вината, рече на ...

Сакам да кажам - 24.01.2023

По седум месеци одложување, денеска во Основниот суд во Струга започна судењето за родилката од Дебар Јелдаз Веапоска, која при породување во 2020 остана без бубрег, матка и јајник. Обвинителството ги гони за лекарска грешка тројцата лекари од ...

Судење за случајот со родилката од Дебар – Докторите се изјаснија дека не се виновни

Алсат-М - 24.01.2023

Доктор Мухамед Асани и неговиот син доктор Блертон Асани, како прво и второ обвинети во случајот со родилката од Дебар, Јилдиз Веапоска, денес конечно се појавија во судница. Тие заедно со трето обвинетата докторка, Љиљана Јованоска, на кои им се ...

Асани конечно во судница, не се чуствува виновен што на родилката Веапоска и извади матка, јајник и бубрег 

Алфа - 24.01.2023

Иако обвинителството ги гони за кривично дело тешки дела против здравјето на луѓето,тројцата доктори од Струга Мухамед Асани, неговиот син Блертон Асани и Лилјана Јованоска,по 7 месечно одложување,се појавија во судница и изјавија дека не ...

Првото рочиште од судењето за родилката Веапоска

24 Вести - 24.01.2023

По седум месеци одложувања денеска започна судењето за родилката од Дебар Јилдиз Веапоска која при породување во струшката болница остана без бубрег, матка и јајник. Во судницата во струшкиот суд денеска Веапоска повторно раскажа за голготата низ ...

Јалдз Веапоска се вознемири во судница, д-р Мухамед Асани изјави дека апсолутно не се чувствува виновен за нејзините ...

Слободен Печат - 24.01.2023

Денеска во Основниот суд во Струга, се појавија тројцата обвинети доктори Мухамед Асани, неговиот син Блертон Асани и уште една лекарка гинеколог од болницата, на рочиште поврзано со случајот Јалдз Веапоска, на која при царски рез отстранети и беа ...

Струшкиот гинеколог не се чувствува виновен што и извадил бубрег, матка и јајник на Веапоска – Драма на судењето во ...

ММС - 24.01.2023

Денеска во Основниот суд во Струга се одржа рочиште од судскиот процес на дебарчанката Јилдиз Веапоска, против троица лекари од струшката болница. Веапоска со обвинетите лекарти откако почна процесот прв пат се сретнува, бидејќи на претпоследното ...

Почна одложуваниот процес за родилката Веаповска, докторите не чувствуваат вина

24Инфо - 24.01.2023

Во струшкиот Основен суд денеска се одржа рочиште од судскиот процес на Јилдиз Веапоска, родилката од Дебар на која и беа отстранети три органи по породувањето со царски рез, против тројца лекари од Болницата во Струга.

Во струшкиот суд слушнати исказите на лекарите и родилката Веапоска

Сител - 24.01.2023

Во струшкиот Основен суд денеска се одржа рочиште од судскиот процес на Јилдиз Веапоска, родилката од Дебар на која и беа отстранети три органи по породувањето со царски рез, против тројца лекари од Болницата во Струга.

Во струшкиот суд слушнати исказите на лекарите и родилката Веапоска

Локално - 24.01.2023

Во струшкиот Основен суд денеска се одржа рочиште од судскиот процес на Јилдиз Веапоска, родилката од Дебар на која и беа отстранети три органи по породувањето со царски рез, против тројца лекари од Болницата во Струга.

Веапоска во судница се сретна со лекарите кои ѝ отстранија три органи, таа се вознемири, тие кажаа дека не биле виновни

еМагазин - 24.01.2023

Во струшкиот Основен суд денеска се одржа рочиште од судскиот процес на , родилката од Дебар на која и беа отстранети три органи по породувањето со царски рез, против тројца лекари од болницата во Струга.

ПРВПАТ ОЧИ ВО ОЧИ: Родилката Веапоска се сретна со докторите – Во судницата и се слошило, тие не чувствуваат вина

Курир - 24.01.2023

Во струшкиот Основен суд денеска се одржа рочиште од судскиот процес на Јилдиз Веапоска, родилката од Дебар на која и беа отстранети три органи по породувањето со царски рез, против тројца лекари од Болницата во Струга.

Во струшкиот суд слушнати исказите на лекарите и родилката Веапоска

Вечер Прес - 24.01.2023

Во струшкиот Основен суд денеска се одржа рочиште од судскиот процес на Јилдиз Веапоска, родилката од Дебар на која и беа отстранети три органи по породувањето со царски рез, против тројца лекари од Болницата во Струга.

Докторите не се чувствуваат виновни за случајот со родилката Веапоска

Нетпрес - 24.01.2023

Во струшкиот Основен суд денеска се одржа рочиште од судскиот процес на Јилдиз Веапоска, родилката од Дебар на која и беа отстранети три органи по породувањето со царски рез, против тројца лекари од Болницата во Струга.

Родилката Веапоска се сретна со докторите – Во судницата и се слошило, тие не чувствуваат вина

Пулс24 - 24.01.2023

Прв пат на денешното рочиште во судницата се сретнаа оштетената Веапоска и обвинетите. Давајќи исказ за целиот случај на Вепоска и се слошило во судницата, па по пет минутна пауза рочиштето продолжило.

Судско рочиште во Струга: Многу е тешко да останеш без органи и да се расправаш со доктори кои не ја признаваат вината, ...

MakPress - 24.01.2023

Во струшкиот Основен суд денеска се одржа рочиште од судскиот процес на Јилдиз Веапоска, родилката од Дебар на која и беа отстранети три органи по породувањето со царски рез, против тројца лекари од Болницата во Струга.

Во струшкиот суд слушнати исказите на лекарите и родилката Веапоска

OhridNews - 24.01.2023

Во струшкиот Основен суд денеска се одржа рочиште од судскиот процес на Јилдиз Веапоска, родилката од Дебар на која и беа отстранети три органи по породувањето со царски рез, против тројца лекари од Болницата во Струга.

Веапоска остана без органи иако не биле оштетени – лекарите не чувствуваат вина!

4NEWS - 24.01.2023

Во струшкиот Основен суд денеска се одржа рочиште од судскиот процес на Јилдиз Веапоска, родилката од Дебар на која и беа отстранети три органи по породувањето со царски рез, против тројца лекари од Болницата во Струга.

Јалдз Веапоска се вознемири во судница, д-р Мухамед Асани изјави дека апсолутно не се чувствува виновен за нејзините ...

Либертас - 24.01.2023

Денеска во Основниот суд во Струга, се појавија тројцата обвинети доктори Мухамед Асани, неговиот син Блертон Асани и уште една лекарка гинеколог од болницата, на рочиште поврзано со случајот Јалдз Веапоска, на која при царски рез отстранети и беа ...

Веапоска се вознемири во судницата додека сведочеше пред лекарите обвинети за вадење на нејзините органи по нивна ...

Телма - 25.01.2023

Денеска во Основниот суд во Струга, се појавија тројцата обвинети доктори Мухамед Асани, неговиот син Блертон Асани и уште една лекарка гинеколог од болницата, на рочиште поврзано со случајот Јалдз Веапоска, на која при царски рез отстранети и беа ...