TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одбраната ќе докажува дека Саздовски починал по удар во метална кутија на ЕВН

МКД - 09.11.2018

Удар во метална кутија на ЕВН во една од бандерите на автобуската постројка била причина за смртта на Никола Саздовски, тврди адвокатот Алиспаиќ кој го застапува обвинетиот Скендер Демири кому му се суди за свирепо убиство.

Двајцата обвинети се изјаснија дека не се виновни за убиството на Никола Саздовски

Канал5 - 09.11.2018

Обвинетите Бесим Беља и Скендер Демири денеска во Кривичниот суд се изјаснија дека не се чувствуваа виновни за убиство на свиреп начин на Никола Саздовски. Јавниот обвинител Ангел Фидовски рече дека ќе докаже дека двајцата обвинетите заедно со ...

Oбвинетите за убиството на Саздо не се чувствуваат виновни, неговата девојка добивала закани

Фокус - 09.11.2018

Бесим Беља и Скендер Демири, обвинети за убиството на припадникот на навивачката група Комити Никола Саздовски, денес во судот се изјаснија дека не се виновни. Според нивните адвокати, пак, во случајов не постои свирепо убиство бидејќи по нападот и ...

Не се чувствуваме виновни за кривичното дело убиство на свиреп начин, рекоа обвинетите Беља И Демири на почетокот на ...

Сакам да кажам - 09.11.2018

Обвинетите Бесим Беља и Скендер Демири се изјаснија дека за убиство на свиреп начин на Никола Саздовски, припадник на навивачката група Комити по бруталното претепување на 29 јуни годинава, не се виновни.

Обвинетите за убиството на Саздо се изјаснија дека се невини

Слободен Печат - 09.11.2018

Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули беше крвнички претепан на автобуската постојка на булевар „Александар Македонски“ во Автокоманда на 29 јуни годинава околу 17.30 часот. Скендер Демири и Бесир Беља, обвинети за убиството на ...

Почна судењето за убиството на Саздо

Сител - 09.11.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска започна судењето на Бесир Беља и Скендер Демири, обвинети за убиство на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Адвокатот на обвинетите, Насер Рауфи, на почетокот на денешното рочиште инсистираше расправата да биде ...

Обвинетите изјавија дека не се чувствуваат виновни за свирепо убиство на Саздовски

+инфо - 09.11.2018

Обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски, Бесир Беља и Скендер Демири кои се товарат за убиство на свиреп начин изјавија дека не се чувствуваат виновни за делото кое им се става на товар.

ВИДЕО: Обвинетите Скендер Д. и Бесир Б. не се чувствуваат виновни за смртта на Никола Саздовски

А1 On - 09.11.2018

Скендер Демири и Бесир Беља обвинети за убиството на 20-годишниот член на навивачката група „Комити“, Никола Саздовски, на денешното прво рочиште се изјаснија како невини за делото „убиство на свиреп начин“ кое им се става на товар.

(ВИДЕО) Рауфи: Причина за смртта на Саздовски не се ударите од Бесир и Скендер туку металната кутија поставена на ...

А1 On - 09.11.2018

Одбрана на обвинетите ќе оди во правец на докажување дека немало никаква намера, волја, умисла на обвинетите да го лишат од живот сега починатиот Саздовски туку дека се работи за насилство.

Обвинетите за убиството на Саздовски не се чувствуваат виновни

24Инфо - 09.11.2018

Обвинетите за смртта на Никола Саздовски не се чувсствуваат виновни за делото за кое се тварат. Одбраната тврди дека немало умисла да се лиши од живот починатиот туку дека е насилство со смртна последица.

Обвинетите не чувствуваат вина за свирепото убиство на Никола Саздовски

МКД - 08.11.2018

Во Основниот суд Скопје 1 почна судењето за убиството на Никола Саздовски. На првото рочиште двајцата обвинети, Бесир Беља и Скендер Демири кои се спроведени од притвор, пред судот рекоа дека го разбираат обвинението, но не чувствуваат вина за ...

Двајцата обвинети се изјаснија дека не се виновни за убиството на Никола Саздовски

Локално - 09.11.2018

Обвинетите Бесим Беља и Скендер Демири денеска во Кривичниот суд се изјаснија дека не се чувствуваа виновни за убиство на свиреп начин на Никола Саздовски. Јавниот обвинител Ангел Фидовски рече дека ќе докаже дека двајцата обвинетите заедно со ...

Почна судењето за убиството на младиот Саздо - судењата ќе се снимаат

Press24 - 09.11.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска започна судењето на Бесир Беља и Скендер Демири, обвинети за убиство на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Адвокатот на обвинетите, Насер Рауфи, на почетокот на денешното рочиште инсистираше расправата да биде ...

Обвинетите не се чувствуваат виновни за свирепо убиство на Саздовски

Република - 09.11.2018

Обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски, Бесир Беља и Скендер Демири кои се товарат за убиство на свиреп начин изјавија дека не се чувствуваат виновни за делото кое им се става на товар.

(Видео) Обвинетите за смртта на Никола Саздовски не се чувствуваат виновни

Макфакс - 09.11.2018

Скендер Демири и Бесир Беља обвинети за убиството на 20-годишниот член на навивачката група „Комити“, Никола Саздовски, на денешното прво рочиште се изјаснија како невини за делото „убиство на свиреп начин” кое им се става на товар.

Рауфи: Причина за смртта на Саздовски не се ударите од Бесир и Скендер, туку металната кутија поставена на автобуската

Макфакс - 09.11.2018

Oдбрана на обвинетите ќе оди во правец на докажување дека немало никаква намера, волја, умисла на обвинетите да го лишат од живот сега починатиот Саздовски туку дека се работи за насилство.

Обвинетите не чувствуваат вина за убиството на Саздовски

Н.Македонија - 09.11.2018

Обвинетите Бесим Беља и Скендер Демири денеска во Кривичниот суд се изјаснија дека не се чувствуваа виновни за убиство на свиреп начин на Никола Саздовски. Јавниот обвинител Ангел Фидовски рече дека ќе докаже дека двајцата обвинетите заедно со ...

Почна судењето за убиството на Никола Саздовски

Канал5 - 09.11.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска започна судењето на Бесир Беља и Скендер Демири, обвинети за убиство на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Адвокатот на обвинетите, Насер Рауфи, на почетокот на денешното рочиште инсистираше расправата да биде ...

Рауфи: Причина за смртта на Саздовски не се ударите од Бесир и Скендер, туку канделабрата на ЕВН

Република - 09.11.2018

Скендер Демири и Бесир Беља обвинети за убиството на 20-годишниот член на навивачката група „Комити“, Никола Саздовски, на првоto рочиште се изјаснија невини за делото „убиство на свиреп начин” со кое се товарат.

Двајцата обвинети се изјаснија дека не се виновни за убиството на Никола Саздовски

Кајгана - 09.11.2018

Скопје, 9 ноември 2018 (МИА) – Обвинетите Бесим Беља и Скендер Демири денеска во Кривичниот суд се изјаснија дека не се чувствуваат виновни за убиство на свиреп начин на Никола Саздовски. Јавниот обвинител Ангел Фидовски рече дека ќе докаже дека ...

Почнa судењето за убиството на Никола Саздовски

Алфа - 09.11.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска започна судењето на Бесир Беља и Скендер Демири, обвинети за убиство на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Адвокатот на обвинетите, Насер Рауфи, на почетокот на денешното рочиште инсистираше расправата да биде ...

Обвинетите за убиството на Саздовски се изјаснија дека не се виновни

Стандард - 09.11.2018

Бесим Беља и Скендер Демири, кои се обвинети за убиство на Никола Саздовски, денеска во Кривичниот суд се изјаснија дека не се чувствуваа виновни. Јавниот обвинител Ангел Фидовски рече дека ќе докаже дека двајцата обвинетите заедно со ...

ВИДЕО: Обвинетите за убиството на Саздо не чувствуваат вина

Press24 - 09.11.2018

Скендер Демири и Бесир Беља обвинети за убиството на Никола Саздовски Саздо кои денеска прв пат седнаа на обвинителна клупа, не чувствуваат вина. Тие се изјаснија како невини за делото кое им се товари.

Двајцата обвинети се изјаснија дека не се виновни за убиството на Никола Саздовски

еМагазин - 09.11.2018

Обвинетите Бесим Беља и Скендер Демири денеска во Кривичниот суд се изјаснија дека не се чувствуваа виновни за убиство на свиреп начин на Никола Саздовски. Јавниот обвинител Ангел Фидовски рече дека ќе докаже дека двајцата обвинетите заедно со ...

Почна судењето за убиството на Никола Саздовски

Р.С.Европа - 09.11.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска започна судењето на Бесир Беља и Скендер Демири, обвинети за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Според обвинителниот акт, Беља и Демири заедно со 19-годишниот Јетон Љужа, кој е во бегство, на 29 јуни ...

СУДЕЊЕ ЗА СВИРЕПО УБИСТВО НА МЛАДИОТ САЗДО: Обвинетите Беља и Демири се чувствуваат невини, а виновна била метална ...

Денешен - 09.11.2018

Обвинетите Бесим Беља и Скендер Демири денеска во Кривичниот суд се изјаснија дека не се чувствуваа виновни за убиство на свиреп начин на Никола Саздовски. По третиот обвинет МВР се уште трага.

ВИДЕО: Обвинетите за убиството на Саздо не чувствуваат вина

Скопје инфо - 09.11.2018

Скендер Демири и Бесир Беља обвинети за убиството на Никола Саздовски Саздо кои денеска прв пат седнаа на обвинителна клупа, не чувствуваат вина. Тие се изјаснија како невини за делото кое им се товари.

Двајцата обвинети за убиството на Саздовски се изјаснија како невини, малолетничка ќе сведочи без присуство на јавност

ТВ21 - 09.11.2018

Бесим Беља и Скендер Демири двајцата обвинети за убиството на младиот Никола Саздовски, денеска во Кривичниот суд се изјаснија дека не се чувствуваат виновни за убиството. Во воведниот говор адвокатот на Беља истакнал дека немал никаква намера да го ...

Обвинетите за убиството на Саздовски не се чувствуваат виновни

Нетпрес - 09.11.2018

Обвинетите Бесим Беља и Скендер Демири денеска во Кривичниот суд се изјаснија дека не се чувствуваа виновни за убиство на свиреп начин на Никола Саздовски. Обвинителот во воведниот збор истакна дека ќе докаже оти Беља, Демири и третообвинетиот Јетон ...

Обвинетите Скендер Демири и Бесир Беља не чувствуваат вина за убиството на Саздо

Сител - 09.11.2018

Обвинетите за убиството на Никола Саздовски, Скендер Демири и Бесир Беља кои денеска прв пат седнаа на обвинителна клупа, не чувствуваат вина. Тие се изјаснија како невини за делото кое им се товари.

Обвинетите не чувствуваат вина за убиството на Никола Саздовски

Вечер - 09.11.2018

Обвинетите Бесим Беља и Скендер Демири денеска во Кривичниот суд изјавија дека не се чувствуваа виновни за убиство на свиреп начин на Никола Саздовски. Јавниот обвинител Ангел Фидовски рече дека ќе докаже дека двајцата обвинетите заедно со ...

Обвинетите за убиството на Саздо се изјаснија за невини- тврдат дека смртта настапила поради метална кутија

Курир - 09.11.2018

Двајцата обвинети за убиството на Саздовски се изјаснија како невини, малолетничка ќе сведочи без присуство на јавност. Бесим Беља и Скендер Демири двајцата обвинети за убиството на младиот Никола Саздовски, денеска во Кривичниот суд се изјаснија ...

Oбвинетите за убиството на Саздо не се чувствуваат виновни, неговата девојка добивала закани

iPortal - 09.11.2018

Бесим Беља и Скендер Демири, обвинети за убиството на припадникот на навивачката група Комити Никола Саздовски, денес во судот се изјаснија дека не се виновни. Според нивните адвокати, пак, во случајов не постои свирепо убиство бидејќи по нападот и ...

Обвинетите Скендер Демири и Бесир Беља не чувствуваат вина за убиството на Саздо

МК News - 09.11.2018

Обвинетите за убиството на Никола Саздовски, Скендер Демири и Бесир Беља кои денеска прв пат седнаа на обвинителна клупа, не чувствуваат вина. Тие се изјаснија како невини за делото кое им се товари.

Девојката на Саздовски добивала закани, во суд се појави со капа на главата

Независен - 09.11.2018

Обвинетите Бесим Беља и Скендер Демири денеска во Кривичниот суд се изјаснија дека не се чувствуваа виновни за убиство на свиреп начин на Никола Саздовски. Јавниот обвинител Ангел Фидовски рече дека ќе докаже дека двајцата обвинетите заедно со ...

Судење за убиството на Саздовски:Двајцата обвинети не чувствуваат вина

Нова ТВ - 09.11.2018

Обвинетите Бесим Беља и Скендер Демири денеска во Кривичниот суд се изјаснија дека не се чувствуваа виновни за убиство на свиреп начин на Никола Саздовски. Јавниот обвинител Ангел Фидовски рече дека ќе докаже дека двајцата обвинетите заедно со ...