TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов бран насилство во Северна Ирска, толпа запали автобус, повредени неколку полицајци (ВИДЕО)

МКД - 08.04.2021

Најмалку седум полицајци биле повредени во немирите во текот на ноќта во Северна Ирска. Толпата што ги започна немирите главно била составена од млади луѓе од про-британската област Белфаст.

Нови немири во Северна Ирска, демонстрантите фрлаат камења кон полицијата

Локално - 08.04.2021

Нови немири избувнаа вечерва во Северна Ирска, една недела по насилствата во таа британска провинција, јави агенцијата Франс прес. Демонстрантите ја гаѓаа полицијата со камења и молотови коктели.

Нов бран насилства во Северна Ирска: Запален автобус, повредени полицајци (ВИДЕО)

Канал5 - 08.04.2021

Најмалку седуммина полицајци се повредени во немирите во текот на ноќта во Северна Ирска. Толпата што ги започнала немирите главно била составена од млади луѓе од про-британската област Белфаст.

ВИДЕО I Една недела по протестите повторно започнаа немири во Северна Ирска: Молотови коктели лета кон полицијата

Слободен Печат - 09.04.2021

Нови немири избувнаа вечерва во Северна Ирска, една недела по насилствата во таа британска провинција, јави агенцијата Франс прес на лице место. Демонстрантите вечерва фрлаа камења и молотови коктели кон полицијата.

Борис Џонсон: „Загрижен сум за насилствата во Северна Ирска“

Вечер Прес - 08.04.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон изрази длабока загриженост по сцените на насилство во Северна Ирска, каде што група млади луѓе во пробританската област на Белфаст насилно одзедоа и запалија автобус и ја нападнаа полицијата со камења.

ВИДЕО | Андоновиќ: Последиците од Брегзитот ги возобновија судиритe меѓу унионистите и националистите во Северна Ирска

Слободен Печат - 08.04.2021

Група млади луѓе во пробританската област Белфаст запалија киднапиран автобус и ја каменуваа полицијата во последната од низата насилни акции што започнаа минатата недела во Северна Ирска.

Британскиот премиер Џонсон: „Загрижен сум за насилствата во Северна Ирска“

ММС - 08.04.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон истакна дека е загрижен поради насилствата во Северна Ирска, пренесува Агенција Анадолија (АА). Продолжија демонстрациите кои започнаа минатата недела како резултат на реакцијата на полицијата кон сепаратистичките ...

Џонсон загрижен поради ескалацијата на насилството во западен Белфаст

Независен - 08.04.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон синоќа изрази длабока загриженост по сцените на насилство во Северна Ирска, каде група млади луѓе во пробританската област на Белфаст насилно одзедоа и запалија автобус и ја нападнаа полицијата со камења.

Андоновиќ: Последиците од Брегзитот ги возообновија судири меѓу унионистите и националистите во Северна Ирска

Либертас - 08.04.2021

Група млади луѓе во пробританската област Белфаст запалија киднапиран автобус и ја каменуваа полицијата во последната од низата насилни акции што започнаа минатата недела во Северна Ирска.

Џонсон загрижен поради ескалацијата на насилството во западен Белфаст

Либертас - 08.04.2021

– Британскиот премиер Борис Џонсон синоќа изрази длабока загриженост по сцените на насилство во Северна Ирска, каде група млади луѓе во пробританската област на Белфаст насилно одзедоа и запалија автобус и ја нападнаа полицијата со камења.

Демонстантите ги палат автобусите и ја напаѓаат полицијата: Нема мир кај зидот на мирот. Повредени полицајци (ВИДЕО)

Во Центар - 08.04.2021

Десетици полицајци се повредени во ноќното насилство, кое вклучувало палење автомобили и фрлање молотови коктели кон полицијата, наведува Ројтерс. Група млади луѓе во пробританската област во Белфаст запалија киднапиран автобус и ја каменуваа ...

Џонсон загрижен поради ескалацијата на насилството во западен Белфаст

24Инфо - 08.04.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон синоќа изрази длабока загриженост по сцените на насилство во Северна Ирска, каде група млади луѓе во пробританската област на Белфаст насилно одзедоа и запалија автобус и ја нападнаа полицијата со камења.

Џонсон загрижен поради ескалацијата на насилството во западен Белфаст

Опсервер - 08.04.2021

– Британскиот премиер Борис Џонсон синоќа изрази длабока загриженост по сцените на насилство во Северна Ирска, каде група млади луѓе во пробританската област на Белфаст насилно одзедоа и запалија автобус и ја нападнаа полицијата со камења.

Даблин: Немирите во Северна Ирска мора да сопрат пред да биде убиен некој

Локално - 08.04.2021

Уличното насилство во Северна Ирска мора да престане пред некој да биде убиен, рече во четвртокот ирскиот министер за надворешни работи Сајмон Ковени, повикувајќи ги синдикалните и националистичките лидери да работат на смирување на тензиите.

Џонсон загрижен поради ескалацијата на насилството во западен Белфаст

MakPress - 08.04.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон синоќа изрази длабока загриженост по сцените на насилство во Северна Ирска, каде група млади луѓе во пробританската област на Белфаст насилно одзедоа и запалија автобус и ја нападнаа полицијата со камења.