TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пежо го претстави најсилниот модел во својата историја(ФОТО)

Канал5 - 24.09.2020

Многумина ќе се согласат, и најубавиот. Основата е одлична, тоа е модел 508 и сега доаѓа Sport Engineered од истоимениот оддел. Ќе го препознаете по три-линиските светла, моделирани според 504 Coupe.

Peugeot – бренд што зад себе носи 210 години исполнети со емоции, индивидуалност и иновации

Макфакс - 24.09.2020

Години на иновација, на постојано надминување на просекот за постигнување на максимумот, секогаш во чекор со иднината и во тек со најновите побарувања на современиот клиент. Низ годините тимот на Peugeot неуморно работеше на постојан раст на Брендот.

Peugeot – 210 години успех

Авто Магазин - 24.09.2020

Пандемијата која се случува на планетарно ниво од корен го смени нашето секојдневие. Кога се прославува 210 години постоење, пред само една година, тоа ќе беше настан на годината, ќе беше спектакл за кого ќе се пишуваше на долго и широко а присутни ...

Peugeot 508 GTE со гени од мотоспортот и со хибриден погон

Automedia - 24.09.2020

По повод 210-годишнината на компанијата, Peugeot го претстави 508 PSE. Кратенката се однесува на Peugeot Sport Engineered и го означува најмоќниот модел на Французите, што во исто време постигнува ниска потрошувачка, благодарение на приклучниот ...

Peugeot 508 PSE официјално претставен

Авто Плус - 24.09.2020

Peugeot за време на прославата на својата 210-годишнина официјално го претстави својот нов перформансен адут, моделот 508 PSE На специјален дигитален настан, посветен на 210-тиот роденден на француската компанија, Peugeot го претстави новиот адут ...

ПРЕМИЕРА: Peugeot го прославува 210-годишниот јубилеј со новиот 508 Peugeot Sport Engineered!

CARClub - 24.09.2020

Францускиот бренд оваа година ја слави својата 210-годишнина, а зенит на прославата е токму новиот, спортски 508 Peugeot Sport Engineered! Презентацијата на Peugeot 508 Peugeot Sport Engineered заврши со зборовите на Jean-Philippe Imparato – ...

Renault Arkana доаѓа и на европскиот пазар / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - 24.09.2020

Една година по лансирањето во Русија, компактниот теренец Arkana пристигнува и во останатите европски земји. Renault Arkana на рускиот пазар е присутен од јули 2019 година, а во февруари годинава пристигна во Јужна Кореја под името Samsung XM3.

Renault Megane Conquest

Авто Магазин - 24.09.2020

Атлетските линии кои се спојуваат со елеганција формираат дизајн карактеристичен за премим марките. Благодарение на Renault сега купеовски настроените спортско-корисни возила се достапни за помалку пари.

Renault Arkana в година стартува со продажба во Европа

Automedia - 24.09.2020

По успешниот почеток на продажбата во Русија, Renault ќе го продава своето СУВ-купе и во Европа. Моделот Arkana што се произведува во корејскиот Бусан, со должината од 4,57 метри е позициониран меѓу Renault Kadjar и Koleos, но е десет сантиметри ...

Renault Arkana – хибридниот СУВ доаѓа во Европа

24auto - 24.09.2020

Новото Renault Arkana, купе-кросоверот на францускиот бренд доаѓа во Европа со хибриден мотор. Надарен со силна индивидуалност, новата Renault Arkana го комбинира возачкото задоволство, комфорот, простор и стилот.

Peugeot – бренд што зад себе носи 210 години исполнети со емоции, индивидуалност и иновации

Вечер - 24.09.2020

Години на иновација, на постојано надминување на просекот за постигнување на максимумот, секогаш во чекор со иднината и во тек со најновите побарувања на современиот клиент. Низ годините тимот на Peugeot неуморно работеше на постојан раст на Брендот.

Peugeot – бренд што зад себе носи 210 години исполнети со емоции, индивидуалност и иновации

Опсервер - 24.09.2020

Години на иновација, на постојано надминување на просекот за постигнување на максимумот, секогаш во чекор со иднината и во тек со најновите побарувања на современиот клиент. Низ годините тимот на Peugeot неуморно работеше на постојан раст на Брендот.

210 години PEUGEOT! години исполнети со емоции, индивидуалност И иновации

Фокус - 24.09.2020

Peugeot – Бренд кој зад себе носи 210 години! Години на иновација, на постојано надминување на просекот за постигнување на максимумот, секогаш во чекор со иднината и во тек со најновите побарувања на современиот клиент.

Renault Arkana конечно пристигнува и на европскиот пазар

Точка - 23.09.2020

Нешто повеќе од една година од лансирањето во Русија, компактниот џип на францускиот производител ќе пристигне и во останатите европски земји во првата половина од идната година. За разлика од руската верзија која е „изградена“ на постарата B0+ ...

Пристигнува Renault Megane Conquest

Авто Плус - 23.09.2020

Кросоверот на Renault, кој досега беше препознатлив под името Arkana на рускиот пазар, доаѓа и во Европа, а во регионот ќе го носи името Megane Conquest Овој SUV на Renault со купе изглед и атлетска става пристигнува на европскиот пазар опремен со ...

ПРЕМИЕРА: Arkana е новиот хибриден купе-SUV на Renault за Европа!

CARClub - 23.09.2020

Renault одлучи дека сега е вистинското време да ја лансира Arkana и во Европа – и тоа исклучиво со хибридни, електрифицирани погони! Renault има сè поголеми амбиции, а вистински пример за тоа е токму новата Arkana.

Светска премиера за новата Opel Mokka / ВИДЕО

Додај Гас - 23.09.2020

За новата Opel Mokka скоро се се знаеше и претходно, откако компанијата сподели фотографии и информации во два наврати – прво за електричната верзија , а потоа и за стандардната . Вчерашната јавна презентација од извршниот директор на Opel, Мајкл ...

„Renault“ ќе понуди хибридно крос-купе во Европа

Денар - 23.09.2020

Францускиот бренд „Renault“ реши да ги израдува своите обожаватели во Европа нудејќи им го купе кросоверот „Arkana“, кој беше развиен за пазарот во Русија и предизвика голем интерес кај потрошувачите.