TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се бара исклучување на струјата во цело Тетово оти постои ризик по граѓаните од струен удар

ТВ21 - 23.06.2024

Командирот на ТППЕ Тетово бара да биде исклучена струјата во цело Тетово бидејки според него ризикот од струен удар по граѓаните е многу висок поради тоа што се поплавени подрумските простории на повеќе куќи и објекти.

ФОТО+ВИДЕО: Тетово е под вода! Обилни врнежи од дожд проследени со град…

ТВ21 - 23.06.2024

Тетовскиот регион попладнево го зафати силно невреме проследено со обилни врнежи од дожд, со грмотевици и засилен ветер. Во моментов голем број на сообраќајници се под вода, јавува дописникот на ТВ21 од Тетово.

Невреме со силен дожд и град го зафати Тетово

Макфакс - 23.06.2024

Невреме проследено со интензивни врнежи од дожд и град попладнево го зафати Тетово. Според инормациите од терен, улиците се полни со вода. Сообраќаен метеж е забележан после патарината на патот од Тетово кон Скопје, кај назводникот, бидејќи има ...

ПАЃАЛ ГРАД СО ГОЛЕМИНА НА КАЈСИЈА: Србија на удар на ново невреме

Локално - 23.06.2024

Како што соопштиле тамошните метеоролози од РХМЗ, Србија се уште е под удар на влажен бран кој носи невреме, грмежи и град. Во моментов, врнежи со грмежи има на крајниот југоисток, југозапад и запад од Србија.

По топлотниот бран, невреме: Обилни врнежи, грмежи и град ја зафатија западна Србија

Вечер Прес - 22.06.2024

Обилни врнежи, грмежи и град по врвот на топлотниот бран и температурите до 40 степени ја зафатија западна Србија. Облаците со грмотевици од подрачјето на западна и југозападна Србија (потегот Коцељева – Ваљево – Косјериќ) се движат кон јужен Срем и ...

Невреме со силен дожд и град го зафати Тетово

Опсервер - 23.06.2024

Невреме проследено со интензивни врнежи од дожд и град попладнево го зафати Тетово. Според инормациите од терен, улиците се полни со вода. Сообраќаен метеж е забележан после патарината на патот од Тетово кон Скопје, кај назводникот, бидејќи има ...

Поплавени подрумите во повеќе куќи во Тетово, се бара да се исклучи струјата во целиот град поради ризик од струен удар

Макфакс - 23.06.2024

Командирот на Територијалната противпожарна единица во Тетово бара да биде исклучена струјата во целиот град по невремето. Според него, ризикот од струен удар по граѓаните и пожарникарите е многу висок поради тоа што се поплавени подрумските ...

Поплавени подрумите во повеќе куќи во Тетово, се бара да се исклучи струјата во целиот град поради ризик од струен удар

Опсервер - 23.06.2024

Командирот на Територијалната противпожарна единица во Тетово бара да биде исклучена струјата во целиот град по невремето. Според него, ризикот од струен удар по граѓаните и пожарникарите е многу висок поради тоа што се поплавени подрумските ...

Хаос во Тетово: поплавени домови, итно се бара исклучување на струја

Скопје1 - 23.06.2024

Командирот на ТППЕ Тетово бара да биде исклучена струјата во цело Тетово бидејки според него ризикот од струен удар по граѓаните е многу висок поради тоа пто се поплавени подрумските простории на повеќе куќи и објекти.

Тетово погодено од невреме – се бара да се исклучи струјата во градот (видео)

Независен - 23.06.2024

Попладнево, Тетово беше погодено од невреме со силен дожд и град. Поплавени се повеќе подрумски простории каде интервенираат пожарникарите. Се очекува во следниот период граѓаните да пријават штети.

Големо невреме во тетовскиот регион, поплавени се подруми и други простории

Сакам да кажам - 23.06.2024

Попладнево, Тетово и околината ги зафати големо невреме проследено со силен дожд и град во големина на лешник. Поројниот дожд траеше околу 45 минути и според првичните информации делови од градот се поплавени, а граѓаните апелираат за помош.

📷 📽 ТЕТОВО И ТЕТОВСКО ГИ ЗАФАТИ СТРАШНО НЕВРЕМЕ Се бара да се исклучи струјата во градот поради ризик од струен удар

+инфо - 23.06.2024

Командирот на ТППЕ Тетово бара да биде исклучена струјата во цело Тетово бидејки, според него, ризикот од струен удар по граѓаните е многу висок поради тоа што се поплавени подрумските простории на повеќе куќи и објекти.

[Tвитер Видео] Тетово под вода, невреме со силен дожд и град го зафати градот

Скопје инфо - 23.06.2024

Невреме проследено со интензивни врнежи од дожд и град попладнево го зафати Тетово. Според инормациите од терен, улиците се полни со вода. Сообраќаен метеж е забележан после патарината на патот од Тетово кон Скопје, кај назводникот, бидејќи има ...

Командирот на ТППЕ Тетово бара исклучување на струјата бидејќи постои ризик по граѓаните од струен удар

4NEWS - 23.06.2024

Командирот на ТППЕ Тетово бара да биде исклучена струјата во цело Тетово бидејки според него ризикот од струен удар по граѓаните е многу висок поради тоа што се поплавени подрумските простории на повеќе куќи и објекти.

Обилни врнежи од дожд проследени со град, Тетово под вода! (ФОТО)

4NEWS - 23.06.2024

Тетовскиот регион попладнево го зафати силно невреме проследено со обилни врнежи од дожд, со грмотевици и засилен ветер. Во моментов голем број на сообраќајници се под вода, јавува дописникот на ТВ21 од Тетово.

ФОТО+ВИДЕО: Тетово е под вода! Обилни врнежи од дожд проследени со град…

Курир - 23.06.2024

Тетовскиот регион попладнево го зафати силно невреме проследено со обилни врнежи од дожд, со грмотевици и засилен ветер. Во моментов голем број на сообраќајници се под вода, јавува дописникот на ТВ21 од Тетово.

Командирот на ТППЕ Тетово бара исклучување на струјата бидејќи постои ризик по граѓаните од струен удар

Курир - 23.06.2024

Командирот на ТППЕ Тетово бара да биде исклучена струјата во цело Тетово бидејки според него ризикот од струен удар по граѓаните е многу висок поради тоа што се поплавени подрумските простории на повеќе куќи и објекти.