TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во војната на страна на Украина се бореле 79 македонски државјани, загинале 26

еМагазин - 10.08.2022

Според најнови податоци на руското Министерство за одбрана во војната на страната на Украина од 24 февруари досега се бореле 79 македонски државјани. Убиени се 26 македонски државјани, што значи дека во споредба со минатиот месец животот го загубиле ...

Русија објави нови бројки: Во Украина се бореле 79 македонски државјани, загинале 26

Канал5 - 10.08.2022

Уште двајца македонски државјани го дале својот живот за Украина, со што бројот на загинати „платеници“ од Македонија, како што ги нарекува Кремљ, сега е 26, стои во статистиката објавена од страна на руското министерство за одбрана.

Русија објави нови податоци - колку македонски борци загинаа во Украина?

Фактор - 10.08.2022

Расте бројот на македонски државјани кои загинале во Украина. Кремљ објави нови податоци. Од 24 февруари до денес во Украина се бореле 79 македонски државјани. Од нив според руското Министерство за одбрана убиени се 26 македонски борци, односно во ...

Се зголемува бројот на загинати платеници од Македонија во Украина: Руското МО со нови бројки

Локално - 10.08.2022

Руското министерство за одбрана ги објави своите најнови податоци во врска со бројките на странски платеници кои војуваат на фронтот во Украина. Така, според руските власти, од почетокот на инвазијата на страната на Украинците се бореле 79 ...

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ МАКЕДОНЦИ Кремљ објави колку платеници од кај нас го загубиле животот во Украина

+инфо - 10.08.2022

Во Македонија се вратени 21 лице или двајца повеќе за разлика од јули, а активни на фронтот во моментов се 32 лица. Руското министерство за одбрана ја објави најновата листа на странски борци или платеници како што тие ги нарекуваат кои се борат или ...

26 борци од Македонија загинале во Украина

Нетпрес - 10.08.2022

Руското министерство за одбрана ја објави најновата листа на странски борци или платеници како што тие ги нарекуваат кои се борат или се загинати во војната во Украина. Во графата за Македонија стои дека вкупно од 24 февруари до сега во Украина на ...

Во Украина се бореле 79 Македонци, од кои загинале 26

Фокус - 10.08.2022

Руското министерство за одбрана ја објави најновата листа на странски борци или платеници како што тие ги нарекуваат кои се борат или се загинати во војната во Украина. Во графата за Македонија стои дека вкупно од 24 февруари до сега во Украина на ...