TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иран ги осуди последните напади на САД и Велика Британија врз Јемен

А1 On - 25.02.2024

Иран денеска ги осуди последните напади на Соединетите Американски Држави и Велика Британија врз Јемен. Тие ги обвинија тие земји дека сакаат да ги „ескалираат тензиите и кризите во регионот“.

Иран: Целта на нападот врз Хутите е ескалација на тензиите во регионот

МКД

САД и Велика Британија со нови напади врз цели на хутите во Јемен

360 степени - 25.02.2024

Според американски официјални претставници, нападите на американски и британски воени авиони биле на 18 цели, вклучувајќи ги и оние поврзани со подземни складишта за оружје, капацитети за складирање ракети, беспилотни воздушни системи за еднонасочен ...

САД и Велика Британија со нови напади врз цели на хутите во Јемен

365

САД и Велика Британија со нови напади врз цели на хутите во Јемен

Пулс24

Хутите нападнаа американски танкер, САД и Велика Британија го ракетираа главниот град на Јемен

Либертас - 25.02.2024

Јеменските бунтовници Хути го нападнаа американскиот танкер „МВ Торм Тор“ во Аденскиот залив, соопшти денеска портпаролот на оваа милитантна група Јахја Сареа, додека САД и Велика Британија извршија воздушни напади врз Сана, главниот град на Јемен.

САД и Велика Британија го ракетираа главниот град на Јемен откако Хутите нападнаа американски танкер

Макфакс

САД и Велика Британија го ракетираа главниот град на Јемен откако Хутите нападнаа американски танкер

Опсервер

Хутите нападнаа американски танкер, САД и Велика Британија го ракетираа главниот град на Јемен

Независен

САД и Велика Британија го ракетираа главниот град на Јемен откако Хутите нападнаа американски танкер

Точка

Хутите нападнаа американски танкер, САД и Велика Британија го ракетираа главниот град на Јемен

Сител

Хутите нападнаа американски танкер, САД и Велика Британија го ракетираа главниот град на Јемен

Н.Македонија

Слободен Печат 24Инфо Алсат-М Фокус Пулс24 Во Центар Centar Канал5

Американската војска соопшти дека уништила седум противбродски ракети на Хутите

Бизнис Вести - 24.02.2024

САД објавија дека уништиле седум противбродски крстосувачки ракети на јеменските шиитски бунтовници Хути. Според американската војска, тие биле подготвувани да гаѓаат цели во Црвеното Море.

Американската војска соопшти дека уништила седум противбродски ракети на Хутите

24 Вести

Американската војска соопшти дека уништила седум противбродски ракети на Хутите

Канал5