TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Андреј Петров: Ме изеде срам што денес никој од пратениците на СДСМ не зеде збор на седницата на Собранието, тоа не е ...

Република - 28.05.2024

Андреј Петров од СДСМ во денешното гостување на Сител телевизија рече дека го изел срам што денес никој од пратениците на СДСМ не зел збор на седницата на Собранието. За жал, малку и срам ме изеде заради однесувањето на СДСМ на таа седница бидејќи ...

Петров: На СДСМ му се потреби пратеници а не собраниски ќутолози

Нетпрес - 28.05.2024

Ме изеде срам што денеска никој од пратениците на СДСМ не зеде збор на седницата на Собранието, ни требаат пратениците а не ќутолози, кој не е спремен за таа активност во Собранието, нека си поднесе оставка од позицијата пратеник, истакна Андреј ...

Петров: Ме изеде срам што денес никој од пратениците на СДСМ не зеде збор на седницата на Собранието

Press24 - 28.05.2024

Моето видување е дека за жал и малку срам ме изеде од однесувањето на СДСМ на денешната седница, бидејќи никој не стана и не кажа збор, истакна Андреј Петров, член на Извршниот одбор на СДСМ во гостување во „Тема на денот“ на Сител телевизија.

Петров: Се срамам што ниту еден пратеник на СДСМ не зеде збор на седницата во Собранието

ТВ21 - 28.05.2024

Членот на Извршниот одбор на СДСМ, Андреј Петров кажа дека му било срам што ниту еден од пратениците на неговата партија не зборувал денеска за време на коснтитувната седница во која Африм Гаши беше избран како претседател на Парлаемнтот.

ЖИВ СРАМ МЕ ИЗЕДЕ, КАКО ТОА НИЕДЕН ПРАТЕНИК ОД СДСМ НЕ ЗЕДЕ ЗБОР ВО СОБРАНИЕТО? Кој не сака да зборува на говорница ...

+инфо - 28.05.2024

Едно е да бидете конструктивни, треба опозицијата да биде конструктивна, но работата на пратеник во Парламентот е да зборува на говорница, рече Андреј Петров од СДСМ. Поранешниот градоначалник на Општина Карпош и активидст на СДСМ, Андреј Петров, ...

Петров: Малку срам ме изеде од однесувањето на СДСМ на денешната собраниска седница

Фокус - 28.05.2024

„Моето видување е дека за жал и малку срам ме изеде од однесувањето на СДСМ на денешната седница, бидејќи никој не стана и не кажа збор“. Ова вечерва на тв Сител го изјави Андреј Петров, член на Извршниот одбор на СДСМ.

Петров: Срам ме изеде од однесувањето на СДСМ на денешната седница

Локално - 28.05.2024

Андреј Петров упати критики до пратениците на СДСМ бидејќи денес никој не излегол на собраниската говорница. – Моето видување е дека за жал и малку срам ме изеде од однесувањето на СДСМ на денешната седница, бидејќи никој не стана и не кажа збор.

Петров: Малку срам ме изеде од однесувањето на СДСМ на денешната собраниска седница

Либертас - 28.05.2024

Моето видување е дека за жал и малку срам ме изеде од однесувањето на СДСМ на денешната седница, бидејќи никој не стана и не кажа збор“. Ова вечерва на тв Сител го изјави Андреј Петров, член на Извршниот одбор на СДСМ.

Петров за пратениците од СДСМ: Ќутолози, ме изеде срам што никој од пратениците не зема збор

MakPress - 29.05.2024

Андреј Петров од СДСМ во денешното гостување на Сител телевизија рече дека го изел срам што денес никој од пратениците на СДСМ не зел збор на седницата на Собранието. За жал, малку и срам ме изеде заради однесувањето на СДСМ на таа седница бидејќи ...