TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Катица Јанева нудела спогодба со Обвинителството

Телма - 09.10.2019

Катица Јанева преку своите адвокати понудила спогодба во пресрет на подигнување на обвинението во истрагата Рекет, дознава Телма, но според изворите во истрагата, Обвинитеството ја одбило.

Јанева сакала да се спогоди со ОЈО

24Инфо - 09.10.2019

Катица Јанева преку своите адвокати понудила спогодба во пресрет на подигнување на обвинението во истрагата Рекет, дознава Телма , но според изворите во истрагата, Обвинителството ја одбило.

Обвинителството отвори случај за Меѓународниот сојуз на Боки 13, Русковска е во Кривичниот суд

Канал5 - 09.10.2019

Обвинителството отвори случај за невладината на Боки 13, Меѓународен сојуз. Осомничени се петмина, меѓу кои и пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски, која беше почесен претседател во организацијата..

Обвинителството отвори случај за Меѓународниот сојуз на Боки 13

Канал5 - 09.10.2019

Обвинителството отвори случај за невладината на Боки 13, Меѓународен сојуз.. Осомничени се петмина, меѓу кои и пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски, која беше почесен претседател во организацијата.

Нова истрага за „Рекет“, уште четворица осумничени

Алсат-М - 09.10.2019

Јавниот обвинител Љубомир Јовески рече дека се отвора нова истрага за „Рекет“ за четири лица од Меѓународниот сојуз. Утре Јовески најави обвинение за првиот случај „Рекет“ каде обвинети Бојан Јовановски – Боки 13, кој се сомничи за „примање награда ...

Јовески: „Рекет“ се проширува со 4 нови осомничени

Фокус - 09.10.2019

Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески пред малку најави дека истрагата за случајот „Рекет“ се проширува за уште четири лица за перење пари и помагање во делот на измамата, поврзани со Меѓународниот сојуз.

Обвинителство отвори случај за Mеѓународниот сојуз на Боки 13

Сител - 09.10.2019

Државниот обвинител Љубомир Јовески откри дека обвинителството отвори нов случај поврзан со Меѓународниот сојуз на Боки 13. Осомничени се пет лица, а постапка се води и против едно правно лице.

Русковска отвори истрага за нови четири лица за измамите на Меѓународниот сојуз на боки 13, Јовески најави апсења

Сакам да кажам - 09.10.2019

Обвинителката Вилма Русковска денеска отвора истрага против нови четири лица, кои ќе бидат осомничени во делот на измамите со наводна изградба на старечки домови од страна на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски.

Четворица под истрага поврзана со Меѓународен сојуз на Боки 13

Р.С.Европа - 09.10.2019

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески соопшти дека Обвинителството отворило истрага поврзана со организацијата „Меѓународен сојуз“, за перење пари и помагање во делот на измамата. Според јавниот обвинител, четворицата се сомничат дека „биле ...

Јовески: Има заинтересирани, но спогодба за ,,Рекет” не е постигната

Макфакс - 09.10.2019

Јавниот обвинител Љубомир Јовески рече дека имало заинтересирани за спогодба во предметот ,,Рекет”. ,,До овој момент спогодба не е постигната” рече Јовески и потврди дека имало заинтересирани за спогодба.

Отворена истрага за Меѓународниот сојуз - Петмина осомничени

Press24 - 09.10.2019

Обвинителството отвори случај за невладината организација Меѓународен сојуз на првоосомничениот во „Рекет" Бојан Јовановски-Боки 13. Засега е познато дека пет лица се осомничени, но нема детали кои се осомничените иако е познато дека дел од нив веќе ...

(Видео) Нова истрага за „Рекет” за четири лица од Меѓународниот сојуз

Макфакс - 09.10.2019

Јавнот обвинител Љубомир Јовески најави дека се отвора нова истрага за „Рекет” за четири лица за Меѓународниот сојуз. Јовески за утре најави обвинение за првиот случај „Рекет” каде се обвинети поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, Боки ...

„Рекет“ се прошири: Четворица нови осомничени, можен е притвор

+инфо - 09.10.2019

Во рамки на случајот „Рекет“ се отвора нова истрага која се однесува на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски – Боки 13. Осомничени се нови четири лица за перење пари и помагање, најави денеска републичкиот обвинител Љубомир Јовески.

Јовески: Има заинтересирани за спогодба во „Рекет“

А1 On - 09.10.2019

Јавниот обвинител Љубомир Јовески рече дека имало заинтересирани за спогодба во предметот „Рекет“. „До овој момент спогодба не е постигната“, рече Јовески и потврди дека имало заинтересирани за ...

ВИДЕО: Јовевски тврдеше дека нема политичари вмешани во „Рекет“, а сега испадна дека има

Нетпрес - 09.10.2019

Основниот јавен обвинител, Љубомир Јовевски, пред само околу месец и половина тврдеше дека нема политичари вмешани во случајот „Рекет“, за денеска да се обелодени во јавноста дека аферата се проширила на уште пет осомничени лица.

Јовески: „Рекет“ се проширува на нови четворица осомничени

360 степени - 09.10.2019

Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески обелодени дека истрагата за случајот „Рекет“, се проширува на уште четири лица, за трансферот на 720 000 евра во „Меѓународниот сојуз“ на Боки 13. Оосмничените се товарат за перење пари, измама и помагање.

Се проширува истрагата за „Рекет“, осомничени уште четворица

Независен - 09.10.2019

Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески најавува проширување на истрагата за случајот „Рекет“, еден ден поднесувањето на обвинението за еден дел од истрагата за оваа корупциска афера.

Обвинителство отвори случај за Mеѓународниот сојуз на Боки 13

Слободен Печат - 09.10.2019

Истрагата се проширува кон четири физички лица и едно правно лице. Обивнителството ќе побара притвор за едно од нив а превентивни мерки за останатите. Државниот обвинител Љубомир Јовески откри дека обвинителството отвори нов случај поврзан со ...

Обвинителството отвори нов случај со Меѓународниот сојуз на Боки 13

ТВ21 - 09.10.2019

Државниот обвинител Љубомир Јовески денеска откри дека обвинителството отвори нов случај поврзан со Меѓународниот сојуз на Боки 13. Пет лица се осомничени, а се води постапка и против едно правно лице за овој новоотворен случај.

Четворица нови осомничени за „Рекет“

Нетпрес - 09.10.2019

Истрагата за случајот „Рекет“ ќе се прошири на уште четири лица кои се сомничат дека учествувале во незаконските активности на првоосомничениот во предметот, Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева.

Нови четири лица осомничени во „Рекет“

еМагазин - 09.10.2019

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утре ќе поднесе обвинение за случајот „Рекет“, потврди државниот јавен обвинител Љубомир Јовески. – Истрагата во првиот дел за „Рекет“ е при крај.

Љубомир Јовески за денеска најави апсења за Меѓународниот сојуз на Јовановски

Фактор - 09.10.2019

Репубчиќкиот јавен обвинител Љуномир Јовески денеска откри дека се отвора посебен случај за Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски, во кој се вклучени вкупно шест осомничени лица. Шестиот е правен субјект, што останува да се види дали е тоа ...

Јовески: „Рекет“ се проширува со 4 нови осомничени

Курир - 09.10.2019

Јавниот обвинител Љубомир Јовески пред малку најави дека истрагата за случајот „Рекет“ се проширува на уште четири лица за перење пари и помагање во делот на измамата. Дел од досега обвинетите, без да открие кои, Јовески рече дека барале да се ...

„Рекет“ е спас за ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 08.10.2019

Одолговлекувањето на истрагата за случајот „Рекет" е тесно поврзана со политичките проценки за тоа до каде може да се оди во тактиката „жртва за квалитет". Жртва засега е само Катица Јанева, досегашната шефица на Специјалното јавно обвинителство, а ...

Обвинителство отвори случај за Mеѓународниот сојуз на Боки 13

Курир - 09.10.2019

Државниот обвинител Љубомир Јовески откри дека обвинителството отвори нов случај поврзан со Меѓународниот сојуз на Боки 13. Осомничени се пет лица, а постапка се води и против едно правно лице.

Јовески: Истрагата за „Рекет“ се проширува за уште четири лица

Независен - 09.10.2019

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утре ќе поднесе обвинение за случајот „Рекет“, потврди државниот јавен обвинител Љубомир Јовески. – Истрагата во првиот дел за „Рекет“ е при крај.

Јовески: „Рекет“ се проширува со 4 нови осомничени, за еден од нив се бара притвор

Република - 09.10.2019

Јавниот обвинител Љубомир Јовески најави дека истрагата за случајот „Рекет“ се проширува на уште четири лица за перење пари и помагање во делот на измамата. Дел од досега обвинетите, без да открие кои, Јовески рече дека барале да се постигне ...

Јовески: Истрагата за „Рекет" се проширува за уште четири лица

Канал5 - 09.10.2019

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утре ќе поднесе обвинение за случајот „Рекет", потврди државниот јавен обвинител Љубомир Јовески. – Истрагата во првиот дел за „Рекет" е при крај.

Четворица нови осомничени за перење пари во невладината на Боки 13

Локално - 09.10.2019

Јавниот обвинител Љубомир Јовески најави дека истрагата за случајот „Рекет“ се проширува на уште четири лица за перење пари и помагање во делот на измамата. Дел од досега обвинетите, без да открие кои, Јовески рече дека барале да се постигне ...

Уште четворица осомничени во новата истрага за „Рекет“

Н.Македонија - 09.10.2019

Јавнот обвинител Љубомир Јовески најави дека се отвора нова истрага за ,,Рекет” за четири лица за Меѓународниот сојуз. Јовески за утре најави обвинение за првиот случај „Рекет” каде што обвинети се поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, ...

Јовески: „Рекет“ се проширува со четири нови осомничени

Вечер - 09.10.2019

Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески пред малку најави дека истрагата за случајот „Рекет“ се проширува за уште четири лица за перење пари и помагање во делот на измамата, поврзани со Меѓународниот сојуз.

Јовески: До овој момент не е постигната спогодба за случајот „Рекет“

CivilMedia - 09.10.2019

До овој момент конкретна спогодба со осомничените за случајот „Рекет“ не е постигната, ниту е влезено во посериозни договори околу спогодбата иако, како што изјави денеска државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, некои од нив биле заинтересирани ...

Истрага за четири нови лица за перење пари преку меѓународниот сојуз на Боки 13. Најавени и апсења

Либертас - 09.10.2019

ОЈО денеска отвора истрага против нови четири лица, кои ќе бидат осомничени во делот на измамите со наводна изградба на старечки домови од страна на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски.

ВИДЕО: Уште четворица осомничени, нова истрага за „Рекет“

А1 On - 09.10.2019

Јавниот обвинител Љубомир Јовески рече дека се отвора нова истрага за „Рекет“ за четири лица од Меѓународниот сојуз. Во новата истрага осомничените се товарат за перење пари, помагање и измама.

Јовески: „Рекет“ се проширува со 4 нови осомничени

iPortal - 09.10.2019

Јавниот обвинител Љубомир Јовески најави дека истрагата за случајот „Рекет“ се проширува на уште четири лица за перење пари и помагање во делот на измамата. Дел од досега обвинетите, без да открие кои, Јовески рече дека барале да се постигне ...

Јовески: „Рекет“ се проширува со 4 нови осомничени

Тера - 09.10.2019

Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески пред малку најави дека истрагата за случајот „Рекет“ се проширува за уште четири лица за перење пари и помагање во делот на измамата, поврзани со Меѓународниот сојуз, објави Фокус.

Јовески: „Рекет“ се проширува со нови осомничени

ММС - 09.10.2019

Јавниот обвинител Љубомир Јовески пред малку најави дека истрагата за случајот „Рекет“ се проширува на уште четири лица за перење пари и помагање во делот на измамата. Дел од досега обвинетите, без да открие кои, Јовески рече дека барале да се ...

Истрагата за „Рекет“ се проширува за нови четворица осомничени, за еден се бара притвор

PressingTV - 09.10.2019

Државниот обвинител Љубомир Јовески најави дека истрагата за случајот „Рекет“ се проширува на уште четири лица за перење пари и помагање во делот на измамата. Дел од досега обвинетите, без да открие кои, Јовески рече дека барале да се постигне ...

Јовески: Истрагата за „Рекет“ се проширува за уште четири лица

Опсервер - 09.10.2019

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утре ќе поднесе обвинение за случајот „Рекет“, потврди државниот јавен обвинител Љубомир Јовески. – Истрагата во првиот дел за „Рекет“ е при крај.

Обвинителството отвори нов случај со Меѓународниот сојуз на Боки 13

4NEWS - 09.10.2019

Државниот обвинител Љубомир Јовески денеска откри дека обвинителството отвори нов случај поврзан со Меѓународниот сојуз на Боки 13. Пет лица се осомничени, а се води постапка и против едно правно лице за овој новоотворен случај.

ЈОВЕСКИ: Се проширува аферата Рекет, денеска ќе отвориме истрага против нови четири лица

Денешен - 09.10.2019

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утре ќе поднесе обвинение за аферата „Рекет“, потврди државниот јавен обвинител Љубомир Јовески. – Истрагата во првиот дел за „Рекет“ е при крај.

Уште четири лица опфатени во „Рекет“

CivilMedia - 09.10.2019

Во рамки на случајот „Рекет“ се отвора нова истрага која се однесува на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски – Боки 13. Осомничени се нови четири лица за перење пари и помагање, најави денеска републичкиот обвинител Љубомир Јовески.

Нова истрага за „Рекет” за четири лица од Меѓународниот сојуз, меѓу нив и еден познат политичар

Точка - 09.10.2019

Јавниот обвинител Љубомир Јовески најави дека се отвора нова истрага за „Рекет” за четири лица за Меѓународниот сојуз. Јовески за утре најави обвинение за првиот случај „Рекет” каде се обвинети поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, Боки ...

Нова истрага за „Рекет“, уште пет лица осомничени

Бриф - 09.10.2019

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утре ќе поднесе обвинение за случајот „Рекет“, потврди државниот јавен обвинител Љубомир Јовески. – Истрагата во првиот дел за „Рекет“ е при крај.

Плусинфо: Нови 4 осомничени за „Рекет“?

Expres - 09.10.2019

Се отвора нова истрага која се однесува на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски – Боки 13. Републичкиот обвинител Љубомир Јовески денеска најави дека се осомничени нови четири лица за перење пари и помагање.

Истрагата за „Рекет“ се проширува со таткото на Боки 13, Ременски и Јасна Мандиќ

MakPress - 09.10.2019

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утре ќе поднесе обвинение за случајот „Рекет“, потврди државниот јавен обвинител Љубомир Јовески. – Истрагата во првиот дел за „Рекет“ е при крај.

Нова истрага за „Рекет" за четири лица од Меѓународниот сојуз

MTM - 09.10.2019

Јавнот обвинител Љубомир Јовески најави дека се отвора нова истрага за „Рекет" за четири лица за Меѓународниот сојуз. Јовески за утре најави обвинение за првиот случај „Рекет" каде се обвинети поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, Боки ...

Обвинителството утре ќе поднесе обвинение за „Рекет“

Нетпрес - 09.10.2019

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утре ќе поднесе обвинение за случајот „Рекет“, потврди државниот јавен обвинител Љубомир Јовески. – Истрагата во првиот дел за „Рекет“ е при крај.