TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДК: Клучните докази на СЈО за империјата на Камчев се обезбедени од неговите телефонски разговори со Оливера ...

AKO - 12.02.2019

Истрагата за „Империја“ против Орце Камчев, Сашо Мијалков, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ и уште десет лица е веќе поткрепена со материјални докази, документи за офшор компаниите кои биле основачи на бројни фирми во Македонија преку кои се ...

СЈО обелодени детали од истрагата: „Империјата“ на Камчев и Мијалков изградена од офшор фирми, испрани милиони евра

IRL - 12.02.2019

Десетици фирми се дел од истрагата за случајот „Империја“, во која главни осомничени се Јордан Камчев и Сашо Мијалков. Дел од фирмите се во Македонија, а другите се офшор компании од Панама, Америка, Холандски Антили, Сејшели, Девствени острови, ...

СЈО: Се разоткрива империјата на Камчев и Мијалков, парите ги переле во офшор компании, па ги враќале дома!

Фокус - 12.02.2019

СЈО го стега обрачот околу бизнисменот Орце Камчев и неговиот некогашен бизнис партнер и поранешен прв човек на УБК, Сашо Мијалков, разоткривајќи ја нивната „Империја“, градена повеќе од една деценија.

СЈО во трага на сметките на фирмите на Камчев, како се „переле“ парите во Империја

МКД - 12.02.2019

Специјалното јавно обвинителство во случајот Империја за перење пари дојде до матичните броеви на многу фирми, во Македонија и во странство, кои имаат слични имиња и чии управители и називи се менувале на речиси 6 месеци.

Како Камчев и Мијалков ја надитриле Кираца Трајковска да ги продаде акциите во „Фершпед“

IRL - 12.02.2019

Истрагата на СЈО за случајот „Империја“ во која главни осомничени се Јордан Камчев и Сашо Мијалков водат и кон „Фершпед“. СЈО обезбеди докази како Камчев и Мијалков ја надитриле Кираца Трајковска, еден од мнозинските сопствениците да ги продаде ...

СЈО: Се разоткрива империјата на Камчев и Мијалков, парите ги переле во офшор компании, па ги враќале дома!

Бриф - 12.02.2019

СЈО го стега обрачот околу бизнисменот Орце Камчев и неговиот некогашен бизнис партнер и поранешен прв човек на УБК, Сашо Мијалков, разоткривајќи ја нивната „Империја“, градена повеќе од една деценија.

СЈО со детали: Како Камчев и Мијалков ги переле парите градејќи империја

Макфакс - 12.02.2019

Злосторничко здружение кое функционирало повеќе од 8 години, од 2009 година, кога биле отворани и затворани фирми, перени милиони и милиони евра, менувани сопственици, купуван огромен имот, отворани фирми на оф-шор дестинации за еднократна употреба, ...

СЈО; „Империјата“ на Камчев и Мијалков изградена од офшор фирми

Слободен Печат - 12.02.2019

Десетици фирми се дел од истрагата за случајот „Империја“, во која главни осомничени се Јордан Камчев и Сашо Мијалков. Дел од фирмите се во Македонија, а другите се офшор компании од Панама, Америка, Холандски Антили, Сејшели, Девствени острови, ...

СЈО со детали: Како Камчев и Мијалков ги переле парите градејќи империја

А1 On - 12.02.2019

Злосторничко здружение кое функционирало повеќе од 8 години, од 2009 година, кога биле отворани и затворани фирми, перени милиони и милиони евра, менувани сопственици, купуван огромен имот, отворани фирми на оф-шор дестинации за еднократна употреба, ...

СЈО со детали: Како Камчев и Мијалков ги переле парите градејќи империја

Точка - 12.02.2019

Злосторничко здружение кое функционирало повеќе од 8 години, од 2009 година, кога биле отворани и затворани фирми, перени милиони и милиони евра, менувани сопственици, купуван огромен имот, отворани фирми на офшор дестинации за еднократна употреба, ...