TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По Инстаграм уште една платформа најавува слична опција: Ќе биде ли ова новиот ТикТок?

Хаштаг - 16.09.2020

Се појавуваат сѐ повеќе копии на ТикТок... Со оглед на тоа дека се најавува укинувањето на ТикТок на американскиот пазар, другите социјални мрежи и платформи започнаа со креирање на свои опции слични на ТикТок.

Не работи за мали пари: Момче направи ненадминлив трик на ТикТок

Хаштаг - 16.09.2020

Една насмевка и три нули само за оние кои мечтаат... Едно момче го искористи ТикТокот за да направи трик кој тешко дека некој ќе го надмине. За истиот искористи само пари и лична карта, а за што станува збор погледнете во видеото во ...

„Youtube“ веќе ја тестира најголемата конкуренција на „TikTok“

Кумановски м. - 16.09.2020

„Youtube“ објави дека ќе тестира бета верзија на досега најголемата конкуренција на „TikTok“ во Индија. Ова е нова форма на видео-снимки на „Youtube“, наречена „Youtube Shorts“. Снимките направени во овој формат ќе траат до 15 секунди и ќе имаат ...

Му беа потребни две секунди: Највлијателниот ТикТокер, Александар Динев откри како ги едитира фотките

Хаштаг - 16.09.2020

Младиот ТикТокер Александар Динев, кој доаѓа од Валандово важи за еден од највлијателните ТикТокери во нашата држава. На неговиот профил на ТикТок има повеќе од 136 илјади следбени, кои постојано ги аниманира со интересни содржини.

Има само 16 години и најмногу следбеници на TikTok во Македонија - интервју со Александар Динев

Црнобело - 16.09.2020

Колку време е активен на TikTok, како успеа да стекне толку следбеници и дали заработува преку снимањето на интересни видеа … Александар Динев – влијателен македонски тиктокер. Млад, креативен, ведар и забавен … Александар Динев со своите интересни ...

„Умрете Македонци на Кале нема цркви“

Вечер - 15.09.2020

На социјалните мрежи се шири и разгорува меѓуетничка нетолеранција, говор на омраза и повици за физички пресметки. Последно во низата навреди упатени на оваа мрежа се од Албанци и Роми како повикуваат на етничка и верска омраза, и се закануваат со ...

Видео: Морбидно момче на ТикТок ја згрози македонската јавност

ММС - 16.09.2020

Додека граѓаните се организираат преку Фејсбук потпишувајќи петиција за да се стопира функционирањето на ТикТок, на оваа социјална мрежа се појави ново видео што ја вознемири домашната јавност.

(ВИДЕО)„Умрете Македонци на Кале нема цркви“: На ТикТок се шири жесток говор на омраза

Нетпрес - 15.09.2020

На социјалните мрежи се шири и разгорува меѓуетничка нетолеранција, говор на омраза и повици за физички пресметки. Последно во низата навреди упатени на оваа мрежа се од Албанци и Роми како повикуваат на етничка и верска омраза, и се закануваат со ...

YouTube го воведува Shorts, ривал на популарниот TikTok

Точка - 15.09.2020

Исто како што Instagram направи со Reels, YouTube исто така започна полека да го воведува својот креатор на кратки видеа со назив YouTube Shorts кој ќе му биде главна конкуренција на TikTok.

Драмата продолжува - TikTok го одби Microsoft

Телефони.мк - 15.09.2020

TikTok ја одби понудата за преземање од страна на Microsoft и има уште неколку дена да одлучи дали ќе го прифати ултиматумот на претседателот Доналд Трамп. Преговорите за преземање се уште се активни со компанијата Oracle, а рокот е до 20 септември.