TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Системот за прислушување трепкаше кога се најавуваа Мијалков И Грујевски со назнаки четврта И трета зграда во МВР, ...

Сакам да кажам - 18.06.2019

Актуелниот помошник-директор на Петтата управа во МВР (за следење на комуникациите) Сашо Трајковски, кој во времето на обвинетите Сашо Мијалков и Горан Грујевски од „Тврдина-Таргет“ работел како главен инженер раководител, па како началник на сектор ...

Сведок од УБК: Мијалков и Грујевски имаа компјутери поврзани со системот за прислушување

+инфо - 18.06.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судењето за масовното прислушување во случајот „Таргет-Тврдина“ на СЈО, а во судницата сведочеше Сашо Трајковски, инженер по електроника и телекомуникации, кој е вработен во УБК.

Ги гледавме Мијалков и Грујевски како се логираат за да прислушуваат, рече сведок на СЈО

А1 On - 18.06.2019

Сашо Трајковски, инженер во поранешната УБК, сведок на СЈО во предметот „Таргет Тврдина“, во исказот пред судот рече дека ги гледале како ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков и поранешниот началник на петтата управа во УБК, Горан Грујевски од нивните ...

Сведок на СЈО: Знаевме каде и како Мијалков и Грујевски се логираат за да прислушуваат

Макфакс - 18.06.2019

Сашо Трајковски, инженер во поранешната УБК, сведок на СЈО во предметот „Таргет Тврдина“, во исказ пред судот рече дека со неговите колеги гледале како ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков и поранешниот началник на петтата управа во УБК, Горан ...