TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Cupra го претстави перформансниот ЕВ хеч Born VZ

Авто Плус - 22.02.2024

Born VZ е првиот електричен хот хеч од групацијата Volkswagen Брендот Cupra го претстави Born VZ, нова перформансна верзија на својот електричен хечбек што нуди зголемување на перформансите и поспортско поставување на шасијата заедно со подобрена ...

Спортската електрична Cupra Born VZ има повеќе од 300 коњи

Трн - 23.02.2024

CUPRA, спортскиот бренд на Seat, го лансираше своето прво целосно електрично возило наречено Born VZ. Инаку, VZ е кратенка од Veloz, што на шпански значи брз. Cupra тврди дека тоа е совршен начин да се опише најновото возило на нивниот бренд.

ПРЕМИЕРА: Cupra Born VZ е првиот електричен хот хеч на Volkswagen групацијата

CARClub - 22.02.2024

Електричниот Cupra Born VZ забрзува до 100 километри за само 5.7 секунди благодарение на електромоторот кој испорачува 326 коњски сили и 545 Nm вртежен момент! Електричен хот хеч? Зошто да не!? Првенецот на Volkswagen групацијата доаѓа од шпанскиот ...

Нов медитерански ветер во грб за електричната Cupra Born

Кајгана - 22.02.2024

Cupra најавува нова верзија на електричниот модел Born. Под позвучното име Born VZ, оваа верзија развива 326 коњски сили и може да помине до 570 километри со едно полнење на малку надградена батерија.

Спортската електрична Cupra Born VZ има повеќе од 300 коњи

365 - 23.02.2024

CUPRA, спортскиот бренд на Seat, го лансираше своето прво целосно електрично возило наречено Born VZ. Инаку, VZ е кратенка од Veloz, што на шпански значи брз. Cupra тврди дека тоа е совршен начин да се опише најновото возило на нивниот бренд.

Спортската електрична Cupra Born VZ има повеќе од 300 коњи

Пулс24 - 24.02.2024

CUPRA, спортскиот бренд на Seat, го лансираше своето прво целосно електрично возило наречено Born VZ. Инаку, VZ е кратенка од Veloz, што на шпански значи брз. Cupra тврди дека тоа е совршен начин да се опише најновото возило на нивниот бренд.