TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: ПСЖ падна и во Англија, Сити на Пеп ќе игра прво финале во ЛШ!

Gol.mk - 04.05.2021

Фудбалерите на Манчестер Сити повторно го победија ПСЖ , овојпат на „Итихад“ со 2-0 (1-0) и се пласираа во големото финале на Лигата на шампионите. Пеп Гвардиола го имаше решението за Маурисио Почетино и го водеше својот Сити до прво финале во ...

ВИДЕО: Војната на богатите ја добија „граѓаните“, Марез го однесе Манчестер сити во финалето во ЛШ

Слободен Печат

Манчестер Сити е во финалето на ЛШ, ПСЖ уште ќе сонува за европска круна

Екипа

Марез за додавањето на Едерсон: Секако дека не беше случајно

Дерби

ПСЖ ќе има кошмари од Марез – Сити води со 2-0

Екипа

Мајски снег и солзи на Етихад: Граѓаните го чекираа билетот за Истанбул!

Sport M

Животна партија на Марез, Сити првпат во историјата ќе се бори за пехарот со големите уши (видео)

Спортманија

Слободен Печат Sport 1 Gol.mk Дриблинг Екипа Спортманија Спортманија Дриблинг

Ди Марија е лош губитник, го доби најзаслужениот црвен картон во кариерата (видео)

Спортманија - 04.05.2021

Апсолутно заслужи да биде исклучен Анхел Ди Марија дефинитивно одигра меч за заборав на кој не го дочека крајот, а кон соблекувалната се упати во 70-тата минута откако Кујперс мораше да му покаже црвен картон за неспортскиот потег.