TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нејмар размислува за заминување од ПСЖ по последната изјава на Ал Келаифи

Дерби - 26.06.2022

Бразилскиот репрезентативец, Нејмар, сериозно размислувал да стави крај на петгодишната авантура во ПСЖ и ова лето да направи трансфер во некој друг европски клуб. 30 годишниот фудбалер пристигна во главниот град на Франција во 2017 година за ...

ПСЖ му го понудил Нејмар на Јувентус!

Sport 1 - 26.06.2022

Не е веќе тајна дека Пари Сен Жермен сака да го откачи најскапиот светски фудбалер Нејмар за кого пред пет години платија 222 милиони евра за да го донесат од Барселона, па „светците“ веќе му го понудиле Бразилецот на италијанскиот гигант Јувентус, ...

Нејмар му се налутил на Ал Келаифи, сака да си оди од ПСЖ

МКД - 26.06.2022

Нејмар не е среќен со последната изјава на претседателот на ПСЖ, Ал Келаифи и сака да го напушти клубот, Премиерлигата би можело да биде негова следна дестинација. Првичната идеја на Нејмар била да остане во ПСЖ, но неодамна во едно интервју ...

Нејмар и ПСЖ пред разделба, следна дестинација за Бразилецот може да биде Премиер лигата

Слободен Печат - 26.06.2022

Се погласни се гласините дека ПСЖ и Нејмар би можеле да се разделат по пет години и Бразилецот кариерата да ја продолжи во Премиер лигата. Извори блиски до фудбалерот тврдат дека Нејмар е подготвен да си замине од „Паркот на принцевите“ доколку тоа ...

RMC Sport: Нејмар решен да си оди од ПСЖ, познати се и причините…

SportMedia - 26.06.2022

Напаѓачот на Пари Сен Жермен Нејмар е спремен да го напушти францускиот шампион ова лето, пишува францускиот „RMC Sport“. Бразилскиот фудбалер се почувствувал повреден од зборовите на претседателот Насер Ал-Келифи затоа што го изоставил името на ...

Нејмар се сели во Премиер – лигата: Манчестер Јунајтед, Челси и Њукасл би го довеле на Островот

МакФудбал - 26.06.2022

ПСЖ и Нејмар би можеле да ja раскинат соработката по пет години. Сигурни извори од Франција денеска тврдат дека Нејмар е подготвен да си замине доколку тоа е желбата на клубот, но и дека сака директно да му кажат и да видат кои се решенијата.

Нејмар се предомислува, „Олд Трафорд“ можна дестинација?

TopSport - 26.06.2022

Иако претходно се тврдеше дека одбивал било каква шанса да си замине од Париз, најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар сега е отворен за идејата за трансфер од Пари Сен-Жермен, чувствувајќи се „предаден“ од сопственикот Наасер Ал-Хелаифи.

Почнаа преговорите за трансфер на Нејмар

Спортманија - 26.06.2022

Пари Сен Жермен и Јувентус ги започнаа преговорите околу трансфер на Нејмар. Оваа информација ја објави шпанскиот медиум „АС“ како ексклузива, па сега се очекува бурен период во кој треба да се обелодени судбината на бразилската суперѕвезда.

Преговорите за трансферот на Нејмар започнаа

Sport M - 26.06.2022

Францускиот шампион ПСЖ наводно започнал преговори со торинскиот Јувентус за трансфер на бразилската ѕвезда Нејмар. Најскапиот фудбалер на светот, за кој ПСЖ на Барселона во 2017 година му плати нереални 222 милиони евра, наводно бил вкрстен во ...

Ерера откри зошто Мбапе му остана верен на ПСЖ: Тука може да стане…

Дерби - 26.06.2022

Килијан Мбапе ги разреши дилемите околу неговата иднина со тоа што се реши за еден изненадувачки потег, да остане и ја продолжи соработката со Пари Сен Жермен кога скоро сите го видео во редовите на Реал Мадрид.

Почнаа преговорите за трансфер на Нејмар

Спортски - 26.06.2022

Француските медиуми тврдат дека „светците“ сакаат да се ослободат од Нејмар и го понудиле на неколку европски гиганти. Новиот спортски директор на тимот од ПСЖ, Луис Кампос, стапил во контакт со раководството на Јувентус и му понудил да го ангажира ...

Претседателот на ПСЖ чекаше да се “спушти прашина”, па ги откри сите пикантни детали од “сапуницата” за преминот на ...

Во Центар - 26.06.2022

Претстедателот на ПСЖ (Nasser Al- Khelaifi) одлучи да открие некој детали поврзани за сапуницата настаната од случајот на преминот на Мбапе во Реал Мадрид. Келаифи изјави дека тој одбил 180 милиони евра минатото лето за напаѓачот.

Нејмар се предомислува, „Олд Трафорд“ можна дестинација?

Макфакс - 26.06.2022

Иако претходно се тврдеше дека одбивал било каква шанса да си замине од Париз, најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар сега е отворен за идејата за трансфер од Пари Сен-Жермен, чувствувајќи се „предаден“ од сопственикот Наасер Ал-Хелаифи.

Нејмар се предомислува, „Олд Трафорд“ можна дестинација?

Курир - 26.06.2022

Иако претходно се тврдеше дека одбивал било каква шанса да си замине од Париз, најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар сега е отворен за идејата за трансфер од Пари Сен-Жермен, чувствувајќи се „предаден“ од сопственикот Наасер Ал-Хелаифи.

Нејмар сака да си замине од ПСЖ, се поврзува со три клуба од Премиерлигата

24Фудбал - 26.06.2022

Нејмар не е среќен со последната изјава на претседателот на ПСЖ, Ал Келаифи и сака да го напушти клубот, Премиерлигата би можело да биде негова следна дестинација. Првичната идеја на Нејмар била да остане во ПСЖ, но неодамна во едно интервју ...

Нејмар е расположен за заминување, следна дестинација е Премиер лигата?!

Спортклуб - 26.06.2022

Се погласни се гласините дека ПСЖ и Нејмар би можеле да ја раскинат соработката по пет години. Сигурни извори од Франција денеска тврдат дека Нејмар е подготвен да си замине доколку тоа е желбата на клубот, но и дека сака директно да му кажат и да ...