TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сите го сакаат Кијану Ривс и овие мемиња се доказ за тоа

Кајгана - 13.06.2019

Во 1992 година Кијану Ривс го играше ликот на Џонатан Харкер во „Bram Stoker's Dracula“, а во 1994 година блесна во главната улога во акциониот трилер „Speed“. Тоа беше доволно за да ги освои срцата на филмските обожаватели ширум светот.

Кијану Ривс е вистински џетлмен - никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Кајгана - 11.06.2019

Facebook група укажа на уште една прекрасна карактеристика на обожаваниот и мистериозен холивудски актер Кијану Ривс. Обожавателите забележаа дека 54 е вистински џентлмен и тоа го докажува фактот дека кога се фотографира со жени воопшто не ги допира.

Што прави Кијану Ривс кога позира со жени - фановите го забележаа истиот потег на сите фотки

Црнобело - 11.06.2019

Актерот важи за еден од најдобродушните мажи во Холивуд, а со ваквиот гест предизвика лавина од коментари и прашања на социјалните мрежи. „Погледнете му ја десната/левата рака!“, „Можеби се обидува да избегне обвинение?!“, „Ма, тој е вистински ...

Преголем џентлмен за овој свет: Кијану Ривс не допрел ниту една жена со која се фотографирал, а оваа фотографија го ...

Точка - 11.06.2019

Ова е уште една причина за да го обожувате Кијану Ривс. Една целна група на социјалните мрежи ги собрала сите фотографии од актерот на кои позира со различни жени и истите не ги допира. Колку овој актер е голем џентлмен и човек со манири докажува ...

Кијану Ривс во „Сајберпанк 2077“ (видео)

Опсервер - 11.06.2019

„Сајберпанк 2077“ е продолжение на антологиската видеоигра од 1988 година – „Сајберпанк 2020“. Како што вели и насловот, приказната е сместена 57 години подоцна. Во најавниот видеоспот, како еден од водечките се појавува и ликот на холивудскиот ...

Кијану Ривс во „Сајберпанк 2077“

Сител - 11.06.2019

„Сајберпанк 2077“ е продолжение на антологиската видеоигра од 1988 година – „Сајберпанк 2020“. Како што вели и насловот, приказната е сместена 57 години подоцна. Во најавниот видеоспот, како еден од водечките се појавува и ликот на холивудскиот ...

(видео) Кијану Ривс во антологиската игра Сајберпанк 2077

Денешен - 11.06.2019

„Сајберпанк 2077“ е продолжение на антологиската видеоигра од 1988 година – „Сајберпанк 2020“. Како што вели и насловот, приказната е сместена 57 години подоцна. Во најавниот видеоспот, како еден од водечките се појавува и ликот на холивудскиот ...

Кијану Ривс во „Сајберпанк 2077“ (видео)

MakPress - 11.06.2019

„Сајберпанк 2077“ е вториот голем проект на една од најдобрите компании за развој на видео игри, полската компанија CD Projekt Red, која изминатите години стана многу позната по играта „Witcher“ Како што вели и насловот, приказната е сместена 57 ...