TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пато сонува за враќање во Милан: Би биле фантастични со Златан

TopSport - 14.01.2021

Бразилскиот напаѓач АлесандреМила Пато открива дека сонува за враќање во Милан, каде што би бил одличен партнер со Златан Ибрахимовиќ. 31-годишниот ветеран е без клуб откако беше ослободен од договорот со Сао Пауло минатото лето, а помина шест ...

Бразилецот повторно во Милан – Пато му се нуди на екс клубот

Спортклуб - 14.01.2021

Александар Пато пристигна во Милано во 2007 година како нова голема бразилска надеж. Играше многу добар фудбал во дресот на „росонерите“, но по заминувањето во 2013 година, не можеше да се врати во форма и да направи голем трансфер во Европа.

Пато: Сонувам да се вратам во Милан, би биле одличен тандем со Ибрахимовиќ

24Фудбал - 14.01.2021

Пато кој е без клуб од минатото лето кога го раскина договорот со Сао Пауло, сонува да се врати во Милан каде помина шест сезони, од 2007 до 2013. 31-годишниот Пато посакува да се врати во Милан на кој во моментов одлично му оди.