TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Италија е на нозе, но не поради Ковид-19: Интер дефинитивно може да го купи Меси!

Sport 1 - 09.04.2020

Постепеното смирување на пандемијата со коронавирусот во Италија, која до неодамна беше најпогодена европска земја од болеста Ковид-19, полека го враќа вниманието на јавноста кон поведри теми, меѓу кои дефинитивно број еден е потенцијалниот трансфер ...

Меси заминува од Барселона, веќе го пронашол новиот клуб!?

Канал5 - 09.04.2020

Најдобриот светски фудбалер Аргентинецот Лионел Меси размислува на заминување од Барселона. Познатиот аргентински новинар Мартин Кастиља, кој работи за „ТНТ Спортс“ тврди дека Меси кој има уште една година од договорот со Барселона, сака да се проба ...

Генијалецот ова лето доаѓа на Меаца: Секако дека Интер може да го купи Меси!

SportMedia - 09.04.2020

И покрај катастрофата со Ковид-19, во Италија фудбалската јавност е на нозе. Екс првиот човек на Интер, Масимо Морати, пушти „бомба“ во јавноста, кажа дека Интер не само што би можел да го купи Меси, туку и дека некои чудни работи ќе се случуваат во ...

Ракитиќ ги налути навивачите на Барса: „Меси ќе го избрка по сето ова…“

Екипа - 09.04.2020

Хрватот Иван Ракитиќ никогаш посебно не бил некој миленик на навивачите на Барселона, меѓутоа сега дефинитивно го навлече бесот со една објава на својот Инстаграм профил. Хрватскиот репрезентативец објави фотографија од натпревар меѓу Хрватска и ...

Шакира го одбра новиот клуб на Пике

Вечер - 09.04.2020

Шпанскиот весник „АС“, кој важи за многу близок до тимот на Реал (М), ја пласираше и информацијата дека централниот дефанзивец на каталонскиот гигант Барселона, Жерар Пике, ќе се пресели во американската МЛС во 2021 година.

Креспо: Меси и да не го освои СП, тоа нема да ја намали неговата фудбалска големина

Курир - 09.04.2020

Поранешниот напаѓач на репрезентацијата на Аргентина, Ернан Креспо го сподели своето мислење за играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси во националниот тим. – Неправедно ќе биде ако Меси не стане светски шампион.

Креспо: Никој не е како Роналдо, Мартинез е новиот Агуеро

Дриблинг - 09.04.2020

Легендарниот аргентински напаѓач Ернан Креспо за „Skaj sports Italija“ зборуваше околу денешните напаѓачи на Аргентина меѓу кои направи споредба. Според него Меси и Кристијано Роналдо ги поместуваат границте на фудбалот, но за него поим за напаѓач е ...

Ракитиќ со една фотографија го навлече бесот на навивачите: Нека не се изненади ако биде продаден! (ФОТО)

Спортски - 09.04.2020

Иван Ракитиќ често пати се поврзуваше со заминување од Барселона, а после последната негова објава на социјалните мрежи тој доби големи критики од навивачите на Барселона. Хрватскиот репрезентативец на Инстаграм објави фотографија од натпреварот ...

Мазињо: Само еден играч може да го замени Меси во Барселона

Дерби - 09.04.2020

Поранешниот бразилски репрезентативец, Мазињо верува дека Барселона може да го замени Лионел Меси само со еден играч и тоа неговиот сонародник Нејмар. Нејмар веќе неколку години е дел од Пари Сен Жермен, но веќе кружат голем број на вести, ...

Иниеста е подготвен да се врати во Барселона!?

Gol.mk - 08.04.2020

Шпанските медиуми најавуваат сензационален кам-бек на Андрес Иниеста во дресот на Барселона. Легендата на клубот моментално настапува во Јапонија, но не би имал против да се врати на „Камп Ноу“.

Меси и Интер – не е шега: Аргентинците пишуваат, а поранешните играчи велат дека е возможно!

Спортклуб - 08.04.2020

Веста дека Лионел Меси би можел да ја напушти Барселона, реално, ќе предизвика неверување кај било кој фудбалски вљубеник. Тоа и понатаму е многу далеку од реалноста, но Масимо Морати не би излегол пред два дена и јавно да каже дека би сакал да го ...

Креспо: Никој не може се спореди со Роналдо, Меси и Кристијано имаа среќа што…

Дерби - 08.04.2020

Ернан Креспо беше напаѓач кој дефинитивно остави трага во Европа играјќи во најдобрите првенства на стариот континент и тоа во големи клубови како Интер, Милан, Челси каде имаше значајна улога, но тој самиот е свесен дека не може да се споредува со ...

Не е обичен трач: Меси преговара со Интер!

Екипа - 08.04.2020

Лионел Меси би можел да ја напушти Барселона и кариерата да ја продолжи во Интер, почнувајќи веќе од јули 2020 година. „Трачот“ прв го пушти поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати, кој изјави дека кога „нероаѕурите“ можеле да го доведат ...

Поранешен соиграч на Меси за неговите почетоци во Барселона: Зборуваше само кога беше потребно, никој не…

Дерби - 08.04.2020

Лионел Меси денеска е капитен на Барселона и дефинитивно најдобриот играч во историјата на овој клуб, но и меѓу најдобрите во историјата на фудбалот. Тој веќе долги години е лидер во таборот на каталонците, клуб за кој игра од неговата 13 година, ...

Аргентински новинар тврди: Меси следната година доаѓа во Интер или се враќа во Аргентина

Дриблинг - 08.04.2020

Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати изјави дека Лионел Меси е сон кој клубот од Милано сака да стане јаве, со оваа изјава ги „запали“ навивачите, реагираше Барселона којa го обвини Интер дека прави раздор во клубот.

Меси има две понуди: Дали ќе ја напушти Барселона?

SportMedia - 08.04.2020

Лионел Меси има уште една година од договорот со Барселона. Аргентинецот не е во најдобри односи со челниците на клубот, по бројните скандали, на големо се пишува дека ќе го напушти каталонскиот гигант.

Лео Меси е се уште незавршен сон за Интер!

Спортклуб - 08.04.2020

Иако деновиве не се игра фудбал, сепак големите екипи сонуваат за големи трансфери следното лето. Поврзано со тоа, поранешниот прв човек на Интер, Масимо Морати, истакна дека последните неколку години Интер сонува за доаѓањето на Лео Меси и дека тој ...

Поранешниот претседател на Интер сонува за ангажирање на Меси

СуперСпорт - 08.04.2020

Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати и понатаму тврди дека Лионел Меси би можел да потпише за италијанскиот тим. Во минатото Меси неколку пати се поврзуваше со Интер,но на крајот реши да остане верен на Барселона.

Суарез веќе си одреди кој играч е добредојден во Барселона како негов наследник

Спортклуб - 08.04.2020

Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез не би имал ништо против доколку на „Камп Ноу“ пристигне како засилување Лаутаро Мартинез. Уругваецот е во завршна фаза од неговата кариера и не би било изненадување доколку клубот од Барселона наскоро ја донесе ...

Суарез: Мартинез е спектакуларен фудбалер

Дриблинг - 08.04.2020

Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез изјави дека нема проблем доколку напаѓачот на Интер,Лаутаро Мартинез пристигне на „Ноу Камп“. Лутаро се очекува да пристигне во Шпанија во летниот преоден рок и треба да биде замена за Суарез, но но Уругваецот ...

Суарез за играчот кој треба да го наследи во Барселона: Тој има спектакуларно движење

Дерби - 08.04.2020

Јасно е дека Луис Суарез се наоѓа во последните години од својата фудбалска кариера и голема е веројатноста тој да си замине од редовите на Барселона оваа година. Од каталонскиот клуб веќе подолг период активно бараат замена за 33 годишниот Суарез, ...

Иниеста ќе се врати во Барселона

TopSport - 08.04.2020

Шпанските медиуми најавуваат дека еден од најдобрите играчи во историјата на Барселона, Андрес Иниеста ќе се врати во клубот. Иниеста ја напушти Барселона во 2018 година кога се пресели во Јапонија, во екипата на Висел Кобе.

Пике си оди од Барса

Макфакс - 07.04.2020

Барселона ова лето ќе остане без еден од своите клучни играчи. Шпанските медиуми тврдат дека Џерар Пике бил подготвен да го напушти „Ноу Камп“. Медиумите шпекулираат дека Пике одлуката дека сака да замине веќе им ја соопштил на клупските челници и ...

Пике ја напушта Барса, Шакира одбрала нов клуб!

Локално - 07.04.2020

Ако им веруваме на одредени шпански медиуми, Барселона ќе загуби еден од своите клучни играчи, Жерард Пике, во текот на летото. Според „Дон Балон“, Пике веќе ги известил Меси и водечките луѓе дека сака да го напушти „Ноу Камп“ по 12 години.

Пике ја напушта Барса за МЛС лигата?

Тера - 07.04.2020

Барселона ова лето ќе остане без еден од своите клучни играчи. Шпанските медиуми тврдат дека Џерар Пике бил подготвен да го напушти „Ноу Камп“. Медиумите шпекулираат дека Пике одлуката дека сака да замине веќе им ја соопштил на клупските челници и ...

Суарез за играчот кој треба да го наследи во Барселона: Тој има спектакуларно движење

Точка - 08.04.2020

Јасно е дека Луис Суарез се наоѓа во последните години од својата фудбалска кариера и голема е веројатноста тој да си замине од редовите на Барселона оваа година. Од каталонскиот клуб веќе подолг период активно бараат замена за 33 годишниот Суарез, ...

Креспо: Меси и да не го освои СП, тоа нема да ја намали неговата фудбалска големина

Опсервер - 09.04.2020

Буенос Аирес, 9 април 2020 () – Поранешниот напаѓач на репрезентацијата на Аргентина, Ернан Креспо го сподели своето мислење за играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси во националниот тим. – Неправедно ќе биде ако Меси не стане светски шампион.

Креспо: Меси и да не освои Мундијал, пак ќе биде великан

Кајгана - 09.04.2020

Поранешниот напаѓач на репрезентацијата на Аргентина, Ернан Креспо, го сподели своето мислење за играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси во националниот тим. „Неправедно ќе биде ако Меси не стане светски шампион.

Креспо: Меси и да не го освои СП, тоа нема да ја намали неговата фудбалска големина

А1 On - 09.04.2020

Поранешниот напаѓач на репрезентацијата на Аргентина, Ернан Креспо го сподели своето мислење за играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси во националниот тим. – Неправедно ќе биде ако Меси не стане светски шампион.

Креспо: Меси и да не го освои СП, тоа нема да ја намали неговата фудбалска големина

Локално - 09.04.2020

Поранешниот напаѓач на репрезентацијата на Аргентина, Ернан Креспо го сподели своето мислење за играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси во националниот тим. – Неправедно ќе биде ако Меси не стане светски шампион.